bugün

allah'tan la ilahe illallah'ı bilemezsin. la ilahe illallah'tan allah'ı bilirsin. bu, allah'ın merhametinden dolayı böyledir.
en büyük zikirdir diye okumuştum galiba.
görsel
Arapça birtakım laflar.

Türkleri ilgilendirmez.
Kelime i şehadet ve tevhidi arada unutan çocuk olmak.
''allah'tan başka ilah yoktur'' demektir.
Arapça birtakım sözler.

Türkleri ilgilendirmez.
Canlı cansız tüm var olan şeylerin zerreleri bu zikri ve daha ötesini ediyor. Bu zikirden başka bişey yok. Yokluk da bu zikri ediyor.
en büyük zikir olduğunu okumuştum.
Kelime-i tevhidin ilk, ezanın son cümlesi. Saçma sapan, dandik, kıytırık Arapça bir söz. Gericiliğin, yobazlığın ve barbarlığın simgesidir aynı zamanda.
Löööö ilöhe ilallııhhh...
لا اله الا الله

diye yazılır.
getirisi vardır diye düşünüyorum.
görsel
Kelime-i tevhid'in ilk kısmıdır. ikinci kısmı ise "Muhammedün Resulullah" tır.

Ancak zikir olarak ilk kısmı söylenir.

Rasulullah -sallallahu aleyhi ve sellem- şöyle buyurmuştur:

“En üstün zikir: La ilahe illallah’tır.”[6]
allah'tan başka ilah yoktur.

demektir.
bir zamanlar facebook sayfalarının "insanın sadece la ilahe illallah derken dudağı kıpırdamaz" diyerek bizi kandırmasına sebep olan ilahi söz.
ezanın son cümlesidir.
--spoiler--
doğru şekilde bir sefer, kalpten söylendiğinde, 4000 büyük günahı silip mahveder.
--spoiler--

matematik şart...

not: ula oğlum hangi ara o kadar günah işlediniz?
allah'tan başka ilah yoktur cümlesinin arapçası.

dil ile söylemek yetmez ama.
görsel
Lâ ilâhe illallâh. Tevhid. Anlamı: "Allahtan başka ilah yoktur". Kim zikri tevhide devam ederse canını malını ve ehlini cenabı hakkın eman (emniyet) kalesinde muhafaza etmiş olur. Kim de bu kelimenin manası olan islam üzere yaşarsa allahın rızasına mazhar olur.

Cebrail, bana Yüce Allah'ın şöyle buyurduğunu anlattı:

"La ilahe illallah' Benim kalemdir. Oraya giren azabımdan emin olur."
Hz. Muhammed (asm)

(Camiü's-Sağir)

Yine Rasulullah aleyhisselâm da bir hadisi şeriflerinde:

“Her kim La ilahe illallah derse, zaman içerisinde, bir gün kendisine isabet edecek bir musibet gelip çatmadan önce ondan faydalanır” (tevhidin bereketiyle muhafaza edilir) (Bezzar, Beyhaki) buyurmuşlardır.

Bu hadiste La ilahe illallah’ın faziletini, ehli için bir sığınak ve dünyadaki bela ve musibetlerden korunup güvende kalındığını bizlere bildirmektedir.

görsel
Türkçe karşılığı Allahtan başka ilah yoktur demek Alimler ekseriyetle bu cümlenin ismi azam olduğunu düşünüyor. Çok faziletli bir cümle olup içinizden okuduğunuz takdirde içinizi huZur sarar. Bir deneyin içinizden bir kaç defa bu kelimeyi anlamını düşünerek söyleyin nasıl içinizi huzur kaplıyor.
en büyük o allahtır.
ondan büyük güç yoktur.
Üstüne söz olmayan söz.

Allah tan başka ilah yoktur.
Bu dünyada en sevdiğim söz.