bugün

kürt halkı diye bir şey yok. kürtler türkiye cumhuriyeti altında yaşayan bir avuç insan topluluğudur.
(bkz: nat geo kürdistan)
(bkz: barzo)
dağda açılan başık. medeniyete davet edilesi gereken yazar.
kürt arsızlığı ve yüzsüzlüğünü iyi kabul ettirdiler. bir siktirden anlamıyorsunuz arkadaş ya, köpek olsa şimdiye gitmişti kandilinize. yüzsüzler.
provokasyon kokan bir başlık daha. sana kürt halkını temsil etme yetkisini kim verdi ulan siyonistin evladı? kendi adına konuş bölücü yavşak! senin baban olan avrupa ve israil kürt ve türk halkını birbirine vurdurtamadı sana ne oluyor? bitiyorsunuz oğlum az kaldı..siz aradan bir çekilin türk halkıda kürt halkıda rahat bir nefes alacak...
ırkçı değilim hatta nefret ederim ama bu kürtler dünya devletlerine, ''bu türkler bizim bizi sike sike türk yapmaya çalışıyor kurtarın bizi'' diye ağlamıyor mu?
Türkler, Kürtler, çerkezler , Bulgarlar, lazlar , aleviler yıllarca aynı sınırlar içinde yaşamaktalar. Dolayısıyla sadece kürtler değil diğer tüm ırklarda varlıklarını kabul ettirmişlerdir. Ayrıca kabul ettirmekte nasıl bir laf. kimse Kürtlerin ve diğer ırkların varlıklarını reddetmiyor. Zaten reddedemeyiz de. Türkiyede türk halkı yaşamıyor mu? yaşıyor. Kürt halkı yaşamıyor mu? Yaşıyor. Laz halkı yaşamıyor mu? Yaşıyor. Bulgar, çerkez, Alevi halkıda yaşıyor. E o zaman problem yok demektir. Bana göre insan insandır. insanları doğum yerlerine, etnik kökenlerine göre yargılamamalıyız. Fakat gel gör ki bunu bizim halkımıza anlat. ırkçılık, ayrımcılık yapmasalar olmayacak. illa insanlar birbirine düşecek.
Zorunlu kardeslik ve baris.
Efendilikle hiçbir yere gelinmeyeceği.
Cahil ve barbar olmaya bu ülkede her zaman prim verildiği.
Terörle kan akıtarak bir şey elde edilemez lafının yalan olduğu.
Yüzsüz arsız dilenci ve tembel olmanın kimse tarafından eleştirilmediğini aksine "ezilen halk" efekti yarattığını.
Cevap vermek te neymiş artık uyku vaktidir eyvallah gözüm.
buyrun burdan yakın, bu da kürt milliyetçisi, kürt ırkçısı! etkiye tepki tabi ne olacaktı başka? sen gider adamın, etnik kimliğine, kürtlüğüne söversen o da sana söver, bu kadar basit. neticede boş beleş atışmalar, gerçekle ilgisi olmayan tartışmalar çıkar ortaya. görüldüğü gibi milliyetçiliğin sonu budur işte. sen türksen ben de kürdüm, sen ermeniysen ben de türküm vs vs.
buz gibi aptal odukları gerçeğinden başka bir kabul ettirdikleri bi bok yoktur. bu malların kafası elin sikiyle suriye'de seçilmiş hükümeti ve yönetimi darbe yapıp devirmeye çalışan selefi köpeklerin olmayan kafası gibi çalışıyor.
bu ülkede terörle teröristle mücadele etmiş askerleri vatanseverleri ciğeri beş para etmez gizli saklı şerefsiz "tanık"larla içeriye attırıp görevdeki subaylara göz dağı verdiren bir cemaat taşeronlu amerikan projesi olmasaydı, götünden gelen kanlarla bu lafı edecek cesareti bulan itler ortada dolaşamayacaktı. kürtlerin kabul ettirdiği bir gerçek tarih boyunca kime saxo çekiyorsa onun borusunu öttüreceğidir. başka bir şey değil.
(bkz: elektrik faturalarındaki kayıp kaçak bedeli)
türkler istese o gerçeğide ortadan kaldırırdı. kendi elimizle verdiklerimizde almasınıda biliriz o zaman neyin ne mal olduğu anlaşılır.
daha neyi ifade etmek istediğini bilmeyen özgürlük savaşçısının feryadı,

ln. cesur yürek siz zaten vardınız ama senin kabul ettirdiğinizi zannettiğin şeyi size akp verdi; bazı takım şuursuz koyunlara bunu kabul ettirmiş olabilirsiniz ama kazın ayağı öyle değil derler adama, yazık.
baştaki oç kabul edince bizde mi kabul etmiş oluyoz şimdi? diye sorarim ite.

(bkz: almanya yenilince bizde yenik sayıldık)
(bkz: açtığı başlığın ikinci entry sini giren ezik troll) .
evet o kadar büyük gerçekmiş ki uplanmaya ihtiyaç duymuş.
ister seve seve ister s... diyerek kabul ettirilmiş gerçeklerdir. *
darwin haklı evrim varsa, evrimin maymundan sonraki ilk basamakları olduklarıdır.
kendi kendilerini sikmeleri yani kan davalarına son veren devlete hainlik yaptıkları.
kürtlerin kabul ettirmesinden çok, birilerinin bilerek ve isteyerek kabul ettiği gerçektir.
neden, niçin sorularının cevabı basit, yazmıyorum.
Kürtler, türklerden ayrı bir millettir.
Kendi kaderlerini tayin hakları vardır.
Bu ülke kürtleri asmile etmeğe çalışmıştır.
Kürtçe köy isimleri bile değiştirilmiştir.
Bu politikalar Kürt isyanları ile sonuçlanmıştır.
inşallah bu inkar ve asimilasyon politikaları sona erecektir.

Çok doğal olarak anadilde eğitim ve ulusal talepleri vardır.
büryan güzeldir.