bugün

kendisi cumhuriyet halk partisi genel başkanı olmasına karşın hiçbir seçimde kendisine güvenemeyip kendi partisinin cumhurbaşkanı adayı olmayan ve bu süre içersinde chp nin oylarında büyük düşüşe sebep olan bunla da yetinmeyip hdp ile sıkı bir işbirliğie giderek partisini atatürk ilke ve inkilapları çizgisinden uzaklaştıran cumhuriyet halk partisi genel başkanı sayın kemal kılıçdaroğlunu başarılı buluyor musunuz?

Çünkü kemalistlerin büyük bir kısmı kemal kılıçdaroğlunun başarılı bir lider olduğunu iddia ediyor.
Kılıçdaroğlu'nu başarılı buluyorum açıkçası yalan yok.

Keşke Atatürk'e ve Atatürkçülere düşmanlık duymak yerine sanata aşk duyuyor olsaydı.

Çok büyük bir tiyatrocu olabilirdi kendisinden emin olun.

Tunceli yerine Dersim diyen, Atatürk'e hakaret etmiş Ahmet Altan'ı kucaklayan ve CHP iktidara geldiğinde kendisini hapisten çıkaracağını söyleyen, HDP ile gizli saklı aşk yaşayan ve buna rağmen CHP seçmeninin en az yarısına tekabül eden gerçek Atatürkçü saf seçmene izini belli etmeyen, her gün Atatürk'ten hiç haz etmemesine rağmen Atatürkçü rolü kesen bir insan ne de olsa.

Her insan bunu yapamaz.

Bakın ciddi söylüyorum her insan bu denli Atatürkçüleri ve Atatürk'ü sevmezken Atatürkçü rolü keserek bunca yanlışına rağmen hala CHP'nin koltuğunda oturuyor olamaz.

CHP'de Atatürkçüleri partiden tasviye etmiş ve onun bu Atatürk düşmanı hareketlerine ses çıkartacak tek bir Atatürkçü bırakmamış olsa bile gerçek CHP seçmeni buna izin vermez yaptıklarının farkında olsa.

Ama farkında değiller çünkü kendisinin çok büyük bir tiyatro yeteneği var.

Belki de bu tiyatro yeteneğinin kendisi bile farkında değildir.

Ama bu bir tek kendisinin tiyatro yeteneği değil.

Kocaman bir maskeli balonun içerisindeyiz ülke olarak.

Kendi mezhebinden olan seçmenlerinin de CHP'nin bu mezhepçi halinden memnun olması sonucu sosyal medyada Atatürk düşmanı CHP yönetimine zerre laf edilmemesi ve CHP yönetiminin Atatürk ya da Türk düşmanı hareketlerinin üstünün kapatılması sonucu koltuğunu koruyor.

Adam Atatürk'ten bu denli nefret ederken, gerçek Atatürkçü siyasetçileri CHP'den uzaklaştırırken, hala saf ve masum gerçek Atatürkçü CHP seçmenlerinin uyanmaması için sürekli tüm okları kendi mezhep kardeşleriyle birlikte hükümete yöneltiyorlar.

Açıkçası başarılılar yani.

Ayrıca kendisinin nasıl bir mezhep faşizmi varsa, nasıl bir kin ve nefretle bürünmüşse o vücudu CHP'ye geldiği ilk günden bu yana CHP sürekli kan kaybediyor ama kendisini eleştirenlere aktroll iftirası atılıyor.

Çok büyük bir algının içerisine soktular bizi.

Bunun sonucu vatanını seven hiç kimseye yaramaz ama bana kalırsa.

Umarım çok geç olmadan uyanırız.

