bugün

Mardin Valisi Hasan Duruer'in Mardin'de yaşanan olaylar üzerine yaptığı açıklama.
pedagogların ve egitim psikologlarının daha iyi bilecegi mesele. (bkz: bir meseleyide uzmanı bilsin bırakında)
orada yaşayan insanların özellikle de kızların neler yaşadığını düşününce aslında, dogru olabilecek bir uygulamadır.üzerinde iyice düşünüp karar verilmelidir.
ne olursa olsun insan söylemidir. yakında bunu diyen kızlar marsa gönderilsin de der. der yani aha buraya da bunu işeyerek çişimle yazıyorum.
evet kızlar ayrı okullarda okutulsun, erkekler ayrı okullarda okutulsun. kızla erkek mümkünse evlenmeden aynı ortama alınmasın. yoksa neme lazım kötü kötü şeyler yaparlar okulun ortasında belli mi olur.

düşüncesindekilerin fikirlerini ortaya atma yöntemi. ancak düşünmedikleri olay karşı cinsten uzaklaşan, tanımayan ve hatta sadece cinsel obje olarak gören bireylerin yetişeceği ve bu bireylerin de yakınlarında hiç bir karşı cins olmadığı için karşı cinsi cinsel obje olarak ulaşılamaz görmeleri ve sonucunda da her sene yılbaşında gördüğünüz taksim olayları.

şimdi sorarım size taksimde herkesin ortasında kadınlara taciz edenler gençliklerini kızlı erkekli sosyal gruplar arasında mı geçirmiştir? yoksa etrafında hiç bir karşı cins olmayan erkek erkeğe ortamlarda mı geçirmiştir?

örneği daha açık ve net bir şekilde gözünüzde canlandırmak gerekirse. karışık liselerdeki orta güzellikteki genç bir kızın bir erkek lisesine bir sebepten ne biliyim össye giriş formu almaya girdiğinde erkek öğrencilerin verecekleri tepkiyi gözünüzün önüne getirin veya benzer şekilde orta yakışıklılıktaki genç bir erkeğin kız lisesine bir şekilde girdiğinde kızların verdiği tepkiyi gözlerinizin önüne getirin.

kısaca demek istediğim çocuklarımızı karşı cinsten cinsel obje oldukları için uzak tutmaya çalışırsak, çocuklar da karşı cinsi (tanıyama imkanları olmadığı için) sadece cinsel obje olarak görür.
hasan duruerin bu açıklamasından utanıp utanmadığı merak konusudur.
laikçilere verilen oyun hamuru.şekilden şekile sokarlar artık.bugun malezya oluruz yarın iran oluruz.başka günler başka şeyler oluruz.yaşasın değişim.
Türkiye de olursa şaşırılmayacak acınacak durum.
geri kalmış, abazan bir zihniyetin söylemidir. bunun bir sonraki evresi de kızlar okula gönderilmesindir.**
dünyanın bir çok ülkesinde bu sistem vardır.nedense orda çağdaşlık , bizdeyse irtica olur.. (bkz: garip ama gerçek)
iyi niyetten maraz doğar lafını ispat eden bir açıklamadır. Neymiş efendim aileleri erkeklerle beraber okula göndermek istemiyor diye kızlar bari kız okullarına gönderilsinmiş. bir kere bu ülkede ilköğretim zorunlu değil mi? Ailelerin çocuklarını okutmama diye bir hakkı mı olmalı? Varsa niye adı zorunlu eğitim? Bazıları kemer takmak istemiyor diye emniyet kemeri olmayan arabalar da yapalım o zaman, ya bu adamlar dışarda kısa kollu giyen insan görmek istemediğinde ne yapılacak?
konuşmadan cımbızla bir cümlenin alınıp "tu kaka lan bu akp hükümeti resmen şeriat geliyor" yorumlarına maruz bırakılan laf. vali ne demiş bir bakalım hele, demiş ki adam bu yörede kız çocuklarını okutmuyorlar, halkın yaygın bir inanışı var, eğer kızlar ve erkekleri ayrı okullara koyarsak kız çocuklarının okuma oranı artar. ben bu fikre sonuna kadar katılıyorum, neden rahatsız oldunuz? kız çocukları cahil kalmasın okula gitsin fikri niye gerdi sizi? haydi kızlar okula, kardelenler derken haleluya demiştiniz. ama işte buradan valiye, oradan hükümete yani aslında ak parti'ye saldıracaksınız durmak yok bok atmaya devam. kokuşmuş zihniyet budur işte.
(bkz: kızlar ve erkekler ayrı okullarda okusun)
Laiklik azallır lezbiyenlik artar.
çirkef ve yavşak erkeklerden kurtulmak için güzel bir yöntemdir.
osmanlı zamanında görülen mahalle mektebi kavramının yeniden ortaya çıkma durumudur.
karma eğitim olması gereken bir durumdur. Ancak doğu vilayetlerindeki kızlarımızın cehaletten kurtarılması adına, yatılı kız okullarına hayır diyemeyeceğim bir önermedir. Gerçi bu iktidar, genç beyinleri skolastik kalıplara sokmasını iyi bilir.
beşyüz yıldır varolan geyiktir. batı bu uygulamayı 20.yy a kadar sistematik olarak sürdürmüş fakat sonuçta değişen hiçbir şeyin olmadığını görünce bu sistemden vazgeçilmiştir. 20. ve 21. yy larda ise 3. dünya ülkelerindeki batı okullarında sanki süpersonik bir sistemmiş gibi uygulanmıştır. sanırım vakti zamanında bir fransız kız lisesi vardı.
olaya yobazlık açısından bakmassak eğer,bilmiyorum ben erkek lisesinde okumak isterdim babam dedem amcam hep erkek lisesinde okumuşlar ve inanılmaz bir dostluk bağları var birbirleriyle.hele yaşadıkları maceralar mükemmel...
(bkz: abazalık son 1 yılda 3 katına çıktı) gibi haberleri duyabileceğimiz olay.
karşı çıkanların sadece cinsellik yönünden düşündüğü olay. artık kesinlikle eminim. kızlar ve erkekler ayrı okullarda olmalı. kızlarımız bu canavarların arasında olmamalı. psikolojileri bozulmamalı.
gerçekleşmesi halinde devrimci liselilerin sayısında bir patlama yaşanması mümkün. *
öss birinci sayısının erkeklerden oluştuğu 645378463783 kişinin halay çekmesi kızların çeppik çalması.