bugün

reddedilemeyecek gerçektir. şeriat'a (kur'ân-ı kerim yasaları) söverler. müslümanlara yobaz derler.

çarşaf yırtan laikçi kadınlar: görsel
atatürk posterini çiğneyen vatan hainleri kadar değillerdir. http://www.youtube.com/watch?v=36zxRbITDn8
hamburg olayları konusunda üç maymunu oynamalarının desteklediği iddia. olum hristiyan olunca polis zulmü normal mi amk? sinirden kendimi sikecem lan yazıklar olsun sizin sol görüşünüze. (bkz: occupyhamburg)
Laikçiler:Namaz kılanlara yobaz diyen insanlar topluluğu.
laikçiler namaz kılanlara yobaz diyen insanlar topluluğu değildir
imanlarını dinlerini siyasete maşa etmelerine izin veren insanlara yobaz der.
kandırılan insanlara yobaz der.
izmirin namaz kılan laikçileri boldur.
evet bir yobaz ile mücadelede tekrar beraberiz.
arkadaşlar laikliğin, sekülerliğin olmadığı toplumları bir gözünüzün önüne getirin.
mesela osmanlı'yı ele alalım. şerri hukuk var idi.
peki ne oldu da geriledi. kabakuvvet yerini teknoloji ve bilime bırakınca osmanlı neden 3.dünya ülkesi oldu?
en basitinden iran, suriye. bu ülkeler gibi mi olmak amacınız?
kopmadan tekrar konuya dönelim.
ulan beynini hayır kurumuna bağışlamış yardımsever insan, laiklik, din ve devlet işlerinin birbirinden ayrı kalması, ilişkisinin kesilmesidir.
dünyadaki bütün gelişmiş ülkeler seküler-laiktir. yıllardır geliştiren, insanlığı çağdaşlaştıran bir kavramı benimseyen insanlar neden din düşmanı olsun?
söyler misin gerici kardeş? dünya'nın benimsediği, tam adalet ve eşitliği sağlayan laiklikten kopup, şeyhlerin, tarikatçıların kafalarına göre koyduğu kurallara göre mi yasayacaksın?

yarın öbür gün kuvvetli bir din alimi gelse karını, kızını istese mecburen vereceksin. için rahat mı edecek?

(bkz: sekülerlik)
(bkz: şeriatı kuran yasaları sanan mahluk)
(bkz: laiklik)
(bkz: 3 dünya ülkesi)
(bkz: yobaz)

http://inciswf.com/sh3ri0ut.swf
dünyada benimsenen tam adalet, tam eşitlik diye bir şey yoktur. hangi ülke tam eşittir örnek verilebilmeli.
laikçi olmayanlara gerici yaftasının oturtulduğu gerçek vardır bir de.
laiklik, adalet ve eşitliği sağlar. dünyadaki ülkeler bunu yapar ya da yapmaz.
anlayamayan arkadaşlar var açık konuşuyorum.
bakın arkadaşlar, ben de müslümanım. ama ben kimsenin kafasına göre benim hayatıma karışmasını istemiyorum.
ülkede psikolojik baskı oluşmasını istemiyorum. camiye gitmek vb.
din kişiseldir. allah ile senin aranda. sen bu araya güya dini kurallar koyacak biri getirip, kendi benliğinden ödün vermek istiyorsan iran'a yerleş.
yahu hala gözünüzü açıp bakmıyorsunuz etrafa. bana bir tane gelişmiş ülke gösterin şeriatla yönetilen,
bu ülkelerin hepsi yok olmaya mahkumdur. ırak, osmanlı gibi.
gerçekten anlamak istemeyenlere anlatacak hal kalmadı bende.

daha geriye gitmek isteyenler, şansınızı güneydeki ülkelerde deneyin.
laikliği anlayamamış gerizekalıların inandığı, olmayan gerçeklik.
laikliği ilk başta müslümanların savunması gerekir aslında.

bak laiklik ortadan kalktığında "allah", "kuran", "namaz", "kitap" diye gezip senin hassasiyetinden faydalanan insanlar ülkeni soyup soğana çeviriyor.
senin, atanın, dedenin dişinden tırnağından arttırıp verdiği vergilerle yapılan tüm işletmeleri yabancılara peşkeş çekiyor.
dün yırtık ayakkabıyla gezerken bugün evinin parkesine 350bin lira para veriyor.
senin oğlun kpss ile uğraşırken onun oğlu gemi filosu kuruyor.

