bugün

(bkz: herkes kendi götünden sorumludur)
zeka seviyesi düşük insan sözü.

laiklik ; din ve devlet işlerinin birbirinden ayrılması.

ilkokul tanımı ile yazıyorum çünkü zeka seviyen o düzeyde dostum. anlamışsındır umarım.
(bkz: laik değilim çünkü 31 çekmiyorum)
sıçmıyorum çünkü; ihtiyaç duymuyorum.*
(bkz: sübyancı olduğum için laikliğe ihtiyaç duymuyorum)
laiklik kişinin değil,devletin ihtiyaç duyduğu bir kavramdır.bilmemek ayıp değil,öğrenmemek ayıptır.

(bkz: gag git kumda oyna)
(bkz: süpanike dinimiz amin)
(bkz: sen olmasan da olur)
şu yüzyılda bir devletin dinle iyi bir şekilde yönetilebilineceğine inanan yobaz cahil insan düşüncesidir.halbuki bu durumun aslında müslümanlıklada çok bir alakası yoktur yani bir ülke din ne olursa olsun ister hıristiyanlık bilmemne o baştaki adamlar o dini kendi çıkarlarına kullanır sonra akıllı bir adam çıkar laik sistemi uygular.hayır bu insanların öyle bir zihniyeti var ki laik insanları dinsiz zannediyorlar, atatürk ü dinsiz zannediyorlar yıllardır değişmedi değişmeyecek bu mevzu.
(bkz: adam sabri beyler)
%90 gibi bir oranınının akp li olduğu sanılmaktadır. Zira başkanları laik olmadıklarını defaatle belirtmişlerdir...(%10 ise sp falan işte)
sezarın hakkı sezara, isanın hakkı isa'ya....
laiklik bir ihtiyaç değildir, atatürk'ün ilkelerinden biridir ve bu ülkede yaşıyorsan uyman gereken kuraldır.

(bkz: bak kural diyorum)

edit : eski veren organizma ; doğru olan bişeye sırf farklı görüştesin diye eski vermek tam senlik davranış.

(bkz: ibne)
laikliğin temelini kavramamış insandır.
troll söylemidir.*
kavramları götünden anlayan bir insan serzenişidir.

insanlar değil, devletler/kurumlar laik olabilir. kapiş?
(bkz: cümle kurma demiyorum hobi olarak yine kur)
Atatürk'ün deyimiyle laiklik demek adam olmak demektir. Birisi ben laik değilim diyorsa orasını da siz düşünün.
(bkz: çok da lazımdın)
adam değilim çünkü ihtiyaç duymuyorum demek gibi bir söylemdir. neyse ki hukuk ülkesinde yaşıyoruz da ihtiyaç duysan da seve seve de olsa s.ke s.ke de olsa laik bir ülkede yaşıyorsun.

edit: önemli bir ekleme. insanlar laik olmaz, ülkeler olur. insanların dini olur, laik ülkeler ise buna saygı gösterir. sömürge olsaydık da kilise baskısı altında yaşasaydık çok arardın o beğenmediğin laikliği. başka ülkeler senin dinine saygı göstermeyip cami minarelerine saldırınca, peygamberinin resmini yakınca bizim gibi sen de çıldırıyorsun. demekki neymiş, herkes herkesin inancına, inançsızlığına saygı göstermeliymiş. sen dinini yaşa, kendi içinde, allahla senin aranda. bak biz yaşıyoruz, propagandaya, salak siyasi emellere alet ediyor muyuz?
traponez olmama konusunda ısrar eden çağdışı insanlar ne zaman benim istediğim aydınlığa ulaşacaklar.
traponez: ben uydurdum. ne olduğunu da daha sonra yetkili kurullarla görüşüp içini dolduracağız.
Zaten Beyine de ihtiyaç duymuyorsunuz aq.