bugün

bir zamanların çok satan hatta oyun tanıtan cd' ler veren başarılı oyun dergisi.
oyunda bölüm.
bu derginin demo oyun cd'leri verdiği pentium bilgisayarımda oynadığım dönemler dünya çok daha güzel bir yerdi,büyüdük ve kirlendik.
oyunlarda hangi aşamada olduğunu belirten kelime.
samsung'un bir kulaklık modeli.
oyunda bölüm.
2007' de doğan grubuna satılmasıyla amatör ruhunu kaybeden dergi, şimdi ya verdiği tam sürüm oyunu almak için, ya da eski sayılarını pdf formatında verdiği için alıyorum. bu ay 200. sayısı olduğundan dolayı eski sayılarını pdf formatında vermektedir, alacağımdır.
200. sayısı için gün saydığım dergi.
türkiyenin en iyi oyun dergisi. sadece oyun değil kültür- sanat ve frp ile ilgilenenlerinde ilgisini çekebilecek dergi. Ama çok uzun süredir tam sürüm oyun vermeyip ayıp ediyorlar.
sırf büyük boy posterler için aldığım dergidir.
98 senesinden beri takip ettiğim dergiydi, ama senelerdir almıyorum neden? çünkü bozdular. hem de öyle böyle bozmadılar hacı. yokettiler kendilerini.

donanımhaber forumlarında yapılan oyungezer-level tartışmasında level yazarlarının yaptığı saçma sapan, "argüman" bile denemeyecek laf kalabalığı da üzerine tüy dikti. "küçük dağları ben yarattım" havaları, "siz cahilsiniz, koyunsunuz, biz haklıyız" afraları tafraları. tiksinç anasını satayım. zaten o tartışmada da itin götüne 1000 kere sokup çıkartıldılar, herkes ne mal olduklarını gördü, o ayrı.

bunlar forumlarında sevmedikleri, eleştiri niteliği taşıyan yorumları silen adamlar olum, sen ne diyosun?

oyungezerin önüne geçmek için çıkmamış oyunu incelemeleri, kendi yazarlarıyla bile mailleşirken takındıkları tavır, yine oyungezerin exclusive olarak önce inceleyip çocuğu koyduğu ve evrensel olarak övülmüş, dünyanın en önde gelen (level'e 1000 basacak) tüm oyun inceleme sitelerinden mükemmel puan almış assassins creed'e (kaçıncı oyundu hatırlamıyorum)sırf oyungezere inat kötü puan vererek seviyeyi bitirmiş, fatality yapmışlardır.

ne mal olduklarını gösterdiler.

bazı kilit anlarda, kilit konularda özür dileselerdi, "biz sıçtık arkadaşım, şu konuda hata yaptık, bir daha tekrarlanmayacak, gereken tüm önlemleri de aldık, üzgünüz" deselerdi, bunu yapabilselerdi, okuyucuları dinleyip hataları gidermeye çalışsalardı, azıcık çaba gösterselerdi yemin ediyorum her şey biterdi, son paramı çıkarıp, bir şans daha verirdim. ama artık geçti borun pazarı.

bunlar direk çirkin olmuşlar haberimiz yokmuş lan.

nitekim uzak durun olm, paranızı çöpe atmayın.

ha fanboyluk yaptığım sanılmasın, oyungezer de almıyorum. ama gözümüz de görüyor hacı, kimse kimseyi kandırmasın.

inadına;

(bkz: gameshow)
oyunlar da bir üst seviyeye geçişin ifadesidir.
pentagram'ın son albümü sanıp evil masquerade grubunun pentagram isimli son albümünü indirip yorumlayan bir yazara sahip dergi.

işin ilginç yanı yazar arkadaşın pentagram sanarak dinlediği albümden bir kaç parçayı çok beğendiğini belirtmesi ve pentagram can'dır demesi. isveçli grubu pentagram sanıyor adam yahu.

