bugün

Çeşitli fırsatlarla karşıma çıkan kürt ve kürtçe nesneler karşısında hissetiğim duygunun sebeblerini sorgulama halidir. Bazı insanlarda da olduğunu zannetmekteyimdir.

Tanımımızı da gerçekleştirip sözlere devam edelim. Öncelikle de şunu belirtelim biz karma yapmaya gelmedik değil mi bu sözlüğe, aksi hali de mevcut değildir, uç olup dikket çekme işi hani .

Küçük bir rica ile söze başlayalım . a gardaş başlıktan rahatsız oldun biliyorum ve eksi gelecek ama oku da öyle eksile olur mu? hani saygı filan diyerek en azından.

Doğu - istanbul - bursa alaralarında gidip gelen bir yaşantımız oldu. Bu sebeptendir ki çeşitli diyarlarda çeşitli insanları görme fırsatımız oldu , yani sevmeme sebebimiz saçma bir ırçılıktan kaynaklanmamaktadır.

Hatta belki devlet politikasına karşı gelmek anlamında takdir bile edebilirsin. Çünki devlet şunu öğretmiş türk kürt kardeşdir , hadi canım sende.

Sokağa çıksanız bir kaç türke sorsanız hemen aynı cümleyi kurar biz etle tırnak gibiyiz. Deme sen. Yani bu devlet politikasıdır öteside olmaz. E biz hakikaten böyle et tırnak haliysek benim bu kinim nereden gelmekte.

Faşist filan diyeceksin sen şimdi ama iş hakikaten öyle değil hele hele işin din ile devlet ile hiç ilişkisi yok. Bak laf dinden açılmışken işin asıl boktan kısımıda bu din mevusu neden ?

Şimdi türkiye sınırları içerisinde kürtler dışında ermeniler rumlarda var bunlara karşı böyle bir nefretim bulunmamakta, ha aşık değilim ermenilere rumlara ama bir sevmeme durumum da yok. Çünki onlar türk toplumunun düşmanı değiller.

Ha şimdi burada bizim ülkücü tayfa onlar bizim tarihi düşmanlarımız diyecek , evet tarih boyunca da birbirimiz ile savaşmış durumdayız, ileride de savaşacağız ama ne ermeni nede rumlar , türk toplumunu yok etici, tarih sahnesinde silici bir rol üstlenemezler. Çünki onlar hem dini hem kültürel anlamda bizlerden farklıdır ve farklı yaşarlar.

Ama kürtler öylemi hayır, hem dini hemde kültürel anlamdaki içimize sinmişlik onları daha da tehlikeli hale getiriyor. Devletin pek yoktu türkleştirme politkası yada vardı beceremedi ama kesin olan şey şudur ki kürtleşme söz konusu asimile olan türkler var. Neden hakim unsur çeşitli bölgelerde kürtler. Bu kısmı irdelemek isteyenler çeşitli kaynakları inceleyebilirler.

kürt ve türk köylerini doğunun çeşitli illerinde gezdiğinizde şunu farkedersiniz, kürt köylerinin yakınında pek ağaç yoktur neden?, şahsi çıkar herşeyin üstündedir, aşiret yaşamı gerçeği bir sonraki nesili düşünmek asla akıllara gelmez ve daha iyi yaşamak için çevresindeki herşeyi yok edebilir işte yeşil olan köylerle çıplak köy farkıdır bu. kürt ve türk farkı yada.

Diğer bir mesele ise çoğalma durumudur, nüfus oranlarına bakacak olursanız şu an için ülke genelininin neredeyse %20 si ne ulaşan kürtler bu orana nasıl sahip olmuştur. Her aileden 10 ar çocuk devlete asker yetiştirmek için , hangi devlete sorusunu sormayın. Önemli değildir çocuğun nasıl yaşayacağı, zaten durumu kötü olursa daha pis işlere girip daha da tehlikeli olabilir.bakın büyük şehirlerdeki suçlu profiline. Ha sen diyeceksin aç insancıklar ne yapsınlar. Planla hareket işte budur. Aynı şekilde sahil şeridi illerin nufus oranlarına bakınız tam bir istila vardır göç değildir, bu istila. Bununla da ilgili rakamsal kaynaklar mevcut onlarda gösterilebilinir.

