bugün

babasının hayrına mı yapacaktı ?
260 tl unitesi.

https://m.uludagsozluk.com/e/38160146/
https://www.uludagsozluk.com/e/38202935/
Kızılay'ın ihtiyaç sahiplerine kan verirken para aldığı doğrudur fakat kanı para ile sattığını söylemek pek doğru değildir.

Kızılay'ın aldığı para bu kanı güvenli hale getirebilmek için harcadığı paradır. Alınması, kontrolü, muhafazası için harcanan para. Aslında aynı parayı devlet hastanesinden aldığımızda da ödersiniz. Tek fark orada parasını sosyal güvencemiz ödediği için hissetmezsiniz.

Bana, bu işin suçlusu Kızılay değilde sut uygulamaları gibi geliyor.
Bazı ülkelerde kan parasını, kan veren kişi alıyormuş. Bizde sevabı kan veren, parayı başkaları alıyor. Maneviyatçı bir toplumuz.
Var bıradır var.
bedava mı verecek aq. bu çark nasıl dönecek sizde yani.
5 yıl evvel 2 torba kullanmıştım torba başına 100 120 lira civarı bişey ödemiştim.
bu yüzden kızılay'a çöpümü bile vermem. zaten paranın nereye gittiği de belli, yeter la gözünüz doysun!
muhtemel olaydır.

akp'nin elinde olan her kurumdan her şeyi beklerim.
hayır para almıyor ama senin de (yakınlarının) kan bağışlamanı şart koşuyor.

hem de bir ünite kana karşılık üç ünite kan verilmesini istiyor.
kızılay eskinden böyle değildi ne oldu da sektöre dönüştü.
bir iddia.
(bkz: onların ben akoyayım çok ayıp etmişler)
Hayır eskiden de öyleydi. 99daki ameliyatımda kan lazım oldu 5 lira eksik diye vermemişlerdi üniteyi.
kızılay'a üç kere kan verme girişimim oldu. ilkinde çok zayıfsın, kilo al öyle dediler. (52 kiloydum), ikincisinde kilon iyi ama tansiyonun çok düşük, bu düşük tansiyonla senden kan alamayız tehlikeli olur dediler. üçüncüsünde parmağımdan kan alıp, kan değerlerimi kontrol ettiler. Kan değerlerin sadece sana yetecek kadar var, sınırdasın, senden kan alamayız dediler. (acil durum olsa bile alamazlarmış, kan alırlarsa hayati tehlike meydana gelirmiş)
Kızılay'a Daha önce en az 3 kez kan bağışında bulunduysanız kendinize ve 1. Derece akrabalarınıza gereken kanı ücretsiz ve beklemeden alabiliyorsunuz. Sadece Kızılay'a 3 kez ve üzeri Kan verdiğinizi gösteren kartı ibraz etmeniz yeterli. insanları kan bağışı yapmaktan soğutmayın lütfen. O kanlara acilen ihtiyacı olan hastaları da biraz düşünün.

(bkz: vermeden alamazsın)
Kızılay milli bir kurum değil. benim kanımla yıllarca Suriyeli teröristleri beslediler. şimdi kim bilir kimleri besliyorlar. ayrıca AKP'nin kendi vakıflarına para kaçırması için aracı olarak kullanılan bir kurum. Kızılay'a kanımı değil günahımı vermem.