görsel
tuna şentuna'yı bünyesinde barındırmasından dolayı bile oyungezeri ayak parmaklarıyla katlayabilecek dergi.sıkıntıdan aldığım ogz'de adamın biri yaptığı sözde espriden sonra ''ehehehehehe'' diye gülerken,bizim elemanlar gerçekten espri yaptıktan sonra (normal bi şekilde)) yazılarına devam ediyolar.ayrıca ogz o kadar geç çıkıyo ki,bazen level'da olmayan haberleri veriyo.bu o derginin kaliteli olduğunu göstermez, aksine her ay farklı bi sorundan dolayı basımın geciktiğini gösterir.level candır.alınasıdır.okunasıdır.ve bi de level pahalıdır.özel ''kutu''suyla çook havalıdır(!).
kalite olarak tam anlamıyla düşüş yaşamış ''oyun'' dergisi.

oynamadan incelenen oyunlar, inceleme diye bir paragraf yazılar.

gerçekten kaliteyi nasıl/niye düşürdüklerini anlamıyorum. neredeyse ilk senesindeki bütün yazarlar ayrıldı (sanırım 2-3 tanesi hala var)

yamulmuyorsam 99 almaya başladığım aralıksız 4 yada 5 sene idi sanırım tam hatırlamıyorum. biriktirdiğim bir dergiydi.

geçen gün izmir-istanbul arası yolculuk esnasında dur bakalım nasılmış diye aldım. otobüste zaman geçsin diye ama 15 dakika sonunda bitti be dergi. yani kayde değer göz atacak o kadar az şey var siz düşünün.

umarım düzeltirler kendilerini.

bu arada tabi (bkz: bir oyungezer değil)
Dergisinin kapağına "full oyun" diye yazıp Game Box ID koymayan yani full değil sadece offline oynayabileceğiniz oyunları veren dergi. Bu şekilde insanları kandırarak paralarını ne kadar daha alabilir merak ediyorum... Kimseye tavsiye etmem. Bilgisayara karşı satranç oynamaktan ne kadar zevk alıyorsunuz bilmiyorum ama ben hiç zevk alamıyorum.
skandallarla dolu olan dergi ama kendi içlerinde değil, göremedikleriniz sadık okuyucu olup olmamanıza göre değişir, ya sistem dayatılması diye bir şey vardır ya o işte, bende yıllarca author'un günahını aldım meğer kandırılmışız vay anasını, oyungezer level'da serpil'in köşesiydi, buradan sene tarih ve köşe yazısını bile verebilirim, tuğbek'te serpil'e aşıktı, level'a ve cem şancı'ya satışı çok normal, yok dergi para babalarına satılmışta çok bozmuşta uydurma ve safsata bunlar, fakir edebiyatıyla kimse bir yere varamaz, alın size oyungezerden skandalın en dik alası.

http://fareleroyunda.word...alizm-oyungezerin-savasi/

ayrıca insan sevdiği için yeni dergi kurup yediği kaba pisler mi? yada şöyle soralım kendine krallığını bu kadar kolay kurabilirmisin tuğbek ve serpil?

önce bunun cevaplanması lazım ki sonra iş ahlakı ve etik değerlerden bahsedelim, sizi bilmem ama ben onları okuyan ergen yazarları gibi değilim sorgulamasız her şeyi kabul edelim, kapitalist dünyaya savaş açıp bu kadar rahat hayat süren insanlar hep gözüme batar, cemaat kursalardı daha mantıklıydı, arkadaş patates sosları filan ne kadar keriz ve ergen okuyucuları varmış bu insanların, sorgulamaktan aciz, forumları bebe dolu, toz pembe hayat herkese, madem o kadar komunistsiniz siz salaklar level alın şimdide, çünkü elinde olsa tuğbek abiniz level'ın başına geçerdi serpil'le birlikte, kendilerini zerre kadar tanımam ama üç kağıt kokusunu her yerden alırım, yazarlıkta ki kalite düşüşü filan bunlar tesadüf değil, can arabacı denen fanboy bile orda boşuna yazar yapılmadı, harika yazdığından veya herşeyi bildiğinden değil, forumlarının hali herşeyi anlatıyor aslında oyungezerin kendine ihaneti olarak görüyorum, oyungezer'e koyun ve okuyucularınada böyle koyunluk yakışır zaten.

level beyler level, o yazarları yazar yapan dikkatimizi çeken yer level, o yazarlar level'ı level yapmadı, level'da yazmasalardı kim bilir belki bir hiç olarak kalacaklardı.

level'da tıpkı oyungezer gibi eskilerin ekmeğini yiyerek hala ayakta duruyor bakmayın övdüğüme piyasada dergicilik işini ciddiyetle yapan yer yok ne yazık ki.