Üzülüyorum.
Şu belgeden ne kadar liyakatli bir adam olduğu anlaşılıyor.

https://mobile.beyazgazet.../haber-detay-5239904.html
başarısızlar kralıdır.
dünyanın en kötü iktidarına karşı sürekli kaybetmenin tek açıklaması aşırı başarısız olmaktır.
10 seçim kaybetmiş biri olarak bulmuyoruz.
bu kadar atatürk düşmanı olup da kemalistleri uyutabildiği için başarılı buluyorum. muhalif chp'lilerin çoğunluğu, neyin ne olduğunun farkında değil. ben de akabe'ye, chp'ye, mehape'ye hadepe'ye ağır bir şekilde muhalifim. zaten bir iyi parti kalıyor. onu da pek sallamıyorum açıkçası. deva, gelecek falan da umrumda değil çünkü benim görüşümü temsil eden bir parti yok. bu saydığım partiler, ya ümmetçilere yaklaştı ya da pkk'ya. hangisi pkk'lılara yaklaşırsa yaklaşın onu çatır çatır eleştiririm. kimse de bana aktroll yaftası vuramaz. chp eleştirilebilir. bu da aktroll olmak anlamına gelmez. önce insanların yazdıklarını güzelce okuyun. ondan sonra bir şeyler yazın.

akabe ülkeyi maddi manevi yönden bitirdi. çözüm süreci denen en büyük hainliği yaptı. zaten pkk bitmişken, pkk'yı dirilten yine akp idi. akp, başta uzun adam olmak üzere tamamiyle türk düşmanlarından oluşuyor. adamların asıl amacı türkiye'yi bitirmekten çok türkleri bitirmek. türkleri nasıl bitirirsiniz? türkiye'ye zarar vererek. uzun adam katıksız bir türk düşmanı çünkü kendisi bir gürcü. içten içe gürcü kimliğine sarılıyor. arap milliyetçiliği, sırf yobazları ayartmak için. aslında kafasından geçen bunlar. türk halkını çok iyi analiz etmiş. bu milleti en çok neyle kandırırsın? dinle. biraz da mağduriyet, biraz da köylü gibi davranarak. ülkenin çoğunluğu aslında köylü. anadolu köylüsü bu adamda kendisini görüyor. karadeniz sempatisi de uzun adamla tavana vurdu. sürekli karadeniz dizileri falan boşuna yapılmıyor. aynen büyük resmi gördüm. big picture course.

kılıçdaroğlu chp'nin başına geçtiğinde bence gayet iyi gidiyordu. sonradan gerçek yüzünü göstermeye başladı. hdp ile yakınlaşması, kendisi gibi tuncelili alevileri partiye sokması, gerçek atatürkçü ve ulusalcıları partiden şutlaması, ypg'yi terör örgütü olarak görmemesi, canan'ın, sezgin'in partide önemli yerlere sokulması, musa anter'i anmalar, ahmet altan'la yakınlaşmalar, apo posterlerinin atatürk'ün posterleriyle açılması, terörist cenazelerine giden vekiller vs. bunlar benim gözümde chp'yi bitirdi. şimdiki chp'nin atatürk'le tek alakası, atatürk'ün kurduğu parti olması. saçmalayanlar olacaktır sol çizgi falan diye. bana ne? ister solcu ol, ister sosyal demokrat ol, ister liberal ol. o parti kimsenin babasının malı değil. madem pkk'lılara yaklaşmakta hiçbir beis görmüyorlar, atatürkçüyüz demeyecekler. atatürk'ün adını o şerefsizlerle anmayacaklar. kılıçdaroğlu bunu söyler mi? hayır söylemez. chp seçmenlerinin, büyük bir çoğunluğu vatani duygularla hareket ediyor çünkü. atatürk'ü chp'den tamamen silmek demek, chp'nin kapısına kilit vurulması demektir. işte her şey tamamen burada başlıyor. bizim asıl tepkimiz de buna zaten. adamlar atatürkçülüğü, partide bitirdiler. atatürk'ü sadece sömürülen bir simge haline getirdiler. akabe nasıl din, peygamber, osmanlı diye gaz veriyorsa kılıçdar da atatürk diye gaz veriyor ama atatürkçülükle hiçbir alakası yok adamın. ya tamamiyle atatürk'ten vazgeçip hdp'nin ideolojisini benimsiyoruz diyecekler ya da o partiye adam gibi atatürkçü ve milliyetçi bir lider gelecek. ben başbuğ atatürk'le vatan hainlerinin bir arada anılmasını istemiyorum arkadaş. benim tepkim bunadır. gerçek atatürkçüler, de neyin ne olduğunu görüyor zaten.
Ben başarılı buluyorum. Faşist köpeklerin arkasından bu kadar havladığını görünce o kadar mutlu oluyorum ki daha yirmi yıl o koltukta kalsın istiyorum. Sadece CHP'de yetmez tüm Türkiye'de bu faşist Atatürkçüleri ve akitleri sindirsin istiyorum. Ömrü yeter mi bilemem ama en az daha yirmi yıl o koltukta kalsın ve tüm Türkçüleri sindirsin ülkeye küstürsün istiyorum. CHP'ye küsmekle olmaz o işler zorunuza gidiyorsa o kadar sınır kapısı var ülkeden çıkıp gidersiniz. Siz de rahatlarsınız biz de rahatlarız nasıl fikir? Faşist Atatürkçüsü, badeci akitleri, ulusalcıları hepsi cephe açmış adama ama hala bir tek biz Alevilerin desteği olmasına rağmen arkasında kendisine zerre de bir şey yapamıyorlar. Ondan bu kudurmaları. Ağızlarından salya akıta akıta havlıyorlar. Havlayın lan.
halktan herhangi bir sol görüşlü vatandaş: bu yanlış, bu olmamalı, yaptırım olmalı, bir çözüm sunulmalı.

