bugün

Futbolcudan çok film yıldızlarına benzeyen tom hanks in gençliğini andıran ayrıca Fm 09 da bana gelmeyi reddeden oyuncu. *
hem adında hem soyadında 'don'geçen fitbolcu.*
küçüklüğümde "amerika'dan topçu mu çıkarmış lan? ama bi tane donnovan vardı" gibisinden cümlelerimle aklımda kalmış, 2002 dünya kupası'ndaki oyunuyla göz doldurmuş amerikanyalı oyuncu. adı çok karizmatik ve sevimlidir ayrıca. landın danıvın, ne şeker.
1982 doğumlu amerikalı futbolcu.
mevki: forvet.
3,500.000 avro bonservis bedeli ile los angeles galaxy'den everton'a transfer olmuştur.
türk takımlarının göz göre göre alman ekip bayern munih'e kaptırdığı futbolcu. en azından fenerbahçe milyon dolarlar sayarak aldığı guiza yerine daha düşük fiyata bu kaliteli futbolcuyu alabilirdi.

edit: şaka bir yana eskişehirspor'a kesin gelirdi bu adam.

(bkz: regal) *.
ismini ilk 2002'de düzenlenen dünya kupasından hatırlıyorum, oradan hafızamda yer etmiş durumda. ne yer ne içer nerelere takılır bilmem ama bana sanki abd milli futbol takımı varolduğu günden bu yana bu takımda oynuyormuş gibi geliyor. avrupa takımlarında futbol oynamamasından kaynaklanıyor olabilir, adamı 4 yılda bir görüyoruz sonra kaybolup gidiyor.
bu gece son maçını oynayan yıldız futbolcu.

son macinda la galaxy formasiyla kendi evinde şampiyonluğa ulaşarak aktif futbol yaşantısına son noktayı koymuştur.

(bkz: aktif futbol yaşantısı)
(bkz: tek başına abd futbol takımı) *
abd milli futbol takımının her şeyi. bu adam olmadan bir abd milli futbol takımı düşünülemez neredeyse. 23 haziran 2010 abd cezayir maçında da takımı için ne ifade ettiğini gösterdi. slovenlerin tam "maçbitti hacı çıktık galiba" dediği sırada golü atarak gemisini kurtardı.
fm 2011 itibarıyla yeniden fm efsanesi olmuş oyuncudur.

olmasa bile benim için öyle amk.
2002 dunya kupasi'nda animatör tipli, kıvır kıvır röfleli saçları vardı bunun. adam 6-7 senede çöktü resmen, saçların yarısı gitti, 5 çocuklu aile babası tipine kavuştu. o turnuvada abd sikko bir şekilde almanya'ya elenirken bu adam panzerleri en fazla zorlayan isimdi, çok net bir pozisyonda oliver kahn'ı da geçemeyerek meksika'ya attığı güzel golü telafi ediyor ve takımını bok yoluna sürüklüyordu. abd'nin o maçta giydiği lacivert forma bu arkadaşa çok yakışmış ve tarafımca aransa da bulunamamıştır. damarcus beasley gibi yılışık bir adamla aynı takım kampında evrim geçirmiş olabileceğini düşünüyorum.
futbolu biraktigini duydugum efsane amerikali futbolcu.

yildiraydan dolayi olusan bayer leverkusen sevgimi devam ettiren yegane insan diger tum begendiklerim toptan bayern munihe gecip takimi fena satmisti.

avrupada uzun yillar oynamis, ulkesine donup gol kralliklari kazanmis, 165 kusur de milli maca cikmistir.

brezilyali basketci machado ya da benzemesiyle ayri bi sempatik geliyor.

yolu acik olsun. ne devirler bitiyor.
amerika'nın dünyaca bilinen nadir futbolcularından olup mümtaz bir ağabeyimizdir.
amerika'daki en iyi futbolculardan.
bir çok amerikalı oyuncu gibi ,premier lige giderse * başarılı olacak süper yetenek..

(bkz: aziz baba gör bunları)