bugün

tanrı yeryüzünde böyle bir hak vermemiştir. çünkü hak verilmez alınır, sucuk şahinse alınır.
var olan haktır. türkiye cumhuriyeti sınırları dışında istedikleri yere istedikleri devleti kurabilirlerdir.*
Devlet kurma hakları her halkın vardır devlet bağırarak kurulmaz kanla , şehitle kurulur

Onlara önereceğim topraklar soba gönderilmeyecekse kutuplardır pkk'ya destek olan herkes orada toplanıp devlet kurabilirler.
ülkemden uzak ve mümkünse allaha yakın vaadedilmiş bir noktada kurabilir.

devlet kurmak gibi bir meziyetleri varsa tabii.
(bkz: age of empires)*
söz konusu devleti türkiye sınırları içinde kurma amacı olan bir grup pezevenk yüzünden ne genel olarak sorgulanıp olumsuz karşılanacak ne de kürt halkının aşağılanmasına sebep olabilecek bir haktır.

ulan iki gündür şu sözlükteyim, bir çok konuda bir çok acayip dünya görüşüne şahit oluyorum girdiğim yaşın haddi hesabı yok.
4 bilemedin 5 milyar yıldır yapamadıkları şey. icabında ellerine hazır kurulmuş bir şekilde verilse bile muhtemelen onada ihanet edecekleri sanılmaktadır. talabani ve barzani bunların son örnekleridir.
"devlet kurma hakkı" henüz hiçbir yerel, ulusal veya uluslararası yasanın başaramadığı düzenlemedir. meraka hacet olduğunu da sanmıyorum: sınırları çizilmiş hiçbir devlet kanun maddelerine dayanarak kurulmadığından olabilir.

devletler savaşla kurulurlar; dünyada barışın güzellik yarışması dileği olması da bu nedendendir. Devletler yasadışı kurulurlar, bu yüzden yasalarla korunurlar.

trajik ve ironik, ama öyle...

Kürtler de devlet kurmak istediklerinde kendi yasal olmayan savaşlarını verip, kendi silahlarıyla düşman belledikleri bir kısım insanı, onlara devletlerinden bir parça vermeye ikna edene kadar öldürmek zorundalar.

zor iş... çok yapıldı, oradan biliyoruz.
(bkz: muz cumhuriyeti)
kürtlerin devlet kurma hakkı buluttan ibarettir.
devlet verilmez, alınır. herşeyin bir bedeli olduğu gibi bunun da bir bedeli vardır, bedeli ödendikten sonra o da belki. kürtler için söylemiyorum genel olarak bu böyledir, türkler de tarih boyunca bu bedeli ödeyerek devlet kurmuşlardır ve hala da ödüyorlar.
devlet kurucaz diye k*çlarını yırtarlar ama hala istanbulda sürterler madem kurucan git kendi devletine kardeşim.
en doğal haklarıdır türkiye cumhuriyeti sınırları dışında olması şartıyla. yoksa kısaca rüyanda görürsün.
Türkiye Cumhuriyeti içinde dışında yakınında dünyanın öte tarafında hiçbir yerde böyle bir hakları yoktur. Türkiye dışında diyelim. Neresi? Örnek Kuzey ırak. Musul, kerkük, süleymaniye 1000 yıl boyunca Türk yönetiminde kalmış yoğun türk nufus bulunan Türk toprağı.

Örnek iran.

1000 yılı aşkın süre türk egemenliğinde kalmış son 85 yıldan beri ise fars egemenliğinde bulunan Kültürel manada Türk-fars egemenliği bulunan topraklar.

Ortadoğu'da kültürel olarak değerli ne varsa Ya türk'ün eseridir ya da farsın arapın. Kürtün bu topraklar üzerinde bağlı bulunduğu ülkenin egemen unsurlarına bağlı olmaktan başka hiçbir hakkı yoktur.

Bugün amerika desteğiyle ve Türk hükümetinin de göz yummasıyla Irak'ın kuzey'inde yapılanmaya çalışan bir kürt devleti amerikanın bölgeden elini ayağını çekmesiyle kendi kendini bitirecektir. bölgenin eski siyasi iktidar sahipleri araplar Kültür, medeniyet vs açısından kürtlerden çok daha fazla gelişmiş olmasına rağmen ingiliz, amerikan destekli kurdukları ülkelerin ne kadar yaşayabildiğini gördük. bunu da ele alırsak Devlet kurma hakkı bölge üzerinde nufus, kültür açısından egemen olmak kadar kurulabilecek devleti yaşatabilme yeteneği açısından da ele alınmalıdır.
türkiye sınırları dışında geçerli olan hakkıdır.
bir halkın devlet kurma hakkı ile o hakkı kullanabileceği ortam şartlarının mevcutluğu farklı şeyler olduğundan dolayı var olan haktır. o ortam şartları türkiye sınırları içinde yoktur, ortadoğuda da yoktur, belki dünyanın hiçbir bölgesinde yoktur ancak bu kürtlerin devlet kurma hakkı olmaması değil o bölgelerde yeni devlet kurulmasına uygun ortam şartları olmaması demektir. zira değil kürtler, hiçbir topluluk devlet kuramayacak demektir o zaman.

lafları, cümleleri doğru seçerek ırk boyutunda değil geniş bir dünya görüşü çerçevesinde konuşmak elzemdir.
hakkıdır. afganistan gayet boş, hepsi buyursunlar.
eee zamanında kursalarmış ne yapalım şimdi bir devletleri yok diye biz mi suçluyuz.
ülkemden hoşlanmayan, teröre ve onun partisine destek veren tüm kürtlerin ülkemden sktirip gitmesine yol açacaksa seve seve savunacağım bir haktır.

işbu entry, aidiyet duygusuyla vatanını seven, içinde beraber yaşadığımız ülkemizi daha da ileriye götürmek için kafa patlatan kürtleri kapsamamaktadır.
evet evet ondandır.
(bkz: hakkı bulut)
devlet öyle sadece kurmakla olmaz.kurdum oldu diyemezsin,gelenek lazım.
tamam anladık biz milletiz, tek yumruğuz, bizim de hakkımız var, devlet kurucaz, çok mutlu olucaz diyorsunuz ama dünya age of empires'e benzemez sevgili arkadaşlarım. eksilerinizi konuşturuyorsunuz eyvallah elleriniz dert görmesin. ben bir laz olarak banane lan ben de devlet istiyorum demiyorsam, bu, vatan toprağı için canını veren binlerce evlat içindir. bekara karı boşamak kolay. gidin de canınızı verin bakayım. hiç olmazsa biraz saygı. herkes mutlu olmaya, düzene uymaya baksın, yerini bilsin. devlet kurulacaksa da burada değil, afrika'da falan kurun. ne bileyim, kongo falan son derece elverişli. türkiye türklerin, yani bizlerin. sevmeyen uzasın.
amerikan işgali sonucu kürtlerin toprak koparıp kursalar bile, toprağı alırken canlarını yaktıkları iran, türkiye ve arap aleminin ortasında,
denize kıyısı bile olmayan , afganistan gibi bir ülkede, aşiret kavgaları içinde nasıl yaşayacaklarını sorgulatan durum.
ortadoğuda petrol ve doğal gaz çıkarmaya değmeyecek kadar azalınca ve susuzluk ayyuka çıkınca,
batı ülkelerinin komşularının insafına bırakacağı kürtlerin ,
50 yıl sonra içecek su bile bulamayacakları bir coğrafyada bu kadar düşman komşuyla ne yapacağını sorgulatan durum.
Benim, "kirsten dunst ile sevişme hakkım" kadar olan haktır.