bugün

Sahibinin gavur olmadığını öğrenen tikilere göre artık marka olmayan hazır giyim şirketi.
bu markanın elbiselerine, bluzlerine moda dergilerinde falan rast geldiğim vakit ucuzluğuna bakıp pek bi beğeniyorum, bir hevesle gidiyorum mağazasına. ama o beğendiğim elbiseyi, bluzü hiçbir zaman girdiğim lcw mağazasında bulamıyorum işte. bazen de kazara bulup deniyorum, ama o kadar kötü duruyor ki "o gördüğüm elbise bu değildi" herhalde diyorum. velhasıl ilüzyon gibin, sihir gibin bir şey benim için bu marka. aptala döndürdü beni keratalar.

bir de ne vakit mağazasına girsem "bugün arife günü müydü lan? annesini çocuğunu toplamış gelmiş herkes, bu ne kalabalık" diyorum. istisnasız.
akp gibi marka mübarek. herkes şikayetçi ama kimse vazgeçmiyor.
bir statü göstergesi olarak lc waikiki maymunu.
(bkz: 90lar da çocuk olmak)
olmazsa eksik kalacağımız mağaza. herkesin bu mağazadan aldığı en az 1 kıyafeti vardır. hiç inkar etmeyin.
elsiva yada vaikiki şeklinde de okunmakla birlikte.. bu mağazaları hiç boş göremeyecek miyim ben hep bir kalabalık hep bir izdiham. *
orta direğin en üst zengin seviyesi mağazası.
şimdi en üst zengin seviyesi mağazası yerine o mağazaları yazmam gerekirdi belki ama bilmiyorum ki.
evet galiba fakirim.
Çocuk reyonundan otuz sekiz yaşındaki birinin bile giyinebileceği, devasal 13-14 yaş çocuklarına hitap eden mağaza.
büyük indirimler sonucu pek bir ucuzluğu kalmayan ama yine de alışveriş ettiğinde kazık yemediğin hissini uyandıran tüm türkiyede bir çok mağazası bulunan bir giyim mağazası.
Bim tarzi her yerde peydah olmAyi basarabilmis giyim markasi.

Xside serisi gomlekleri iyidir o ayri.
küçükken maymununun tipini sevmediğim halde giyinmekte ısrar ettiğim marka. lakin şimdi yerlerde, kalitesiz zevksiz ürünlere sahip.
Uygun fiyatlarından dolayı halk mağazası haline gelmiş bir markadır kendileri.
mağazaları atm'lere benzetilebilir. 200 metrede bir mevcuttur. ayrıca 24 saat açıktır. bayram seyran dinlemez.
çocukluğumun tommy si lacoste u *
ürettikleri bir adet pantolonun üretim maliyeti 1,65 dolar.
nakliyeyle falan sen de 3,00 dolar.
satış fiyatı 30 lira.
türkiye'nin satış hasılatı en yüksek tekstil firmalarından ve giyim mağazalarından, markalarından biri.

barındırdığı alt markalar;

xside
southblue
premium
'' eskiden güzeldi fakat şimdi... '' dedirten giyim markası.
güzel parlak pantolonlar, tişörtler görüp almamızı sağlayan ama akabinde 1 - 2 yıkamada solan, kötüleşen ürünleri satan mağazadır. alternatif de yok ki arkadaş o kadar ucuza böyle firma varsa söyleyin.

--spoiler--
ayrıca bu sene bir tişörtün 2 farklı rengini almıştım. o tişörtü hangi şehre hangi mekana gitsem birilerinin üzerinde görüyorum. en son bugün metroda yanımda duran elemanda gördüm ve de yaz okulu boyunca bir arkadaş bu tişörtü giymişti. ben de yaz boyu o tişörtü giyemedim.

bu lcw bi harika dostum.
--spoiler--
türkiye'de kilolu insanların skinny jeans bile bulabileceği sayılı yerlerden biri.sloganlarının hakkını verseler de o mağazalardaki kalabalık ne lan...
eski zamanlarda bir çocuk pantolonunun fiyatı 50-60 lira iken, şimdilerde 20-30 liraya yetişkin pantolonu bulunabilinen mağazadır.
bayram öncesi 3 gün süreyle, gece 24:00'e kadar açık olacağı duyrulan giyim mağazası. artık kadınlar sabaha kadar dolaşır.
yaklaşık 9 sene önce alınan bir kıyafeti, yıllar içinde 3 ayrı kişinin ilk günkü gibi yeni giymesini sağlayan mallar üreten mağaza. yıllar yıllar önce zorla, binbir ricayla aldırılan [malum, o sıralar çok lükstü buradan alışveriş yapmak] ve uzun süre giydiğim bir kıyafeti, şu an eşek kadar olmuş kuzenim giymiş ve ondan da küçük olan kızkardeşine geçmiştir. şimdiyse 2 kere yıkamada paçavraya dönüyor.
(bkz: el siki way way)
aldığım gömleği aynı gün 3 kişinin üstünde görmemle beraber bir daha yanından dahi geçmediğim mağaza.
ilk tanıştığım maymundur kendileri .
ergen kesimin elsiva diye telafuz ettiği mağazadır. inanılmaz gıcık oluyorum. sinir bozucu değil mi a dostlar?