bugün

aynı vatandaş, suriye' deki olaylar içinde adamların iç meselesidir ne karışıyorsun diyebilmiştir.daha güçlü türkiye olabilmek için tek ses olunabilmesi gereklidir. ilkel kabileler bile tehlike yaklaştığı zaman kendi içindeki sorunları unutup birlikte hareket edebilmektedir.
maalesef hakikattir. "bu ülkenin" ana muhalefet lideri kalkıyor milli bir davada israil'in kuyruğu ve sözcüsü oluyor. israil televizyonuna çıkıp türkiye'yi şikayet eden bir adamdan başka bir şey beklemek hata olurdu zaten. israil-türkiye ilişkilerinin tırmandığı 90'lı yıllardan itibaren israil'in, asker ve chp ile arası çok iyi ne hikmetse. kk, israil ile aralarındaki bu güzel ilişkiyi devam ettirme derdinde sanırım.

ne de olsa chp'nin mayasında var israil yandaşlığı.
1949'da israil'i tanıyan ilk müslüman ülke chp'nin hükmettiği türkiye değil miydi?
kılıçdaroğlu'nun muhalifliğin dibine vurmasıdır.
baykal döneminde hiç değilse bazen aynı fikirde olabiliyordu iktidar ile chp.
ve acıdır. türkiye'de %26 oy alan partinin liderinin, israil hükümeti basın sözcüsü olması çok çok acıdır.
kullandığı ifadelerin zamanında netahyahu'nun kullandıklarıyla neredeyse birebir olması fazlasıyla manidardır.
akp ve chp'nin aynı amaca hizmet ettiğinin kanıtıdır.

(bkz: bm nin mavi marmara raporu/#13081893)
türkiyenin israilin kıçını yaladığı günlerde aynı chp bunun tam tersi laflar ediyordu. ulan herşeye mi muhalefet edeceniz siz.
muhalefet partisi lideri olmayı yanlış anlayıp her yapılana muhalefet etme gereksinimi hissediyor. buna muhalefet olma bari diyesi geliyor insanın israil konuşmalarını duyunca.
türkiye'de yalnız israilin desteklediklerinin iktidar olabileceğini yanılgısıyla hareket etmesinden kaynaklanan avukatlıktır.

(bkz: geçti o günler cancağazım)
(bkz: recep tayyip erdoğan ın israille oynadığı tiyatro)
o değil de iran'a dostumuz diyip israil'i savunacak olan füze kalkanını kuracak olan da hükümettir. evet böyle. suriye'ye dost ayağı yapıp ayaklanmaları destekleyen hükümetten bahsediyorum. bosna ve kosova'ya canım cicim diyip sırbistan'la tatbikat ayarlayan bir devletin hükümeti.
yahudi yalakalarının amansızca savundukları parti liderinin israil avukuatlığı yapmasıdır.

Adam'da suç yok tabanı böyle istiyor.
bu adamda sanırım akıl yok. gerçekten durum kılıçdaroğlunun dediği gibi bile olsa, siyaseten insan oy alabilmek için yalan söyler, akp'nin israil için söylediğinin daha fazlasını söyler. babam "bürokrattan siyasetçi olmaz" dediği zaman bu kadarını da göreceğimi zannetmiyordum. ne günlere kaldık ya rabbim...
bu da gösteriyor ki türkiye de bir kaliteli siyasetçi sorunu yok. kaliteli seçmen sorunu var. iş kalitesizliğe oynama becerisine döndüğünde elbette rte, kılıçdaroğlu na açık ara fark atıyor.
maalesef gerçektir. araplar dindaşımızdır. yahudiler ise köpektir. muhalefet olacam diye illa ki köpekleri savunmamak gerekir. muhalefet olma demiyoruz hobi olarak yine ol yani.
iktidar partisi hangi parti olursa olsun, muhalefet Türkiye'yi dış ülkelere gidip kötüleyemez. Şikayet edemez. Evet. Ak parti her ne kadar toplum tarafından eleştirilse de, Ak parti yüzünden ülke bu şekilde harcanmamalıdır. Yaptığı resmen hainliktir. Yalnız o idrak ve beyin kendisinde bulunmadığı için farkında olmadan da yapmış olabilir üstüne çok gitmemek lazım. Ne de olsa "Arkadaşlar bu konu hakkında çalışıyor"yorumu moda olan bir muhalefet partisi başkanıdır. Ne yapsa yeridir. Kendisi partiyi bırakana kadar Chp benden oy alamayacaktır. Artık muhalefet bile basiretsiz adamların elinde. Yazık.
her boka muhalefet politikası ile hareket eden kılıçdaroğlu ve chp'sinin son bombasıdır. kendi ayaklarına sıkıyorlar haberleri yok. böylesine tek vücut olunması gereken bir konuda bile tasavvur edilemeyecek derecede saçmalıyorlar.
kemal bey yine şaşırtmamıştır. bu adama ve partisine oy vermek hem günah hem de türk milletine haksızlıktır.
yani siz akp' nin israil karşıtı olduğunu zannediyorsunuz bu durumda öyle mi? buyrun;

