bugün

Yıllardır cevabını aradığım soru. Yav arkadaş bu nasıl bir iştir. Ben iki pantolon alsam yoksulluk sınırına geriliyorum.

Kuantum manyetik alan teorisini bıraktım şimdi bunu düşünüyorum.
Babasından. Yazık o babalara insaf edin lan.
Üniversite okuyan kızların büyük kısmının babası kendi aç kalacak olsa da kızı zora düşmesin diye elinde ne varsa yolluyor. Kızlarda gidiyor 400 liraya mont alıyor 200 liraya tırnak yaptırıyor falan. Erkeklerde öyle bir durum yok. Geçenlerde bir arkadaşım baba dolmuş param yok para gönderir misin dedi adam hemen oğlum dedi ve 100 liranın foturafını yolladı.
kızların çalışmadığını zanneden tiplerin sorusudur.

olm çalışıyor çoğu. o burger'da kasada sefil gibi gördüğün kız başka yerde o grubun parıldayan üyesi olabiliyor.
Şirket de şahit olunan durum.
Şöyle ki:
Çalışan erkek, çalışan kız ve ikisi de bekâr aynı yaşlarda hemen hemen aynı satınalma paritesine sahip bir aile çevre sahibi ve aileleri ile kalıyor.
ikisi de aynı maaş alıyor.
Erkeğin kızın 1 ay boyunca giyimine bakın. Böyle bir giyim için her ikisinin kaç lira harcayarak onu hesaplayınız.
Erkeğin ve kızın kuaför berber makyaj bakım vb masraflarını hesaplayınız.
Kullandığı cep telefonu kulaklık çanta aksesuar vb için de bir tutar çıkarın.
Hafta sonu eğlence gezme face veya Instagram da yeme içme paylaşımları, yaz tatillerinde bayram seyran lüks konaklama kız için sıradan bir durum olup erkek için bu durum nadir olarak görülür.

Ortaya çıkan durum şudur:
100 lira ile kız gidip 100 dolar alır ama erkek 100 lira ile en fazla 19 dolar alır. TL kızın elinde her halde dünyanın en değerli parası oluyor.
Valla ekonomi dalında Nobel alacak kızlar var.
Bazen şeytan diyor ki "kızım bana akıl versene, bu para ile bu yaşam standartları nasıl karşılanıyor? Söyle de bilelim" diye gidip sormak insanın içinden gelmiyor değil yani...
Genelde aileye destek olmuyorlar, sigara, araba vs gibi masraflari olmuyor Ve en önemlisi erkek arkadaslarina para yedirmiyormar.
(bkz: Şeftali ticareti)
hakkında ozan arif in türkü yazdığı kızlardır.

Nasıl zengin oldun böyle,
nerden aldın bu parayı?
Söyle kızım, söyle, söyle,
nerden aldın bu parayı?

Eski çamur çizmesiydin.
Her gelenin süzmesiydin.
Bir davulcu bozmasıydın.
Nerden aldın bu parayı?

Aşiretten, obadab mı?
Anaban mı, Babadan mı?
Avantadan, cabadan mı?
Nerden aldın bu parayı.

Yalan deme kapın çıplak.
Anan, baban, topun çıplak.
Soyun çıplak, sopun çıplak.
Nerden aldın bu parayı?

Çalışarak deme sus, sus.
Kus kızım kus, gerçeği kus.
Hazine mi buldun deyyus.
Nerden aldın bu parayı?

Evlendiğin günden beri,
Zapteyledin herbir yeri.
zengin kömür madenleri.
Nerden aldın bu parayı?

Bir yırtılmış davul buldun.
Bulur bulmaz zengin oldun.
Bu davulu nasıl çaldın.
Nerden aldın bu parayı?

Tek davula vur vura,
kazanılmaz bunca para,
nasıl geçtin böyle kâra.
Nerden aldın bu parayı?

Çubuğunun ucuyla mı,
tokmağının gücüyle mi.
Kaynatanın tacıyla mı.
Nerden aldın bu parayı?

