bugün

bir konuda tartışmaya başlarsınız ve başladığınıza pişman olursunuz...
siz bilgi verirsiniz, belge gösterirsiniz, kaynak kitaplardan bahsedersiniz...
karşınızdaki insan falanca abi şöyle demişti...
filanca yerde şunu görmüştüm der...
ya da
içine gömüldüğü dogmalardan, farazi yorumlarından bahseder...
at gözlüklerinin izin verdiğiyle görebildiklerinden söz eder durur...
tartışmaya başlanılmıştır bir defa...
bazen laf anlatamamanın verdiği sinir ile, bazen inat ile, bazen de "belki bir insanı saplantılarından kurtarırım" umuduyla neticesizliğe doğru uzar hararetli konuşmalar...

inanılanların yanlışlığının kabul edilmesi güçtür...
karşınızdaki insan sizin haklı olduğunuzu anladığı halde diretmeye dolayısıyla kendiyle çelişmeye başlar...
bu çelişkili, komik konuşmalar sizi çileden çıkartır...
tartışmanın sonunda laf anlamayan bir insan ile vakit kaybettiğiniz için kendinize kızarsınız...

ve...
aklınıza gelir...
anlayana sivrisinek saz anlamayana sazın sapı az...
(#2109819)
burada görülebilen tip.
en zor insandır. ömür törpüsüdür. üzerinde ısrarla çalışmaya devam edilirse hayata küsme sebebi bile olabilir..
imrendiğim insandır, yanlış yolda bile olsa sadece kendi doğrularını yaşar. zaman içinde acı tecrübelerle bazı şeylerin farkına varsada, direttiği, yönlendirme magduru olmadığı için o kadar koymaz..
umursamayacağından laf anlatmaya gerek duyulmayan insandır.

(bkz: bir kulağından girip öbür kulağından çıkması)
çok sevseniz de, sizi çileden çıkarmaya yetecek dialoglar yaşamanıza sebep olacak insan..

+ anlattığın durum, liberal bir paradigma ile olaya yaklaştığını gösterse de, kullandığın dil sol eksenli bir jargona ait olduğu için, okuyucu zihninde bir kavram kargaşası yaşatmışssın..

- şimdi bir dakika; bana solcu mu didin?

+ yok abi, liberalsin de de kullandığın dil solcu olunca, okuyanın kafası karışır demek istedim..

- he ben solcuyum yani..

+ abi anlatamıyormuyum?

- ahmet de o gün milliyetçi dedi zaten

+ abi yok liberalsin, sadece kavramları karıştırmışssın

- tamam abi ben liberal felan değilim, hem solcuyum, hem milliyetçiyim..

+ aafasdsadaskdasdowwqpoeiqw *
bazı insanlar bu duruma örnek gösterilebilir. * *
laf anlatılmaması gereken insandır. zaten anlamıyor boşuna değerli zamanınızı o şahsa harcamayın, ziyan olur vaktiniz.
bunaltan insandır. adı üstünde insan işte, sadece insan...
yan kapı komşusudur.. sabahtan akşama kadar dır dır dır ötüyorlar hadi onuda geçtim gece 3 lere 4 lere kadar uyumuyor dır dır dır gene ötüyorlar.. onların yüzünden bende uyuyamıyorum.. sussunlar diye duvarı tıkılatıyorum olmuyor, sesimi duyuruyorum gene olmuyor.. insanlıktan nasibini almamış hayvan bunlar.. evet.
Çok sıkarsa çakarım bir tane bak nasıl anlıyor amk çomarı. Kadını erkeğiyle davar sürüsünün içinde yaşıyorum zaten.
Ne kadar bilirsen bil, söylediklerin karşındakinin anlayabildiği kadardır. (Hz. Mevlana)
seven insansa başımın üstünde yeri var başka türlüsüne tahammül etmem. Seven insanları üzmeyin kalpsizler hiç mi sevmediniz yahu. Umarım sevmezsiniz de.
güncel Önemli Başlıklar