dudakları ve gözleri olduğundan büyük göstermek için girilen her şekil tartışma götürmez, haktır. bir anlık da olsa fotoğrafın tekinde güzel görünerek ölümsüzleştirilen görüntü ömre bedel olacaktır, tuhaf ya da rezil görünmek sorun teşkil etmez.
(bkz: ağzım küçük kukum dar)
iğreniyorum da bu tarz insanlardan.
kuku taklidi yapmaktır.

(bkz: büzüşük)
aynı kızlar boyunlarınıda sağa veya sola doğru eğerler.
gıdıyı saklama çalışmaları vol 2 dir. Vol 1 kafayı yana yatırarak açılı fotoğraf çekilme sanatıdır.
genelde lise çağındaki kızlarda görünen vakadır. verdiği poz masumluk mesajı içerir. bu tarz poz veren bir kızda konuşurken çocuk ağızları gibi zeka yoksunluğuna delalet sıkıcı hareketlerde görülür. uzun süreli diyalog düşünülmemesi gereken insan türü.
aynı kız, ayna karşısına geçer, telefonu eline alıp yukarı kaldırır, aynı esnada dudağını büzer ve şahane olduğunu düşünerek facebook profiline koymak üzere, üstün yetenek timsali olduğunu belli eden o şaheser fotoğrafını çeker. psikolojik bir sorun olsa gerek, pazartesi sendromu gibi bir şey!...
benim ağzım hiç açılmaz eğer benimle olursan dır dır etmem merak etme deyeme çalışıorlar aman sakın inanmayın *
333 protatipleri...gerçekten komik oluyorlar.
kendi fotosunu cekip uzaga dalgin bakma sendromunun kardesidir.
Genelde ergen kızlarda görülen poz verme şeklidir.Dudak büzülür,saç yana atılır,ay ne kadar güzelim diye şöyle bir arz_ı endam edilir,böylece salaklık fotoğraf edilmiş olur.
genellikle ergen kızlarımızda görülen, yüzün bir yanına düşmüş perçem ve kafada hediye pakedi kadar kocaman fiyonk ile kombine edilen, umimi, özel farketmez; genellikle tuvaletlerde verilen, bir elde fotoğraf makinesi, diğer el bele konularak çekilen pozdur efendim.

kızlarımızdan birini günün birinde fena kandırmışlar ve normal insanlardan aykırı bu poz, zamanla moda olmuştur. tez zamanda yüce yaradandan bu arkadaşlarımıza da akıl, fikir ihsan etmesini ve onları da hidayete erdirmesini bekliyoruz.

(bkz: amin)
(bkz: duck face)