bugün

olması gerekendir. hazır milletimiz bunların gerçek yüzünü gördüğüne göre karamanoğlu mehmet bey'in yasasına hitaben "Bu günden sonra hiç kimse divanda, dergâhta, bargâhta, mecliste ve meydanda Türkçe’den başka dil konuşmayacak" denilmeli ve kürtçe resmen yasaklanmalıdır. pis iğrenç ortadoğu-dağ kabilesi karması bu dilimtrak mahalle lehçesi bu ülkede artık duyulmamalıdır.

not : türkçe diline yabancı kelime eklenmesi ya da dilin saflığı konusunda size kimse iddiada bulunmadı. bu kadar çok kahpeyle beraber aynı toprakta yaşıyorsan dilin eski saflığından uzaklaşması zaten olağandır. eleştirilecek konu bu değil, kürtçenin teröristlik dili olmasıdır.
imkansızdır. dil yasaklanamaz.
zira dil aile içinde öğrenilir. Yasaklanması için devletin her eve bir memur ataması gerekir.

Eğer bir dil unutulmuşsa bu devletin değil o dili konuşanların suçudur en çok.
Mantıken bakarsanız şu an yasaklı sayılabilir. Zaten 70 milyon insanın kürtçe konuşup konuşmadığını denetleyemezsiniz bu yüzden sadece devlet kurumlarında yasaklayabilirsiniz ki zaten kürtçenin herhangi bir etkisi yok şu an. Anca kendi aralarında konuşmuş olurlar ki o da bizim dibimizde olmadığı sürece sikimde değil.
istanbul'da yürürlüğe girmiştir:
https://goo.gl/7aZkxT
Kürtçe ne lan? Öyle bir dil mi var?
Faşist bebeler ya mama yada uyku saati geldi haydi.
doğru olan bir karardır kardeşim destekliyorum türk yurdunda kürtçe işi ne zaten öyle bir dilde yok zaten ...
ingilizce, fransızca, almanca vs. yasaklanacaksa kürtçe de yasaklanabilir. Sadece kürtçe'nin yasaklanması kürt milletine hakarettir. işte o zaman bahsettikleri mağduriyet doğar ortaya.
2 dil bil 3 dil bil azınlık ol kendi dilini bil sıkıntı olmaz. ama gelipte kendi dilinde eğitim vs şeyler bölücülüktür. türkiye bir ulus devlettir.
sıkar...

not: bedevinin yalellilerinden rahatsız olmayıp...
yurdum insanının anadilinden rahatsız olmak...
siz nasıl muhterem yav....
neyse yazmayayım....
banlanıyorum....
darbe dönemi uygulaması hayallerine/hezeyanlarına örnek tuhaf bir fantezi.
hadi yasakla sen görürsün o zaman dev genç nasıl patlar beyninde.