bugün

izmir milli eğitim şurası'nda ortaya atılan akıllara zarar önerme.
rte nin bir numaralı öğrncisi ve onun yolunun toz süpürücüsü olduğunu her sözü söylemi ile belli eden milli eğitim bakanı nimet çubukçu'ya ait sözdür.

hoş kendisi bunun türkan saylan'a ait bir fikir olduğunu öne sürmüştü. hatırlanırsa aynı zihniyet türkan saylan ı kızları kötü yola düşürmekle de suçlamıştı. şimdi kızları kötü yola düşürmek isteyen biri kız erkek ayrı okutulmasını istiyorsa bir bağlantı kurmak lazımdır. kurabilen beyinlere duyurulur.

türkan hocanın adını ağızlarına alarak onun tertemiz inançlarnın arkasında karalarını ak'lamaya çalışanların arsızlıklarına dur diyebilmek için önce eğitim olmalıdır ama "veli nimet"lerle değil.

http://www.odatv.com/n.ph...aslinda-kimin--0908101200
eger bu tercihse neden mümkün olmasın bireysel hak ve özgürlükler cercevesinde düşünürsek bu bir tercihdir ve devletler halkın bu taleplerinide karşilamakla sorumludurlar.
hani böyle olsa okullardan çıkan herkes bilim insanı,mühendis,doktor olsa tamam denir de öyle de bir olay yokken insanları neden sınıflandırırsınız anlamam.*
"imamhatiplerde kız erkek ayrı okutuluyoda noluyo" diye karşılık verilebilecek bi taleptir.
Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu'nun destek verdiği öneri.
şaşılacak bir önerme. üstelik izmir'den gelmesi daha da şaaşırtıcı.
karma eğitimle ilgili yapılan bilimsel pek çok çalışma var. Bunların hepsinde ayrı okuyan kız ve erkeklerin dikkat çekici oranda daha başarılı olduğu açıkça ortaya konuyor. Kaynak isteyen google'da araştırsın. Türkçe sitelerde taraflı olacağını düşünenler ingilizce, almanca kaynaklara göz atsın.

(bkz: modern cehalet)
(bkz: haremlik selamlık)
(bkz: yuh aq). daha nice bkz lar verilesi eylemdir.
hiç gerek yoktur böyle atraksiyonlara. en iyisi kızları yine okula yollamayın. hatta evlenene kadar evden hiç dışarı da çıkmasınlar. hepsine doğar doğmaz dedesi yaşındaki adamlarla beşik kertmesi neyin yapılsın. bir de kara çarşafa bürünsünler. bakın bütün sorunlarınızı nasıl çözdüm ama birkaç saniyede.
daha çok dillendirilsin istediğim öneridir..dillendirilsinki herkes duysun,herkes anlasın gidişatın ne yöne olduğunu..
alman der spiegel gazetesinin karma eğitimle ilgili yayınladığı yazı:

'Karma eğitim, 60'lı yılların sonunda büyük bir reform olarak kutlandı. Yanlış o zaman yapıldı. O zaman öğretmenler, bilim adamları ve politikacılar karma sınıfların otomatik olarak toplumda kadın erkek eşitliğini sağlayacağına inanıyorlardı. Araştırmalar daha net gösteriyor ki, reform düşüncesi, son yüz yılın en büyük pedagojik yanlışı idi. Kızlar, eğitimde eşit şans yakalamak bir yana, eskiden olduğu gibi dezavantaj sahibi oldular. Eşitlik tartışmaları hiç yapılmamış gibi rol klişeleri sürüyor.

Batıda karma eğitim, özellikle resmi okullara tatbik edildi. Kilise okulları ve özel okullar, istisna kabul edildi. Batıda her zaman kız okulları bulundu.

Karma eğitim projesinin uygulamaya konmasından 20 sene sonra, yani 1980'li yılların sonuna gelindiğinde manzara şöyle idi:

1. Toplumda kadın-erkek eşitliği sağlanamadı.

2. Kadınlar toplumun üst kademesinde erkekler kadar yer almadı.

3. Kadın ve erkek arasındaki ücret farkı ortadan kalkmadı. Aynı işi yapmalarına rağmen kadınlar daha az ücret alıyor ve daha çok işsiz kalıyor.

