bugün

kamufülaj desenli orkid piyasaya çıkar.
annelerin "oraya git de koca bul" diyerek kızlarına baskı yapmasına neden olur.
eski kocası golf oynayan kadın(hülya avşar) gibi bir komutan yaparlar kesin.
hiçbir şey.
zira dünya üzerinde kadınların da zorunlu askerlik yaptığı ülkeler var. e noluyor peki nasıl yapıyorlar askerliklerini, herkes gibi.
kaldı ki kızlar kadınlar her neyse zaten askerlik yapanları da mevcut. bu ülkede subaylardan bazıları kadındır. hani hiç göze çarpamışsa filan, söyleyim dedimdi.
tecil olayında gözle görülme azalma olabilir.

yarın sabah çıksın, öğleye tecili bozdurmassam adiyim.
kimsenin kısa dönemin yüzüne bakmayacağı durumdur.
erkeklere zorunlu terhis cikacaktir.
nüfus patlaması.
sevgilim ile aynı yerde askerlik yaptım diye bir terim çıkması yüksek ihtimaldir.
nolcak anasını satim, uçaklar pembeye filan boyanır; mekanize piyade taburu kaldırılır yerine 3 bacaklı koşu taburu oluşturulurdu...
gençler kimse kandırmasın kendisini..kızlar askere alınsa o koğuşların kokusu parfüm kokusuyla yer değiştirirdi..len asteğmen iken nöbetçi olduğumda saymaya çıkamıodum be sizleri bu koku yüzünden!*çetin altanın da dediği gibi kadını dinin de büyük ama en büyük katkısıyla sosyal hayatın her kesiminde geriye iterek kadınsız bir toplum olmanın eziyetlerini çekiyoruz..
yatakhaneler ter yerine parfüm kokar.
hiç bir şey olmuyor. değişik, özel, vay anasını denilecek herhangi özel bir olay yaşanmıyor.
regl olunca kadınların yoğun baklıma kaldırıldığını falan düşünen erkekler varsa öyle bir şey yok.
nasılki hayatta sorun olmayorsa askerliktede bir sorun olmuyor.

aynı erkekler gibi hatta fiziksel üstünlük gerektiren bir kaç konu hariç bir çok konuda daha bile iyi olarak yapıyorlar.
israilde yapılıyor.
iran da yapılıyor.daha bir çok ülkede yapılıyor.
ispanya mesela. zorunlu değil ama 18.000 kadın asker var.
Amerikan ordusunda kadın sayısı çok ciddi.
Kanada ordsununda hemen hemen her rütbeden kadın var.
Askerler arasında seks meselesi ilk akla gelen.
Rakamlar ortada. Dışarıda ne kadar yapılıyorsa, kışladada o kadar yapılıyor.
Motor askerdeyken de motor, müptezel askerdeyken de müptezel yani.
(bkz: anket lan bu)
(bkz: dayanamadım lan)
askere giderler.
(bkz: vicdaniye red)
koğuşlar çorap yerine parfüm vb. kokar.
ne nufus patlaması olur ne ucaklar pembe olur, olabileceklerin cevabı şudur; pasa pasa yapılır... çoğu erkekten daha az ağlak bebektir bu kızlar ya gorulmesin, soylemeyelim, kımse eksılemesın.

silik edit: bu mesaj chat ve forum tarzında olduğu düşünülüp silindiği için değiştirilmiştir. şu ansadece benim düşüncelerimi yansıtmaktadır. *
Sevgili diye tabir edilen hatun kişinin sakalları da var ise; enteresan konuşmalara şahit olunabilicek durum. yine mi aldın şu traş köpüğünü? tatsızlığında haykırışlara sebebiyet göstermesi muhtemeldir.
kamuflajlar pembe olur, koğuşlar parfüm kokar.
tankın içi am kokardı.
(bkz: kahrol düşman al sana bombiş)
halihazırda askeri malzeme satan dükkanlardaki ped satışında artış olurdu.****
diğer konulara da girelim, örneğin parfüm kokması gibi bir durum olmaz, orası asker ocağı ana kucağı değil!
iki sevgilinin aynı yere düşmesi sonucunda gayette güzel geçecek bir askerlik görevi olacaktır.
orduda disiplin bozulur, kan gövdeyi götürür. bu ülkedeki piç kuruları duvarları bile delerler bir am için. ahlak ve kafa olarak bu ülke böyle bir boka henüz hazır değil. ya da neyse, yapsınlar ama 3 ay yapsınlar. temel askeri bilgiler ve silah eğitimi verilsin bunlara. en azından rütbeleri, tüfek tutmayı, nişan almayı, el bombası kullanmayı, diğerleriyle haberleşebilmeyi, organize olabilmeyi vs. şeyleri öğrenirler.