bugün

saç rengi kızıl olan hatunlarda sıkça (%99,8) raslanan durumdur. bahsi geçen şahıslar saçları siyahken, kahverengiyken ilgi çekemedikleri için bime gidip 3,5 tl'ye kızıl saçlı olurlar ve dillere düşerler. bim'e değil de watsons ya da gratise gitseler bile sonuç değişmez, bu kimyasal işlemin sebebi hep aynıdır: ilgi ve şefkat açlığı.

bunu değişik şekillerde tatmin etmeye çalışırlar, tek kitap okumadan pis entel kafelerinde öğrendikleri iki cümlelik siyaset bilgisiyle solcu olurlar, salaş giyinip eldivenlerini yıkamazlar. kafaları pis kokar, elleri ve saçları ve sigara kokusu sinmiş haldedir, cennet gibi hatun çıkmaz bu pislerden. amma velakin yine de en iyisini isterler, fakültenin en yakışıklısı, yırtık eldivenin en güzeli vs.

kendi saçlarının rengi kızıl olmadığı için dip boyası sürekli "ben geldim buradayım" der. sözde okumuş, entel vs olan çakma kızıl saçlılarımıza vücudun vermek istediği bir mesajdır aslında bu: "beni boyama, benim saç pigmentlerim siyah ve senin ilgiye ihtiyacın yok" demektedir. ama kızlarmız basar kafaya kimyasalları basar basar ve daa çok ilgi bekler, hep ilgi bekler ve şunu düşünürler; "loreyal çünkü ben buna değerim."
kızıl saçlı açlığı çeken bünyeleri cezbeden durum. lakin kızılların loreal hayranlığı ve ülkedeki fransız karşıtlığı düşünüldüğünde abaza bünye bile kızıllara pek yüz vermeyebilir.
çoğu iyi bir rocker olan kızların sevgiye muhtaç olmasıdır.
doğru olduğunu düşündüğüm ama bir yandan da hepsini güçlü gördüğümden tam emin olunamayandır.