çünkü yazar mantığından uzaklaşmış insanlar dergi yönetme işine geldikçe sürekli hata yapıp dururlar ve buda eleştirilmeleri sonucunu doğurur.

ne sinan akkol ne şefik akkoç dergi yönetiminde ciddiye alınacak insanlardır, kısacası cem şancı'dan başka dergi yönetimi işini doğru yapan insan yoktur. kapitalist sistem köpeği olup yazar seçimini amatör ruhla yaparsan her zaman eleştiri görürsün. level'ı alıp oyungezer'e vurabilirsiniz vicdanınız rahat şekilde.
nisan 2011 de 1yıllık aboneliğinin yanında crysis 2 orjinal oyununu veren dergi.
eskiden kötü, şimdi ise mükemmel olan oyun dergisi.
tam sürüm oyunlarını anlayamadığım dergi, licence keyi bulamadım dolayısıyla multi oynayamıyorum stalker'ı filan kısacası anlamadığım sorun şu ya ben tam sürümü yanlış anlıyorum yada level dergisi bunu anlatamıyor, tam sürüm dedikleri crackli full single takılacağımız hödö galiba, crackli singlesa netteki korsan torrenttan farkı nedir? oysa ki çok umutlanmıştım stalker keyi verilecek diye ama hüsran bu ayda pcmi elime verdi level.

edit: cd keyi dergideymiş çok değişmiş dergi boşluğuma geldi cd içinde ve üstünde verirlerdi keyi önceden levelın bu orjinal oyun hizmetini seviyorum her ne kadar dergi eski havasında olmasada.
sek sek atlanmak istenen durumdur.
tasarım olarak bana hala piyasadaki en iyi oyun dergisi level'mış gibi gelir. ben hala içeriğini de başarılı buluyorum. sinan akkol ve eski level tayfasının çıkarttıkları oyungezer2i de bugün aldım ilk defa. dergi içerik olarak kötü değil kesinlikle ama bana daha karmaşık geldi level'a göre..
sinan akkol vs. gibi o muhteşem kadrosu varken 3-4 sene önce hiç kaçırmadan takip ettiğim dergi idi.
sonraları dergi para babalarına satıldı, dergiyi dergi yapan bu kadro ise amatör ruha sahip olduğu için biz kimsenin kölesi olmayız deyip yeni bir dergi kurdular.
ondan sonra bu dergi tamamen çöküşe geçti.
açıkçası bir ara almıştım ve zerre tat almadım.

zira ara ara nette dergi ile ilgili skandallara rastladım.
assasion creed gibi oyuna düşük puan vermeler falan. çapsız incelemer.
ve son donanım haber forumunda oyungezer ekibi ile girdikleri seviyesiz muhabbetler, okuyucuyu eşşek yerine koyan tavırları ile bir kez daha gözden düşmüştür.
sözlük ortamlarında seveni olmayan dergidir. sen sevmiyorsun ben sevmiyorum peki kim alıyor her ay on beş bin tane dergiyi
level sürekli yalan haber yapan gereksiz bir dergidir. bu gün başka bir yalan habere daha imza attılar.

amerika aylık konsol satış rakamlarını yayımladı dergi :

1. Xbox 360 / 422.000
2. PlayStation 3 / 360.100
3. PSP / 133.400
4. PlayStation 2 / 101.900

farkındaysanız nintendo konsolları yok. ne kadar ilginç. şimdi de bakalım doğru satış rakamları neymiş :

1. Nintendo DS 613.2K
2. Xbox 360 422.0K
3. Wii 397.9K
4. PlayStation 3 360.1K
5. PSP 133.4K
6. PlayStation 2 101.9K
( kaynak : http://www.vg247.com/2010...360-outsells-wii-and-ps3/ )

Demek ki nintendo firması öyle listeden silinecek kadar ufak bir oluşum değilmiş, çatır çatır sizin fanboyu olduğunuz X360'dan da PS3'den de çok satmaktaymış. 5 yıldır böyle, hep böyle kalacak.