bugün

ota boka kavga çıkartan tiplerin olmadığı,

sırf devlet bize bakmıyor diye dağa çıkanların olmadığı,

bilumum özel teşşebüslere sahip olup, ona buna kabadayılık yapanların olmadığı,

zibil gibi çocuk yapıp, milletin başına musallat olmadığı,

pazar alışverişini yapmış ninemin cüzdanını alıp kaçanların olmadığı,

kızların bir hayvan gibi, bir meta gibi görenlerin olmadığı,

sokakta, caddece saçları ne boka benzediği bilinmeyen, bilmem çiçek işlemeli kotların giyilmediği,

iett otobüsünde elinde tesbih, efelik taslayanların olmadığı,

kendi aşiret reisine köpeklik yapılmadığı,

terörist cenazesinin devlet ambulanslarında taşınmadığı,

gecenin bir vakti bir şarjör mermiyi sokak ortasında boşaltıp insanların korkutulmadığı,

kendi ırkından insanların yaşadığı yerde, parkataki çöp kutusuna bomba koyup genç yaşlı demeden insanların katledilmediği,

bir hiç uğruna, fidan gibi delikanlıların cephelerde şehit düşmediği,

gap gibi, ülke ekonomisini sömüren bir projenin olmadığı,

açıkça pkkyı destekleyen bir partinin olmadığı,

imralıda beslenen hainin bakımı ve rahatı için devletin teyakkuzda olmadığı,

devlet bekasına kastetmiş 26 tane hainin kırmızı halılarda karşılanmadığı,

en son;

yakalanan bir köpeğin, yakalanma korkusuyla ile devlete hizmet etmeye hazırım midesizliğinin yapılmadığı,...

bir ülke hayal ediyorum. söyleyin ey sözlük sakinleri hayallerde mi yaşıyorum. yaşıyorsam ne olur biri beni uyandırsın!
(bkz: hayallerde yaşıyor bazı ibneler)
dumansız hava sahası hayaline, denk gelen hayaldir. (bkz: suyundan da koy)
sapanla helikopter düşürecek insanların olmadığı bir türkiye olacak.
(bkz: i have a dream)
(bkz: faşistlerin olmadığı bir türkiye hayali)
kürtlerin bölünerek çoğalmasından dolayı gerçekleştirmesi imkansız bir olaydır.
(bkz: faşistsiz bir sözlük hayali)
her kürt pkk'lı değildir. her kavga çıkaran, her hırsızın, her üç den fazla çocuk doğuranın kürt olamayacağı gibi.. evet pkk sız bir türkiye hepimizin isteğidir. hainlerin kırmızı halılarla karşılanması can sıkıcıdır ama pkk sız bir vatan için bu da bir gerekliliktir..
(bkz: pkk sız bir türkiye hayali)
(bkz: amen)
70 milyon - 20 milyon* = 50 milyon türk nüfus, vatanını, bayrağını seven, atatürk'e saygısı olan insanlar topluluğu. gayri safi milli hasıla tavan yapar, işsizlik sorunu çözülür, refah içinde yaşarız.
(bkz: en iyi kürt ölü kürttür)
(bkz: adolf hitler)
kaçak elektrik kullanımı büyük oranda azalacağı için daha düşük elektrik faturaları..

büyük kentlere gelip ebelelerini zikemeyecekleri için daha huzurlu, daha temiz şehirler..

yurtdışında namus ve töre cinayetleri ile anılmayacak daha uygar bir ülke..

doğuya milyarlarca dolar kaynak aktarılmak zorunda kalmayacağı için daha zengin bir türkiye..