Diğer bir kısım ise kültürel yok ediciliktir. Şu an için sözüm ona kürt kültürü ( aslında orta doğu kırması bir kültür) deniz altı yosunları gibi , başka kültüre yaşam hakkı tanıkmaksızın kültürel işgale soyunmuştur. Saz ve türküler bile kürt ler ile birlikte anılır olmuştur. Tamam bizim hatamız yok demedik yavru. Sadece sonucu değerlendiriyoruz.

Mafya kanalları kürtlerin elindedir. Uyuşturucu ve pis para onlar eliyle dolaşır kontrol onlardadır, haraçları onlar alır. Ne istanbul aksaray da rahat dolaşabilirsiniz bunlar yüzünden nede bursa santral garajda, bir saatten sonra irin dolu yüzleri ile musallat olmaya başlarlar. Sürekli bir korku hali kaplar içinizi kendi ülkenizde korku içinde yürürsünüz sokaklarda. Yılbaşında tacize uğrarsınız yol ortasında. Gasp edilirsiniz yada.

Aşiret kültürü topluca hareket ettiklerinden cesaret kaynağıda ondandır, tüm işgalleride bu şekilde olur. Önce mahallnize gelir bir aile siz ona yardım edersiniz belki .. bir kaç yıl sonra ise yürünmez akşamın belirli saatlerinden sonraçünki o tek aile olmuştur 10 ev ve artık güç alırlar.

Gariptir tüm bu pislikler olurken, diğer yandan da kutsal medeniyet gibi gösterilir dilleri oyunları müzikleri. Tv lerde gazetelerde. Bizim gençlerde bazıları ise sosyalizm kısvesinde kendini bu yoldaşlarının arasında bulur . pembe pembe gösterilir üstün bir medeniyet.

Aslında ilginçtir ki 70 li yıllara kadar vatansever kemalist sol hareket, içine kürtçülük denen illetin bulaşması ile bir anda yok olur. Halkların kardeşliği adı altında kürtçülük bayrağı dalgalanır. Ve ağlar yattığı yatakta mustafa kemal, doğan avcıoğlu, nazım ve deniz...

Zaten açık bulduğu yerden filizlenmek adetleridir, şimdilerde ise islam bayrağı altındadırlar, kürt islam faşizmi kürt asıllı akp kadroları ile yavaş yavaş gerçekleşmektedir.

Her daim bir gücün yanında var olurlar, türk ler bu topraklarda güçlü iken, bağlılıklarını ispatlamak adına soy adlarına kadar türkleşirken , ahmet türk leşirler. Ve şimdileri başka bir güçlünün yanında eski kardeşini öldürür , yeni kardeş abd.

Ve ben sevmiyorum bu toplumu. Millet demedim bak dikkat et.

Devlet sevmem gerektiğini söylüyor, gazetelerde öyle, aydınlar solcular hep öyle, sağcılar ise din kardeşimiz diye sarılıyor. Ve ben hala sevemedim..

Diyeceksin ki sen , hastasın... e tamam ben hastayımda yani bu sevmediklerimin hiç mi bir günahı yok, ben niye sevemedim bunca sev diyen varken?

Ha gardaş?
sadece tek cümlesine cevap vereyim.
"Devlet sevmem gerektiğini söylüyor, gazetelerde öyle, aydınlar solcular hep öyle, sağcılar ise din kardeşimiz diye sarılıyor. Ve ben hala sevemedim.." cümle bu.

devlet sevmen gerektiğini söylüyor ama aynı devlet köy boşaltıp bok yedirmiştir zamanında.

gazeteler sevmen gerektiğini söylüyor ama aynı gazeteler ahmet kaya kürtçe parça yapıyorum dediğinde onu linç ettiler.

aydınlar solcular sevmen gerektiğini söylüyor ama cümlelerinde hep bir ama vardır sevin derken.

ve sağcılar din kardeşimizdir sevin diyorlar ama tetikçiler hep onlardan çıkıyor. hizbullah'ı onlar kuruyor.

sevme arkadaşım kürtleri.
(bkz: kürtleri sevme nedenleri)
haklı olmaya çalışan bir karşı taraf hissedildiğinde daha da anlaşılan, maddeler halinde yazılamayacak nedenler.
her pisligin altinda kurt eli oldugundan dolayi kurtleri sevmeyenlerin hemen cevabini verebildigi soru.

bak bu soyledigime kurtler de kizamaz. ne dedim? her pisligin altindan kurt eli cikiyor dedim.

