mevsim kış olup da kar yavaştan yavaştan ''ben geliyoruuum'' diye kendini belli ettiğinde şaşıran, ''aboo kar geliyor'' diye tepki gösteren insandır.

güzel kardeşim kış günü gökten altın yağmasını mı bekliyordun?
güneyde yaşıyan insandır. (bkz: antalya)
akdeniz bölgesinin kar fukaralarındandır muhtemelen. hem şaşırır hem sevindirik olur.
izmirlidir.
sevincini şaşırarak belirten insandır.
yazın sıcak olmasına şaşıran insan modelidir aynı zamanda.
kar yağışını ilk defa gören insan tepkisidir.
zira ben ilk gördügümde, insanlar kacısırken, saf saf durup üstüme düşen kar tanelerine bakmıştım.
* *
izmir'li veya antalya'lı olma ihtimali yüksek olan insandır.
süper ligimizdeki antrenörlerin fıtık olma sebebidir.

- marcos olm nen var? o gol atılmaz mı lan?!
+ hojam kar yayor. ilk dafa kar göryom.
- kızılcık sopasını da görüyor musun marcos?
+ bizim orda palmiyeden yapıyolar hojam.
- ahmet! ısın evladım...
kar yağan şehir gaziantep ise çok normal karşılanabilecek şaşkınlıktır. malumunuz gaziantep e 2002 yılından beri kış aylarında doğru dürüst kar yağmıyor. kar yağmadan geçen kış bile görülmüştür. her şehirde kar nedeniyle okullar tatil olurken gaziantep te ise kar yağmadığı için işler tıkırında devam etmektedir.
kış boyunca kar ilk defa yağıyor ise doğaldır.
elektrikler kesilince aaaaaaa diye şaşıran insan modelinin ayrı bir tipidir.
yavaştan haberleri gelmeye başlamıştır efenim. ilk karları hayırlı olsun.
adanalıdır.
Kış mevsimi sınırlarında olan her gün kar yağsaydı şaşırmak absürt olurdu, haklısınız. Ama istanbula en fazla 365 gün de 10 gün yağıyor kar. bırakın da anı yaşayalım, şaşıralım, sevinelim.. Kınamayın lan !
karlar düştükçe ağlayandır. akrep nalan'laşmıştır.*
antalyalıdır.
yağmayınca kuraklıktan sızlanan, yağınca da beyaz esaret diye yaygarayı koparmaktır.
türkiyenin güney batı bölgelerin de bulunan insanlardır.
4-5 yılda bir kar gören akdeniz iklimi insanıdır.
ayrıca (bkz: beni tanıdılar sen kaç)
güneyli veya batılıdır, bu olaya şaşırması gerekir; başlık açanlar ise fransızdır.