http://www.haberturk.com/...9-halk-hanci-siz-kalkanci
objektif görme kusuru olan beyinlerin sanrısı. öncelikle israilin halkına hakaret etmekten vazgeçin. ulan ben boşuna demiyorum müslüman adamsınız siz lan empati empati. hepinizi el kaideci sanan bir dünya var . birkaç kişiye bakıp bir millete hakaret eden narşistliğinizin ben içine tüküreyim.

şimdi gelelim kılıçdaroğluna…bak adam israil çok iyi lan. filistine katliam yapmıyor demiyor gerzekler. azcık bakmayı bilin lan.

hem israil’e sözde posta koyuyorsun, hem ondan silah mühimmatı siparişi veriyosun. lan uçak yapıyorsun silah sisteminin yazılımını israilden alıyorsun.

israil boşuna sallamamazlık etmiyor seni. adamlar tank yapıyor, kuyruğa giriyorsun lan almak için. bir boka yaramayan silah sanayine bak.

iran’a diş bilemeleri normal. hem cevheri olup hem de işlemeyecek tek salak ülke biziz lan.

birileri bu hükümetin gerzekliğinden bahsedince de vay efendim avukat.

araplar müslümanmış efendim. eeeeee. chp’ye oy vermek günahmış. sizin teizminizin felsefisinin ben ta…..

israil kaç senedir filistinde katliam yapıyor. bm kaç sedir göz yumuyor orada halkın sefaletine, katliamına. sen bm’nin kıçını yalayıp, israil’e van münit diyorsun. yemezler hacı.

plan şu. israil orta doğu’da hem kukla hem de onların dilinden anlayacak adam arıyordu. aranılan kan bulundu.

bir tiyatro çevirdiler, israil’e böyle yapıp oranın gözüne girecek, sonra gelsin petrol, gitsin müslümanlar.

araplara gelince, daha dün bm libya’yı bombaladı. neymiş barış eeee, demokrasi eeeeeeee…

nerdeydi sizin van münitınız. filistin yıllardır barışa aç lan. bebekle, kadınlar, masumlar öldü.

kuklalar sizi, hala arap diyorlar. bugün türkiye’ye saldırsalar sikmek için ilk sıraya onlar girer salak
kılıçdaroğlu: "bu rapor ülkemiz için bir hezimettir.", gül:"raporu yok sayıyoruz.",davutoğlu:"bu raporu imzalamıyoruz!", erdoğan:"kılıçdaroğlu israilin avukatlığını yapmasın!" diyor..
ben neyi anlamadım?
daha birkaç ay önce hükümeti israile şikayet edebilecek denli düşen kişinin pek tabi ki görevidir.
maaşlı çalışıyordur belkide?
(bkz: sen kimin avukatısın)
söyledikleri şeylerin bazılarına (füze kalkanı, raporun hezimet oluşu) hükümetin vereceği makul cevaplar olmadığı için yapılan polemiktir.
(bkz: şeytanın avukatı)