bugün

Sol üst köşede çeyrek daire biçiminde güneş ve ip atlayan etekli kız olsa dahi bacada duman olurdu.
tüm ağaçların üçgen ve tüm kuşların "m" biçiminde olmasıdır.
güneş hep dağların arasından mı doğar
konik mi dağlar hep
hep bir ev mi vardır kainatta
bacasından duman tüten
penceceresinde yalnızlık mı vardır hep
uçurtma büyük müdür evden
yeşil mi her yer,
çocuk seviyorum seni.
bütün insanları mutlu çizmek...
gülümseyen güneş ve gülümseyen ay ve bunları aynı çerçevede olması.Gülen kuzular,ayrıcakzularıninsanlardan büyük olması.

(bkz: sevimli hatalar)
resmin en uzağındaki insanla, resme en yakın insanın aynı büyüklükte olması.
çan şeklinde etek ve eteğin iki ucunda ayrık bacak, küçücük ev dev gibi kadın, bi de gelin damat favori resim akıl o zamandan başka yerde.
Gündüz vakti olan yıldızlar, evde yanan lambalar.
Yazın bacalardan dumanlar tütmesi.
Orantısız çoluk çocuk çizimler vs vs.
Kucuk evler dev insanlar, gecekondu cizmemize ragmen kapinin kucucuk olmasi, gunesin tam tepede olmasi...
* * *
(img:#268249)
kafadan sonra boynu atlayıp direkt kollara geçmek.
gözü ağzı burnu Olan güneş.
kulağın birisi küçük olurdu birisi büyük, abış arası hiç olmazdı, kadın profili bildiğin gaydi.
(bkz: bulut değil onlar eppek tava eppeği)

http://karikaturaytek.blo...ut-degil-onlar-eppek.html
şu an bir kağıt verseler yine aynı şeyleri çizer yine aynı hataları yaparız keyifle. Gülen yüzler görmeyi küçükken bile resimlerimize yansıtmışız baksanıza gülümseyen güneşler çizmemiz. kimimiz bir tık öteye giderek bulutlara da yapmıştır bu işi eminim. neyse gelelim o muhteşem hatalara:

-güneş var hava mis lakin çizilen evin bacası hep tüterdi.
-dere varsa içindeki balıklar sekiz ile sonsuz işareti gibi bişiler olurdu.
-iyi ki bi öğrenmişiz elma ağacını her yere elma ağacı kondurmak.
-bayrak olan her binayı okul binası yapmak.
yazın çatı bacasından çıkan gri duman.
Kızların göğüslerinin olmaması.
dağ, ev, ağaç, insan dışındaki heryerin beyaz kalması.
çöpten adamlar.
çöpten adam mı olur lan ?
kolaylık olsun diye m şeklinde yapılan martılar.
mavi ağaç.
yoldan gelen arabam düşüyormuş gibi gözükürdü. dere kenarına çizdiğim kolkola ağaçlar yıkılmış gibi gözükürdü. bide benim dağdan büyük evlerim olurdu. pencereleri 4 bölümlü olurdu. bide evimin kapısını açık yapardım. heran biri çıkacakmış hissi veriyordu.
kendimi hep sarışın mavi gözlü çizerdim ama buğday tenli ve kahverengi gözlüyüm.
nereden geldiği belli olmayan dere.
gökyüzünde güneş ve ay ın aynı anda bulunması ve güneşin gülen bir surata sahip olması olabilir.