bugün

yatağın altındaki canavar.
mutfağa su almaya gidip tekrar salona dönerken arkamdan kovalayan hayalet.
(bkz: lahana bebek)
gece karanlığında yüzü ne korkunç olur bilir misin sözlük?
akşam dışarıdan gelen ışıkla bir sürü gözün sana bakıyormuş gibi gözüktüğü kapalı panjur.
Büyümekten epey bi korkardım. Korktuğum kadar varmış.
palyaço.
başka evlere lazer tutardım hep. bir gün kapı çalıcak ve beni şikayet edecekler diye çok korkardım. korkularımdan vazgeçtim mi ? hayır. belli bir yaşa kadar bu aksiyonu yaşadım. çok şükür kimse bulamadı beni.
büyümekten korkardım.
terliktir.
tum duygularin tercumanidir.
mutfağın ışığını söndürür söndürmez ussain bolta bağlardım ama içerdekilere çaktırmazdım.
Yemediğim yemekleri balkon giderine tıkardım. Annemler yiyorum zannederdi. Onları bulmasından korkardım. Hep bulurdu ama ben akıllıyım ya hep aynı yere tıkmaya devam ederdim.
herkes yine iyi kötü aklı başında mantıklı şeylerden korkuyormuş.

ben odamdaki halıdan korkardım. halının üzerindeki ilginç çiçek desenini bana bakan canavar sanırdım. üstelik o deseni hayal dünyama öyle bir işlemişim ki odada nereye gidersem gideyim bana bakıyormuş gibi gelirdi. beynimle boktan bir çiçekten mona lisa yaratmışım meğer.
senelerce odama girmeye korktum falan...

ama şu an o hayal gücümü mumla arıyorum
odadan çıkarken ışığı kapatır koşarak çıkardım odadan birinin beni yakalayacağını düşünürdüm galiba. saat 22:00 geçmişse ve ben uyumamışsam ağlardım ertesi günü okula geç kalıcam diye. sınıfa en son girmekten korkardım, rezil olcağımı düşünürdüm. ailemi kaybetmekten onların ölmesinden korkardım, kardeşim hasta olduğunda ölecek korkusuyla ağlardım. (bkz: travma dolu çocukluk)
ampul.

ışığa, güneşe karşı hala derin bir tiksintim vardır ayrıca.
Yüksek sesli müzik çalan arabalar, (ki hala korkarım) bir de herhangi bir yeri
kanayan insanlardan korkardım.
Jaws. izledikten sonra uzun süre etkisinden kurtulamamışım. Sürekli sormuşum. O balık adamı gerçekten yuttu mu diye.
(bkz: gulyabani)
Dozerdir. Bulundugu sokaktan gecemezdim kepçesiyle beni yakalayacak diye.
izlediğim in-cin videolarından korkardım. Ama meraktan yinede izlerdim. Hala izliyorum.
Pipini yerim senin diyen ablaların pipimi gerçekten yiyeceklerinden.

Halbuki bırak yesinler. Peh şimdiki aklım olsa hey gidi hey.
palyaço.hala da pek hazetmem kendilerinden.
Sabah ezanı.
karanlık.
Küçükken hiç korkum yoktu.. Büyüdükçe korkar oldum.. Daha sonra büyümekten korktum.. Korktukça büyüdüm..
sesli oyuncaklar.
Sabah ezanı bunların başın da geliyor. Ha bir de deprem