bugün

Ak partinin reklam sloganı.
o kadar bende çalsam bende bakarım ama fakirlikten gözüm görmüyor vitamin alamıyorum.
"bana kömür vaat etme, kömür ver." 'in ironiği.
örgünlerin harçları kaldırıldı, ikinci öğrenim harçları kaldırılamadı.

anayasanın değiştirilemez maddeleri üzerinde çalışan adamlar; "i.ö harçları özele giriyor, yapacak bir şeyimiz yok" dedi.

ben lafa değil, icraata bakarım.
Bizde bakmaya çalışıyoruz ama göremiyoruz. Şifresi neydi bunun biri sòylesin.
pak parti nin kendi kendini bacağından vurduğu kampanyadır.. tv de her çıktığında hali hazırda gördüğümüz "icraat"ler geliyor aklıma niyeyse artık.. lafa değil "icraat"e bakan insan nasıl oy verir ki pak partiye?!
Tamamen yalan reklamlardır.Her çıktığın da ana avrat düz gidiyorum.Kardeşim ben de devlet okulunda okudum yeni mezun oldum harç her zaman ödedim,burs alamadım ki durumu çok iyi olan arkadaşlarımdan bazıları aldı.Kredi aldım yani devlete kolu kaptırdık.KYK'lar desen sizin yuvanız olmuş 8 kişilik 6 kişilik odalar.Ha başka üniversitelerde tek kişilikleri var bi kaç tane kardeşim kalabildi fakat orada ki baskı bağnazlık başka yerde olmadığı için tek kişilik odasını bırakıp özel yurda gitmek zorunda kaldı.Suat kılıç bey efendinin yeğeni olduğunu söyleyen yelloz müdürü bile kafalamıştı.Neyse konu sapmasın yani demek istediğim kardeşim ben de üniversite okudum bunların niye hiç birini göremedim?

Daha 1 kaç ay önce bir baba oğlunun cenazesini sırtında taşımadı mı?

Ayrıca senin meslek kursların bundan 15 yıl önce de vardı.Giden zanaat öğrenen annelerimiz çoğunluktadır.

Tüneller yapmışmış ta yollar yapmışmış ta gaymak gibiymişte.

Bir allahın kulu çıksın desin ki hastaneler de hizmet güzel,sıra beklemiyoruz ve çok doğru tespitler olup iyileşebiliyoruz.Herkes bir doktor bulma derdin de adam 2 3 aya randevu veriyor.Ameliyat ölecek durumda değilsen ancak yakın zamana gün veriliyor.

Neyse daha çok anlatılacak şey var da malum anlamak için beyin lazım.Umarım o beyinler çok geç olmadan çalışır.
(bkz: ben lafa bakmam yevmiyeme bakarım)
alican'ların mertcan'ların anlamayacağı icraatlardır.
mertcanlara kızmıyorum çünkü onlar haklı olarak gördüklerinin daha iyisini istiyorlar. aksaklıkların giderilmesini istiyorlar.
ancak şu noktayı atlıyorlar ya da siyasi görüşlerinden dolayı gözardı ediyorlar.
ak parti 11 senede ülkeyi belli bir noktaya getirdi. birçok temel sorunu halleti.
bir laf vardı yaklaşık eşit şöyle bişeydi; "her kuşu siktin bi leylek kaldı amk"
bundan 20 sene önce portakalda vitamin olmayanlar bu değişimi ve gelişimi görüyor ve sıranın bir gün leyleğe geleceğini de biliyor. en azından yapılanlara istinaden böyle düşünmekte haklılar.
ama mertcanlar mevcut düzenini eksiklerini görüyor direkt ve haklı olarak daha iyi olması gerektiğini düşünüyor.
amma ve lakin ki öyle değildir çünkü bir ülke 1 senede sihirli değnekle belli bir noktaya gelmiyor. bunun için zaman ve dirayetli bir lider lazım. o da elimizde mevcut. zamanla göreceğiz inşallah.
vesselam.
televizyon bağımlısı olan bir milleti televizyon seyretmekten soğutmak, vazgeçirmek için güzel bir yöntem. sevdim.
uzun bir zamandan sonra doktora gitmek istedim. kendime hafta içi zaman ayırdım ve hastaneye gittim. muayene olmak için kayıt oluşturacakken görevli memur bana '' hiç sıra yok. üç tane de doktor var. hangisine muayene olmak istersiniz ?'' dedi. birini seçtim. seçtim ama muayene olamadım. randevu almam lazımmış. internetten ya da telefonla. aradım hemen. bana tam yirmi gün sonra anca muayene olabileceğimi söylediler. evet doğru söylüyorlar. o reklamda oynayan baş örtülü doktorun niye mutlu mutlu elinde kahve fincani ile dışarıyı izlemesini şimdi daha net anladım. ''ben lafa değil, icraata bakarım.''
çalıp çırptığımızın ifşa edilen konuşmalara bakmayın diyor burada müslüman kardeş!

bu arada yalan reklamların doğrusunu yapmışlar;

http://www.dailymotion.co...bir-de-boyle-izleyin_news
http://www.cumhuriyet.com...bir_de_boyle_izleyin.html
https://www.youtube.com/watch?v=UbZ4QImjbv8#t=41

bu ise bir akp reklamı: http://www.youtube.com/wa...wilw&feature=youtu.be

ayda 1200 kilometre yol çekip, günde en az 5 saati yolda geçiren türbanlı bacı ''ben lafa değil icraate bakarım'' diyor.. allah akıl fikir versin.
son zamanlarda akp reklamında sıkça duyduğumuz anneme 'çok param olsa da şu lanet reklamı kaldırtsam' dedirtecek kadar iğrenç olan şey.
akp'nin seçimlerde kullandığı reklam filmi sloganı.
şimdi dikkat çeken ise şu, akp sayesinde başörtüsüyle üniversiteye girebilen bir kızın, belediye başkanlığı ya da muhtarlık için vereceği oyların buna nasıl etkisi olacak bilemiyorum.

(bkz: yok artık ali sami)
(bkz: ben boyuna değil işlevine bakarım)

her gelen zikiyor afedersin bari keyif almaya çalışalım...
"geçen yine arkadaşlarla domalıyoruz.. içlerinden biri demez mi ben lafa değil icraate bakarım diye. işte o zaman bi aydınlanma yaşadık adeta içimize ampul kaçtı" demek gibi bir şey olabilir.
bir tane küçük çocuk var aynı tayyip'in küçüklüğü kerata. bahanemiz yok diyor.

karnede 1 gelse "baba montaj" diyecek belli.
hala yolsuzluktan bile haberi olmayan anadolu insanı ile yolsuzluğa ve hırsızlığa sahip çıkan anadolu çomarlarını kandırmak için hazırlanmış gayet başarılı kampanyanın sloganı.
biz dinciliği hırsızlığın ölçüyle alırız sonrası kimseye de dincilik taslamayız biz herkesin kızlı erkekli olaylarına karışıp, ahlak taslayıp günah işleme özgürlüğü demeyiz biz!

lafa değil icaraata bakarız biz!
ak partinin başarılı reklamıdır. adamlar yapacaklarını değil, yaptıklarını göstermiş.

chp gibi bir şarkı çalıp arkadan başörtülüleri göstermiyor.
Türkçe ile kafayı bozan biri olarak; icraate mi bakılır icraata mı diye beni düşündüren reklamlar.içerigine pek takılmadım yani.
kafanın içine eden slogandır. Bir an önce seçim gelse de bitse denilendir
akp nin kıskanılan reklamı.
gafların sloganıdır.

görsel

görsel