edit:imla
louis armstrong'dan geliyor:
what a wonderful world...
- eee, sonra abi?
- sonra uyandım işte.
(bkz: keşke gerçek olsa denilen rüyalar)
"dogusu sivas ve guneyi gaziantep olacak hayal" derse birisi uzuluruz ama kurtsuz bir turkiyenin hayalini kurariz.
araplar kurtulus savasi oncesinde ingiltereye, fransaya destek verirken ve kurtler isteselerdi kurdistan kurulabilecekken ve de turklere yardim etmisken...
yaa basvur susayim zira, fasistlere bisey anlatamazsin.
Bu mantik o kurtlerin turkiye'de olamamasinin tek yolunun orasinin artik turkiye olmamasiyle oldugunu farketmiyor sanirim. Boyle diyerek en dogusunun Ankara oldugu bir turkiye cagrisi yapiyor farketmeden. Biji serok Apo ya da Yasasin PKK gibi laflarin bile boluculukte Kurtsuz bir turkiye lafiyla boy olcusemeyecegini bilmeyen bu kendini bilmezlere sesleniyorum.

Sayin ilerizekalilar! O kadar merakliysaniz Kurtsuz Turkiye gormeye size tavsiyem yarin ilk is kandil dagina cikmanizdir. Sonucta PKK'lilar da Kurtsuz turkiye hayaliyle yanip tutusuyor. Beraberce Kurun kurdistani, Kurtsuz Turkiye'yi elde etmis olun.
bir gün başka bir gerizekalı lazsız, ve başkası da çerkezsiz bir türkiye hayal edebilir, dikkat etmek lazım.
hayallerinizden geriye, daha fazla sınır, daha çok gözyaşı kalır.

hiç mi kürt arkadaşınız olmadı gerçekten, sahi siz sevda denilen şeyi hiç yaşadınız mı?
komşunuzun alevi olduğu için mahcup olduğu bir ülkede yaşadığını,
çocukluğunuzun bunu asla ayırt etmediğini,

bu ülkeye bu hale sokanın sizin bu sapkın hayalleriniz olduğunun farkında değil misiniz hala?

yazık.
bir kürt türk soyadını kullandığı sürece imkansız olan durum...
faşist hayalidir. pkk sız bir türkiye hayali denilse anlarım - bu hepimizin ortak hayali zatn - ama her kürdü bir sorun olarak gören zihniyet ancak faşist olabilir gibi geliyor bana. artık anlaması lazım birilerinin; bu ülke içinde barındırdığı tüm farklılıklarla var olmuştur ve var olmaya da devam edecektir.
ülkedeki cogu sorunun bir çırpıda çözüleceği bir hayaldir aslında bu. ne güzel olurdu gerçekten. bir kaç saniye gözümü kapatıp düşüneyim dedim yine apartmana bagıra cagıra girdi bir kaçı hayalin bile içine ettiler(ki saat 01.00) az insanlık ögrenin lan cok sey mi istiyoruz!
kürtlerden ve güneydoğudan kurtulmuş bir türkiye 10 yıl içinde austurya olur. bu, dünyada hiç kimsenin işine gelmeyeceği için uluslararası güçler türkiyenin bölünme ortamı yaşamasını ama hiç bir zaman bölünmesini istemezler.kimse türklere karşı kürt kartını elden çıkarmk istemez.
doğuda bir tane bile akrabası olmayan , hakkari van gibi yerlere askerlik dışında hiç bir zaman yolu bile düşmeyecek milyonlarca türkün hayali değil, isteğidir.
hayaldir. türkiye nin her yanına dağılmış; hem tabiatın hem sosyal hayatın içine etmekte olan bu insanlarsız bir türkiye hayaldir...
illa ki yollarda, alışveriş merkezlerinde dağılıp ana ve bacılarımıza iç bulandırıcı laflar atacak illa ki yerlere tükürüp balgam atacak, illa ki her köşede görüntü kirliliği yaratacak gecekondular dikip ortalığa yüzlerce velet salacak; bun lara hırsızlık arsızlık yankesicilik öğretecek ve illaki dağda yolda hain olacaklardır...
gerisi hayaldir...
+ kapkaç
+ hırsızlık
+ yan kesicilik
+ gasp
+ dolandırıcılık
+ cinayet
+ uyuşturucu ticareti
+ tecavüz
+ terör
+ ...
bu ve sayamadığım bir çok şerefsizliğin olmadığı bir ülkede yaşamak...

ohh miss *