niye? senin inancını sömürdüğü için. azıcık kafan çalışsa sen laikliği savunurdun zaten. ama nerde.
uygulayanın adaleti değil, şeriat Allahın, adalet Allahtan. tam uygulayamazsa onun hatası olur, insan kusursuz değil. ama insanın kusurlu ve eksik olması da şeriatın uygulanmaması için geçerli bir bahane değil.
hiç bir kul kusursuz değilse ve şeriat kurallarını uygulayacak olanların hataları masum insanların canını yakacaktır.
böyle bir düşünceyi tanımayan insandır.
sürekli iran dan Arabistan dan örnek vermeleri hülagü esasında bu hitler bıyıklı top böcek akıllı zihniyet şu analizi yapamaz iran daki rejim şeriat değil molla rejimi arabistandaki ise islam hukuk kurallarının özümsenmemiş versiyonu dolayısıyla bu top böcek akıllar bu durumu bilerek ya da bilmeyerek saptırarak şeriatı öcü gibi göstermeye çok meraklıdırlar.
laikcileri kötülemek icin hamburg olaylarina deginen yobazlari görmemize vesil olmus baslik, arkadaş laikcilikle şu an hamburgta ki yürüyüslere nasil baglanti kurabildin hayret yemin ederim..(tüm laikciler radikal solcu degildir bunu ilk basta ögren kardesim, ondan sonra tüm laikcilerin islam düsmani olmadiginida sana ögretiriz belki..)
senin şeriatlı yöntemini uygulayacak adamın güvenilirliğini kanıtlayabilir misin ? garantiliyebilir misin ?
uygun değil yapma bunu diyip geçeceğini diğer toplumlar da görüldüğü üzere beni asıp kesip dövmeyeceğini ?
o zaman da şuan dediğin gibi islam olarak adlandırılamaz diyip geçmeyeceğini garantiliyebilir misin ?
ölen şiddet gören gördüğüyle kalır adaletsizlik alır başını gider.
ayrıca inanmıyor istediğiyle evlenmeden sevişiyorsa zina yaptı diye öldürülecek bir adam veya kadın
hırsızlık yaptı diye zararı karşılmak yerine ömür boyu kolsuz gezecek bir insan
kadın yarım hak sahibi iki kadın bir adamın eşitliğine denk gelecek.
işte siz bunları savunduğunuzda allahın adaletini eşitliğini sorgulattırır. ve inancı göçerttirirsiniz.
allah öyle dedi der geçersiniz siz ama onlarca insan sorgular ve adaletsiz olduğu kanısına varırlar.
yada sizin onları yanlışa sürüklediğinize o zaman sizin yaptığınız islamı yüceltmek değil karalamak olur
hoş görüden insanlıktan çıkarır şiddet yaptırımına dönüştürürsünüz uygulayanın adaletine kalır o zaman güvenilirlik .
yüzlerce insan haksız şiddet görür ve adaletsizliğinin bedelini öbür tafata öder diye görmezden gelinir.
öbürleri yanlış diyip geçtiğiniz gibi adamın yaptığı islam değil der geçersiniz olan haksızlığa uğrayanlara olur
bir adamın allah adına yaptıklarıyla allahın değil kullanın yaptırımı oluyor buda
kul hatasız olamıyorsa ben neden bir kulu allahın yerine koyup bana adaletli olmasını bekleyeyim ki.
yada kusursuz adalet sağlayacağına neden güveneyim ?
neden allahın adı gibi toplumların sesini kesecek büyük bir gücü kusurlu kullarının ellerine teslim edeyim ?
bir gerçek değil koca bir yalandır. öyle yada böyle inanan müslümana islam düşmanı demek kafirliktir.
dini vicdana hapsetmeye çalışan kimseler. laikler dinin hayatlarına hükmetmesini istemezler. halbuki islam her yönüyle bireyin hayatına hükmeden dindir. bir insan müslümanım demekle allahın otaritesini kabul ediyorum, beni yöneten allahtır demektedir.
beni yöneten allah'tır. sahte dinci, tarikatçı değil.
konu laiklik ve bazı arkadaşlar kafalarına beton döktürdükleri için anlayamıyorlar.
ülke geriye gidecek şeriat olursa. bana bir tane gelişmiş ülke gösterin şeriatla yönetilen.
suriye de iran da ırak da şeriat yönetimindeydi. vikipediden falan mı araştırıyorsunuz bilmem ama
başkanlık sistemi vardı bile diyebiliriz o ülkelere. ama hepsi yok olmaya mahkum ve geri kalmış ülkeler.
ulan nereye bakacağınızı bilmiyorsunuz. dine kapılan bütün ülkelere bakın.
dini eline alan insanlara bakın. orta çağ avrupası bile kurtulamadı çöküşten. siz hala neyin kafasindasiniz.
http://www.viplay.com/kat...anlatmaya-calisiyor_36507
http://video.uludagsozluk...teist-sorgulamalar-87937/
ben düşünme ve sorgulama adlı eylemde din, ideoloji(islam, laiklik, milliyetçilik, solculuk vb. ), inanç gibi unsurlarla hareket etmenin esaret olduğunu düşünmekteyim. biraz hayal gücü ile yapamayacağımız hiçbir şey yoktur. yani laikliğin ya da kemalist, ateist olmanın geriletici bir etken olmadığını kim ispat edebilir? sonuçta hepsi eskiyen ve yeri doldurulabilecek şeylerdir.