bugün

Kimse hoop ve nasılll laflarına anıra anıra gülmez.Zaten dizinin de anıra anıra güldürme amacı yoktur.Sadece izleyicinin zekasînı aşağılamayan mutlu eden bölümler sunar.Eleştirenlerin buna göre eleştirmesi daha mantıklı.
Leyla ile mecnun anlamayan anlayani cok asagilar ki ironiktir.

Leyla ile mecnun kitlesi cogunlukla behzat c. Kitlesi ile aynidir, eksi sozluk tayfasi da diziyi cok tutmustur. Yani emin olunuz kimse hopa nasila anirmaz.
Ah canım. ya izlememiş ya götüyle izlemiş.
bir bardak çay ve leyla ile mecnun izlemek...
Hayda ben sana soruyormuyum neye gülüyorsun diye?
diriliş ertuğrul ve payitaht abdülhamit izleyip orgazm olan çomarların sorgulamaya çalıştığı zekadır.
Bu başlığı açan insan zekasından bin kat üstün olduğu kesin.
o insan candır can. zekası üst düzeydedir. çomarlardan değildir.
-ismail abiii
+Hooooop.
normal veya üst düzeydir. aşağı seviyede olması için bu diziye gülen insanların zeka seviyesiyle alay etmeye çalışıyor olması gerekirdi.
evet işsiz iz de zekamızla aya çıkabiliriz.
çok yüksektir.
beyin kıvrımları ince espirileri algılayamadığı için gülme eylemini yerine getiremeyen kıskanç kişilerin serzenişidir.
ikinci kez tekrarını izliyorum. 61. bölümdeyim. cidden yapmış abi adamlar. swh.
Şüphe edilmesi gereken zekadır.
Kendini zorlayarak gülüyordur.
1. bölüm

mecnun: ismail abi!

ismail abi: hooop!

leyla ile mecnun'a gülebilen insan: hahahahahahahah muhabbete bak ya.

55. bölüm

mecnun: ismail abi!

ismail abi: hooop!

leyla ile mecnun'a gülebilen insan: hahahahahaha tam makara bunlar ya hahahaha.

yukarıdaki örnekte olduğu gibidir açık ve net.
Leyla ile mecnunu gözüyle değil götüyle izleyen insan modelidir bu eleştiriyi yapan şahsiyet.
herhalde trollük amaçlı açılmıştır.
yoksa kimsenin zekasından şüphe etmemek lazım.
herkes değişik zeka türüne sahip.
iq’su 70 üzeri insandır, evet.
Halkın içerisinde yer alan ve tüm bu yaşanmış ve halk seviyesinde yaşanabilecek olayları bilen insan zekasıdır.
Dizinin esas konusundan bi habersin sanırım istersen bi kez oku sonra gel bi an önce sil şu başlığı.
sorgulanması gereken zekadır. gerçekten espri anlayışınız bu kadar kıt mı?
Yine akasya durağı fanları isyanlarda...
Şüphe edilesidir. Gelsin eksiler gelsin linç umrumda değil.
rahmetli oyun yazarı ve araştırmacı turgut özakmanın deyimini kullanırsak evet çoğu yerli dizi gibi 12 yaş seviyesine uygun yapılmıştır ve entellektüel bir insanı güldürmesi mümkün değildir. ferhan şensoy izleyip gülmüş bir nesiliz yahu el insaf....leyla ve mecnunda belki arada bir gülümsersin o kadar, o da muhtemelen cengiz bozkurt'un olduğu sahnelerde.

youtube'dan bir baktım da dizinin örnek videolarına ali atay'ın oyunculuğu berbatmış, birini taklit ediyor da çıkartamadım.

onur ünlü'nün en iyi işi "Şubat" dizisidir bence, hem alışılmadık senaryosu hem de oyuncular çok iyiydi...
Yüksektir zira göndermeleri anlamak lazım mesela içki yerine üzüm sigara yerine sakız çiğnemek gibi paralel evrenler meselesinden konu çıkartıyor adamlar daha ne olsun.