kılıçdar: bu yanlış, bu olmamalı, yaptırım olmalı, bir çözüm sunulmalı.

biz seni zaten o çözüm ol diye oraya koyduk. sen ne yapıyorsun? hiçbir şey.

daha yeni Antalya'da röportaj veren adamı hapse attılar. çıkıp napıyorsunuz siz dedin mi? yok.
"türkçüleri sindirsin ülkeye küstürsün istiyorum"

merak etmeyin biz sizin kanı bozuk değiliz. kolay kolay küsmeyiz ülkemize. maçanız yiyorsa sindirin haydi. ne oluyor görelim. salak oktroll seni. biz türkçüler, siz etnik döküntüleri it gibi korkutuyoruz zaten. bunu biliyorum. gümbür gümbür geliyoruz ulan. bu daha sadece başlangıç. aklımdakileri bir bilsen kaçacak mağara ararsın dersim kalıntısı. ancak burada ötersin bik bik. çok yürekliysen bunu gerçek hayatta bir türkçüye söyle bakalım. sayın eşekçi. seni burada ai ai diye anıtırım. her zamankinden daha çok. bilmem anlatabildim mi?
kılıçdaroğlu'nun başarısı sayesinde iktidar ayaktadır. aynı anlamda bahçeli, m. ince'de çok başarılıdır. ülkede en başarılı muhalefet twitırda yapılandır.
Tabiki şöyleki,yıllardır seçim kaybetmesine rağmen hiçbir şey yokmuş gibi davranıp hala koltuğunu koruyabilmesi büyük başarıdır.bu olayı tarih kitaplarında gençlere ders olarak okutmak elzemdir.
Bir iktidar partisi lideri; Askerlerimiz şehit olduktan sonra, doğal afet yaşandıktan sonra vs vs olaylardan sonra ya da olay yaşanmasa da her rutin konuşmsında bile bir muhalefet liderini hedef alıyorsa, ya o iktidar partisi lideri vizyonsuzdur ya da muhalefet lideri başarılı.

Seçiminizi yapın aktroller. işin gerçeği bu.
tabi lan deli misin.
En elzem gündem madddesi(!). Hükümeti başarılı buluyor muyuzu hiç düşünmeyelim, tartışmayalım; bu en mühim mevzuya kitlenelim arkadaşlar. Aman ha! Hadi , gömmeye devam. (Elbette her parti gibi tartışılması gereken bir konudur ve uygun bir alternatife en kısa zamanda yerini terketmesinde yarar vardır; lakin kendimizden geçip ülkeyi kemal bey yönetiyormuşçasına gaza gelerek bu konuya kitlenmek akıl karı değil.)