bugün

kendini daha güvende hissettiği için olabilir. kızlarımız genelde kısa olduğu için uzun boylu erkek çekici geliyor da olabilir.
bazıları uzun sever...
uzun çocuklar dünyaya getirmek isteği olabilir.
çünkü eşşeğin zikinin de uzun olmasından dolayı.
fiziksel sığınma ihtiyacının karşılanması için gösterilen içgüdüsel bir eğilim sebebiyle uzun boylu erkekler tercih edilir. ha bunu tek taraflı da görmemek lazım, erkekler de uzun boylu kızları beğenir genellikle; abi benim sevgilim kısa boylu olsun, birelli takviminde resimleri olsun diyen erkekle de karşılaşmadım. ama en güzeli, ne kadar uzun ya da kısa olursan ol, boyu boyuna huyu huyuna uygun eş bulabilmektir.
çünkü erkek dediğin uzun olur. kısa da olabilir tabii ama uzun olması daha iyi. *
edit: hobit. *
uzun boylu kızdır o, kolumuzun altına alacak halimiz yoktur.
kız uzun erkek kısaysa erkek zengindir kesin.
kızın kendi boyu uzun olduğu içindir. Başka çaresi yoktur.
belkı kızın boyu da uzundur olabilir böyle şeyler.
uzun ve ozellikleri omuzlari genis insan size kendinizi guvende hissettirir. hele ki yakisikliysa da off tadindan yenmez.
perde taktırmak, ampul değiştirtmek, evdeki tüm dolapların üst raflarındaki nesnelere çok rahat ulaşıyor olması gibi çok amaçlı sebeplerdir.

edit: ben değil de bir arkadaş. *
öznel olan sebep. 1.50'lik kız için, 1.70'lik erkek uzundur. 1.70'lik kız içinde 1.90 lık erkek uzundur.

(bkz: kime göre neye göre)
bi düşünsenize 1.75 kız 1.60 erkek. e kız uzun istemesin de napsın??
Kız topuklu giydiğinde bile partneri ondan uzun olsun ister çoğunlukla.
götü yere yakın olandan korkcan derler.
uzun boylu kızların tercih etmesi son derece doğal da kısa boylu kızların bu durumu tercih etmesine anlam veremiyorum.
fallik dönemde karşı cinsten olan ebeveyne olan aşk, onların spesifik özelliklerinin bilinçaltına yerleştirerek bluğ çağından itibaren partner seçiminde, bu özelliklerin devreye girmesine sebep olmaktadır.
konuyla ilgili travmatik bir olay yaşanmamışsa; kızlar için baba uzun ve yapılı ise bu tipte bir eş seçmek, erkekler için anne iri memeliyse bu tipte bir eş seçmek şeklinde açıklanabilir.
uzun boy = güç gibi bir mantığı olabilir; olmayabilir de...
Topuklu ayakkabi giyince adamin yaninda kisa kalmamasi ve ust raflardaki esyalara uzanmak icin yardim istenebilecek olmasi olabilir dedigim baslik.
perde taktırmak, dolapların üzeri, pencerelerin yetişemedikleri yerleri gibi evde temizlik esnasında uzun boy gerektiren bilumum yerleri temizletmek içindir. ya ne olacağıdı?
erkeğin kısası bişeye benzemez de ondan.
bilinçaltlarındaki uzun boylu erkek güçlü erkektir imajı.
benim uzun boylu olmamdir. her sekilde pesimde bu seyler.
korunma iç güdüsünden kaynaklıdır. çocukken babasının, onun gözündeki ihtişamından kaynaklı kız çocukları erkek arkadaşlarının, eşlerinin kendilerinden uzun olmasını ister. tabi uzun ve çelimsiz olanları da az tercih sebebidir.

başka bir açıklaması olabilir mi bilmem.