bugün

hiç sevilecek yanı yok.. soğuk işte daha ne olsun.
araştırmacı gazateci kişiliğimle, insan psikolojisini araştırdım.. insanlar neden kışı seviyor diye, anket sonuçlarının yüzde 70 inin karakterleride soğukmuş ve genelde negatif insanlar bunlardan kışı sevenlerden oluşuyormuş.. pis iticiler sizi..
allam iyi ki yazı seviyorum.. bu da demek oluyor ki acayip sıcak kanlıyım.. yupppii.
Ter yok, koku yok, yorgan var, mis gibi uykular var.
Bunlar bile yeterli sevmek için.
Benim icin tek sevme nedeni gece yorgana sarilip uyumaktir.

Sarilmayi seviyorum naapiyim.
gri havadır.

en sevdiğim ve en huzur bulduğum renktir. ne mavi ne başka bir şey. hele sağanak yağmur öncesi çıkan gri bulutlar ve yer yüzünde yarattığı o muhteşem ışık oyunları... off. anlayamazsınız.
Yorgana sarılarak uyumak, sabahları içinden çıkmak istememektir. Özledim.
Cunku dogum günüm o ay da var * (bkz: ocak)
sıcağa göre soğuğu tercih ederim. ipini koparan dışarı çıkmaz en azından. yazın orospu çocuğu kaynıyo ortalık. insanları sevmiyorum zaten.
Soğuk. Tepede güneş yok. Kişiyi geren sıcak, nem yok. Kişiyi sıkmayacak, terletmeyecek kıyafetler giyilebiliyor.
lahana gibi giyinmektir.severim,demlersin sıcacık çayını,açarsın perdeyi tüm sehir bembeyaz karsında erciyes daği ne güzel olur izlemesi...
sonra dısarı cıkarken saçların şapkanın altından dökülür en güzel fotoğraflar kışın çekilir...
Kahvemi yudumlarken havanın kapalı olduğu bir gün camdan dışarıyı seyretmek..
Soğuk, battaniye, çay-kahve-sıcak çikolata.
melankolik olmak, beach-club tarzı eğlence anlayışından hoşlanmamak, düğün-festival-şenlik gibi gürültülü kutlamaları sevmemek ve temelde sıcağı sevmemek sayılabilir.

kendimce; diyarbakırda yaşıyor olmak başlı başına kış sevme nedeni.
P.s. Diyarbakır is over.
dışarıda geçirilen vakit minimuma indiği için telefonlara gömülmezseniz eğer aileye ayrılan vakit artabilir güzel sohbetler edilebilir. insanı uzun uzun(yılın en uzun geceleri) düşünmeye ve hayatı sorgulamaya ittiği için iyi değerlendirilirse hayatı daha sıkı kucaklayabilirsiniz.
Soğuk bile yetiyor.ne ter var ne pişme derdi.
Yere düşen bir kar tanesinin yalnızca yere degil gönüle de düşmesi.
sıcak olmaması.
Kestane.
Kar yağsa yeter dışarı çıkıp oynamasam da görünce mutlu oluyorum.
Yoktur.
Çünkü botlarımı ve montlarımı çok seviyorum kar yagsa da giysem.
istemsizce ağzından çıkan buharın mutlu etmesi. Ya da hiç sevilmeyen kahveyi kışın o soğunda içmek.
sebepsiz seviyorum.
yaz,güneş,sıcak,uyuyamama nefret sebebi.
Benim için üşüdükten sonra battaniyenin altına girdiğimde o ısınma hissidir.
sokakların boş olması ve lapa lapa yağan kar.
soğuk olması. yazın bayıcı sıcağından iyidir.
güncel Önemli Başlıklar