bugün

ulusçuluk anlayışının bilinçaltlarını işgal etmesi sebebi ile vuku bulan hadise. ama sağlam bir rehabilite ile atlatılacaklar bunu, önce insana değer vermeyi öğrenecekler zamanla. ırkın hiçbir şey olmadığı öğrenecekler. zamanla zamanla.
dincilerin uygur meselesine,
dincilerin gagauz meselesine,
dincilerin kırım meselesine,
dincilerin türkmen meselesine,
dincilerin turan meselesine duyarsız olması gibidir.

arabın ay putuna inanıyor diye araba sempati göstermemektir.

Türkleri yecüc mecüc olarak gören araplara karşı hakettikleri gibi davranmaktır.

Laik olmayla alakası yoktur.
filistinlilerin kendileri sorunu çözmek istemiyor. bundan nemalanıyorlar. ve elbette bizim gibi filistin'den az biraz gelişmiş bir ülke de bu sorunla neden meşgul anlamlandırabilmiş değiliz.
davasında saflığını koruyan bir mesele olduktan sonra dinci-kemalist herkes canını malını fedadan çekinmez bu yolda türklerde. ama davanızı yobazlaştırıp sonra da türk milletinin katıksız saf desteğini beklemek sokaktaki çocuklar bile gülecektir.
edit:imla
Koca bir yalandır...

Türkiye'de islamcılar "evet efendim sepet efendim" yalaklığındayken bizim aslanlarımız FKÖ ile omuz omuza SAVAŞIYORDU....
Hiç öyle FKÖ militanlarıyla beraber kurşun atarken arka tarafta memleketlerini israillilere satmadılar...

Ölmek var, dönmek yok dediler de dönmediler yollarından, yağlı urgana giden yolda gözlerini kırpmadılar...

Bilmediler takiyyeyi, yalanı, dolanı, birbiri ardınca manken edasıyla gömlek değiştirmeleri...

Hukuksuzluk içinde, yalan yanlış yargılamalarla "asılacaksın bak özür dile, baş ey" diyenlere "yok artık" dediler...
gençliğinde bir gün hapse düşüp hapisteyken de komutanla enseye tokat şakalaşmalarla çıktıktan sonra "çok işkence gördüm" demediler...

Dedesi sarıkamışı haritada bile gösteremeyecekken "dedem orada şehit oldu" demediler.... Sarıkamış şehitleri listesinde bulunmayan atalarıyla hava atmaya çalışmadılar...

Yüzdürecek gemicikleri hiç olmadı, tek bindikleri vapur, şehir hatlarında 2. mevki idi...

eşleri binlerce dolarlık çanta almak için AVM kapattırmadı... eşleri bile olamadı... sevdiler de, sevildiler de oysa...

Çirkin, pis, dikenli tohumlarından çıkıp bir sarmaşık gibi ülkeyi dolayan din bezirganlarının aksine (DiNDAR iNSANLAR DEMiYORUM; ÜSTÜNE ALINACAKLARA DiKKAT)yalansız dolansız, inançları doğrultusunda dimdik yaşadılar ve gittiler...

Ha onlar sosyalistlerdi diyecekseniz...
1968 kuşağı Türkiye Devrimlerine en bağlı gençlik idi...

Atatürk devrimlerini en fazla özümsemiş kitle idi...
haksız bir ithamdır ve öyle bir şey yoktur. eğer hem israili hem de filistini kapsayacak bir barıştan söz ettikleri için, daha doğrusu israili toptan yok etmek gibi uçuk ifadeler kullanmıyorlar diye böyle algılanıyor ise sorun kendilerindedir.
müslüman olmayan türkleri kardeşten saymayan genç dincileri rahatsız eden hadise. birde utanmadan insanlara değer vermekten bahsederler.