4. Okullarda ve toplumda cinsel taciz önlenemedi.'

Sözlük yazarlarının içine düştüğü bilimsiz bilim ve bilgisiz modernlik yanlışını gözler önüne seren bir konu karma eğitim. Biri çıkar 'en iyisi kızları okula göndermeyelim' der, beriki 'herkes anlasın işte ülkenin nereye gittiğini' der. Tam bir kara mizah. Bir kişi bile çıkmaz mı 'arkadaş şu üniversitenin yaptığı şu araştırmaya göre karma eğitim doğrudur/yanlıştır' desin?

Cedit: eksiler gerçekleri değiştirmez. Modernlik, çağdaşlık söylemekle olmaz. Türkiye modern rolü yapan, bilimi reddeden çağdaş cahillerle dolu.
(#8927117)
aklı başında bir insanın önermeyeceği şeydir.

edit: bunu da eksileyen insandaki mantığı ben çözemiyorum arkadaş.
AKP'nin gerçek niyetini anlatan bir tespit daha.
doğu bölgelerimizin içinde bulunduğu eğitim sorununu çözmeye dair öne atılmış bir öneridir. kaybedilecek birşey yoktur, kazanılacak çocuklar ve yeşerecek umutlar vardır..
liseli ergenleri ikili ilişkiler konusunda zora sokacak önerme.
(bkz: kızını karma eğitime yollayan şuursuz ebeveyn)
bu ülkedeki tüm kokuşmuşluklar, aksaklıklar ve yolsuzlukların özünde eğitim problemi vardır. günümüzde keskin bir bıçak gibi gırtlağımıza dayanan pkk sorununun bu hale gelmesindeki en büyük etmende eğitim sorunudur. 40.000 den fazla kişinin hayatını kaybettiği, binlerce köy ve mezranın boşalma sebebi, büyükşehirlerin niteliksiz kalabalığının sebebi... daha bir çok şey eklenebilir. yalnız karşı çıkan insanların buna ne amaçla ve nasıl bir tarafgirlikle yaklaştığını anlayabilmiş değilim. hem akpsiz hemde chpsiz biri olarak bu ve benzeri olaylara millet nazarından bakmanın gerektiğini savunuyorum.
"kızlar erkeklerden ayrı okuyacaklarsa, okumasınlar daha iyi!" diyen insanın aklından şüphe ederim. hem eğitime tam destek nağraları atıp hemde saçma sapan anlamsız siyasi refleksler yüzünden köstek olacaksın.
politikadaki kir sözlüğü bile basmış, insanlar temiz düşünemiyor artık..
ayrışma sonucu arada kalanların olmasına sebep olacak absürt.
aklı başında sandığımız insanların hemen gayliğe ve lezbiyenliğe bağladıkları konu. bu tespiti yaparken de türkiye ye yıllarca nitelikli insan yetştirmiş, yüzyılı aşkın geçmişi olan bir çok erkek ve kız lisesi mezununa da hakaret ediyor bu aklı başında modern! insanlar.

avrupa bu konuyu panellerde, özel oturumlarda , üniversite tezlerinde ciddi ciddi tartışıyor, başka bir entry de de yazmıştım, alın size iki örnek;

http://www.telegraph.co.u...eed-separate-classes.html

http://privateschool.abou...ngaschool/a/singlesex.htm

son olarak, herkesin çok yakından tanıdığı bir erkek lisesinin, gerçek dostluğun, arkadaşlığın efsanevi bir sembolü olduğunuda hatırlatmak isterim.

(bkz: özel çamlıca lisesi)
türkiye nereye gidiyor sorusunu bir kez daha aklımızda canlandıran utanılası olay. medenileşiyoruz , çağdaşlaşıyoruz derken çarka çomak sokan istek. ki o çark türkiye'de hiç dönüyormuydu ki ? *
Kız erkek karma eğitimi kaldırılaracakmış
Heteroseksuel ve homoseksuel eğitim getirilcekmiş öyle diyorlar.
geri kafalı zihniyetin söylemidir.mensubu olduğu iktidar partisinin bakanına da ancak böyle bir söylem yakışırdı zaten.
iktidarın renginden dolayı beklenen öneridir. hatta bunun bu kadar geç söylenmesi şaşırılasıdır. asıl şaşıracağım şey bunun da çok destek göreceğidir.ee ne de olsa kömür elden makarna gölden. diğer önerileri merakla beklemekteyiz.