Villa, köşk, möşk, yabuver-yat.
Görülmemiş bir saltanat.
Öğrenelim şunu anlat.
Nerden aldın bu parayı?

Davul çalmak bir işten mi.
Herkes çalar, bu işten mi.
Senin tokmak gümüşten mi.
Nerden aldın bu parayı?

Malla, mülke battın artık.
Sen yükünü tuttun artık.
Davulu da attın artık.
Nerden aldın bu parayı?

Davul değil benim ki saz.
Birbirine benziyor az.
Arif de pay alsın biraz.
Nerden aldın bu parayı?

Nerden aldın, nerden aldın.
Herbir şeyi birden aldın.
Demesen de biliyorum.
Malı sağlam yerden aldın
Erkeklerde gider çok. Yiyici çok. Gelir sabit. Ayrıca pek çok erkek savruktur. Piyasa araştırması yapmadan alış veriş yapar. Kızlarda öyle değil. Sadece kendilerine harcıyorlar. En kalitelisini en ucuza alır. Masraflarını kısmasını biliyorlar. Aralarında Dayanışma var. Hesap kitap bilen bir kız heryerde geçinmenin yolunu bulur. Hatta az bir çalışmayla masraflarını çıkartır. Çoğu tutumludur. Erkek eline para geçince harcar. Kızlar tutar. illa ki illegal yaşamasına da gerek yok. Savruk olanları harici Harcama alışkanlıkları daha becerikli. Ayrıca kadınların pek çoğunun elinde bereket var. Bu bir gerçek. Nedeni de şu; erkeklerde çeşme hep elizabete doğru akar. Çeşmenin boşa aktığı yerde para durmaz. Anlamadan bi şekilde biter o para. Fuhşiyatın olduğu yerde paranın bereketi olmaz. Erkekler tek başına yaşamı matah bir şey zannederler. Halbuki bereket evlilikte ve ailededir. Tek başına hayat yaşayan çoğu bekar erkek parayı tutupta adam olamaz.
ya arkadaş, düz yolda yürümesini bilmeyen kız ''bana araba al okula rahat gidemiyorum'' diyor, ertesi gün altına araba çekiliyor. biz yıllar önce bir iphone 4 aldırmak için inşaatın tepesine çıkıp intihar etme challenge yapmıştık.
ablası ya da kız kardeşi olanlar bilirler.

babalar erkek ne de olsa kendi yolunu bulur diye erkeğe zırnık koklatmazlar, bunu yanında "kızım kimseye muhtaç olmasın" diye kızın harçlığını eksik etmedikleri gibi fazla fazla verirler.

canım kız babaları.
Ulan ben maaşı 31 inde alıyorum 700 arabaya, 300 krediye, 600 kredi kartına, 300 faturalara veriyorum benim için ay 31 inde başlamadan bitiyor, harbi bu kızlar bu parayı nerden buluyor amk.
benim de kafama takılan sorudur. hacı tamam biz çalışıyoruz iyi kötü elimize 3-5 kuruş geçiyor da gidiyoruz huqqa'ya veya bosphorus market'e. peki bu sabahtan akşama kadar huqqa'da nargile emikleyen kız kardeşlerimiz nereden buluyo bu parayı gram anlam veremiyor ya.
Valla liseyi bitirdikten beri köpek gibi hem çalışıp hem okuyan hala ikinci univdi iş güçtü koşturan şahsımın da hemcinslerimden cevabını beklediğim sorudur. Tamam bende az gezmiyor tozmuyor değilim lakin ne biliyim? Ara sıra yurtdışına çıkarım 2-3 günlüğüne olay olur "oo para var huzur var" diye. 3 ay ben eşşek gibi çalışırken allahın her günü orda burda dünya para harcamalar nedir?

Değirmenin suyu ve ayrıca o kadar ayrılan zaman neredendir diye cevabı beklenen sorudur.
Bakkaldaki cipsten çıkıyor.