bugün

Davulcudan cok korkardim.insan degil de baska bir yaratik tarafindan o saatte davul calindigini dusunurdum.
Üvey anne
annem ölecek üvey anne gelecek diye korkardım.
Ramazan davulcusu.
Olmayan hayaletler...
At arabalı çingeneler. Eve ağlaya ağlaya kaçardım, sanki ne yapacak.
matruşkalarımı iç içe koymadan uyuyamazdım. hırsızın gelmesine neden oluyo gibime geliyodu.
süt kardeşlerdeki gülyabani... 5 6 yaşındayken felan bildiğin komaya girecek kadar korkuyordum, hüngür hüngür ağlıyordum lan... şimdi yaşım 30 lara geliyor, bildiğin öküz gibi dubleks evde tek başıma kapatıyorum ışıkları karanlıkta en baba korku filmini izliyorum, bitince de horul horul uyuyorum aq... çocukluğun masumiyeti kalmıyor insanda yıllar geçtikçe...
Geceleri perdeyi açmaktan korkardım sanki arkasından uzaylı çıkacakmış gibi gelirdi.

Bir de o uzun koridorda bir uçtan bir uca giderken arkamdaki karanlıktan bir şeyler beni kovalıyormuş gibi gelirdi.
99 depremi. 5 yaşındaydım ve ailemle beraber komşularla yürüyúşe çıkmıştık. Eve dönerken köpek ulumuştu. Korktum ve hissetmiştim. Evi uyandırdım,o gece dışarda yatmıştık. Ne zaman geceleyin köpek sesi duysam o gece birden uyanıp ağlamamı tekrar yaşarım. Allah rahmet eylesin.
amına kodumuğunun palyaçoları. hala korkuyorum piçlerden, nasıl içime işlemişse.
Bozacilar...
Okul müdürü, müdür yardımcısı.
Karşı komşumuz.
ben bokumdan korkarmışım.

Koşarak giderken sıçmaya devam edip hâla beni takip ediyor diye ağlarmışım.

Tuhafım sözlük...
Annemin ölmesi.
Hala öyle.
(bkz: gulyabani)

seni tasarlayan zihniyeti sikeyim, 9-10 yaşıma kadar süt kardeşler izleyemezdim bunun yüzünden. ne zaman bu siktimin yaratığı çıksa korkup kafami devekusu gibi bi yerlere sokardım, uyurken ruyalarima girerdi oc.

şimdi bakinca da guluyorum aq, hala diyorum seni tasarlayan zihniyeti sikeyim diye. oyle enteresan bi mahluk.
Genelde büyüyünce geçmiş gibi rol yapılan ama yine de insanı tedirgin eden korkulardır. Benim için böcekler ve pencereye gölgesi vuran ağaçlardır. Ama artık terfi ettim sadece büyük böceklerden korkuyorum.
Palyaço.

Lanet Stephen king...
Rüzgarda sallanan kavak ağaçları ve gök gürültüsü ( hâlâ da korkarım ).
karanlıkta giysilerin, eşyaların veya ortalıkta gelişi güzel duran cisimlerin yaratık yüzü halini alması.
Gece vakti şu meşhur eski tüplü televizyonların açık kalmasıyla ekranında beliren karıncalanma.

(bkz: halka)
maske diye bir çizgifilm vardı acayip korkardım ya.
Karanlık.

Mutfak lambasını kapatıp ışık hızıyla salona dönüyordum karanlık koridorda korktuğum için.
yakuza kabilesi.
Her ne varsa bize miras ya genlerimizde ya da çocukluğumuzdan miras kalıyor. Hayatın bir sinema, bir hayal olduğunu o zamanlar heybemize koyduklarımız sayesinde devam ettiriyoruz.

Sabah garip insanın içini yakan bir sesle uyandığımda bunun salâ olduğunu düşünürdüm. Her defasında ne kadar çok ölen insan var diye düşünürdüm. Bazen başımda bekleyen anneme yine kim öldü diye sorduğumda ise bunun sabah ezanı olduğunu söylerdi. Daha sonra öğreniyoruz ki her vaktin farklı bir makamı varmış.

Yine özellikle sabahın erken saatlerinde kedilerin mırıltı halinde inlemeleri hep bir bebeğin sokağa bırakıldığı duygusunu uyandırırdı. Birçok defa nolur gidip bir bakın, bir yerlerde bir bebek var dememe rağmen beni yatıştırırlardı.

Küçükken bir dönem yaşadığımız yere yakın askeri havaalanı vardı. O dönemler yoğun bir hareketlilik vardı. Bahçede oynadığım zamanlar uçakların alçak uçuş yapmaları ve benim koşarak eve girmem de o dönemde hatırladıklarımdan.

Küçükken merak baskın geliyor. Hep evin bodrum ve çatı katlarında veya dolaplarında keşfedilecek şeyler var diye düşünürdüm. Evin alt katında eski malzemelerin olduğu bir dolapta eskiden dokuma tezgahlarında kullanılan ayak şeklindeki bir aleti her zaman gerçek bir ayak sanırdım.

Sokakta oynayıp da bir de eve geldikten sonra evde kimseyi bulamadığım zamanlarda ise beni bırakıp gittiklerini düşünürdüm. Bir de o esnada ağlamaya başladığımda ise bir de o esnada bir kuşun bana eşlik ediyordu.

Son olarak da herhalde şu yağmur mazgalları. Üstlerine basmaya korkardım. Bastığında her zaman çökecek hissi vardı. Orası benim için bir boşluktu. Bunu yenmek de epey zaman almıştı.