1. turk eli cikmiyor dedim mi? hayir. her pisligi kurtler yapiyor sanki diyemezsin; zaten oyle demedim. kurtlerin de parmagi olur dedim.

2. tum kurtler pis isler yapiyor mu dedim? bak oyle de demedim.

o halde sen sag ben selamet.

dudut: eksiledigin icin sevmiyorum seni.
büyük bir kısımlarının;

masum gencecik insanları öldürmeleri,
sürekli atatürk'e laf atmaları,
vatanı bölmeye çalmaları,
faşistliğin en büyüğünü yapıp ota boka faşist demeleri,
ırkçılığın en büyüğünü yapıp milliyetçilikten yakınmaları,
kırocan olmaları,
abdullah öcalan'ı sevmeleri
kızlarının çirkin olması.
çok büyük penislere sahip olmaları. insan kıskanır.
övünecek tek şeylerinin penisleri olması.
(bkz: yaradılanı sev yaradandan ötürü)
biz insanları insan oldukları için sevdik. aralarında bikaç çakal çıktı diye tüm ırkı kötülemek, sevmemek oldukça anlamsızdır. neden mi? işte neden; eski 2. ordu komutanı edip başer kürttür. Org eşref bitlis kürttür. daha nice kürt bu ülkeye hizmet etmiştir. edecektirde. Bir Türk olarak sadece PKK yandaşlarından iğrenirim.

(bkz: Pkk nın içindeki türk sayısı, kürt sayısından fazladır. kendi ırkımızıda sevmeyelim o zaman.)

(bkz: ne olursan ol yine de gel) *
(bkz: kürdistan) böyle bişeyin konuşulması bile küfür gibidir türkiye'ye. *
insanları ırklarına göre yargılayacak kadar iğrenç olmak.
%10 olarak ayırabileceğim kürt vatandaşlarımız hariç nedenlerdir.

marifetmiş gibi doğu şifesiyle konuşmaya kasmak.

kral benim ağa benim triplerinde dolaşmak.(hepinizin babası ağa mübarek.)

türkçe bildikleri halde kalabalık bir ortamda sesli bir şekilde kürtçe konuşmak.

görgüsüzlük yapıp sürekli bir para, ortam konusmaları yapmak.

en sevilmeyen nedeni iste çoğunun kendilerini mafya görmeleri, asma, kesme kolpalarını saf insanlarımıza inandırmaları.

toprağını seviyorsan, övüyorsan, ben kürdüm ben buralıyım diyorsan ve bu topluma ayak uyduramıyorsan dön oraya! bu şehirde işin yok senin.
insanları, özcü bir anlayış çerçevesinde, sırf belli etnik bir gruptan olduğu için sevilecek ya da diğer bir etnik gruptan olduğu için sevilmeyecek grubuna sokacak hastalıklı bir beyine sahip olmakla sahip olunabilecek nedenlerdir.

trafikte kendisine yamuk yapıldı diye tüm türklerden nefret eden ingiliz turist gibi sıçmaktan başka bir naneye yaramayan bir kafatasına sahip olmak yani.
Kürtleri severim ama içindeki hainleri sevmem. abd,ingiltere,fransa,israil ve arap düşmanı olmaları gerekirken yaşadıkları ülkeye düşman olmaları,kan üzerinden siyaset yapmaları münasebetiyle hainlerdir, bu yüzden hayvan sevgisi dışında bir sevgi beslemem mümkün değil.
(bkz: yurtta sulh cihanda sulh)
kürt bile olmayan çakalların koskaca bir halkın adını kötüye çıkarması ne acı vericidir. Kürtlerle bir sorunum hiç olmadı olamazda. Ama iş silaha, cinayete, çakallığa geldi mi türk, kürt, çerkez, alevi sunni ayrımı yapılmadan herkes tarafından lanetlenmesi gerektiği bir o kadar da aşikardır.Birde bunu ortaya atıp halkı parçalayanlar yok mu? yağsız kazığa oturtulmalıdır.
türkiyeye yararlarından çok zararlarının dokunması.
ırkçı bir insan olmamakla beraber bu türkiyede yaşaşayan topluluklar arasında en az sempati beslediğim ve saygı duyduğum topluluk. nedenlerini say say bitmez.

-en ilericiyim en solcuyum diyenlerinin bile biraz konuştuğun zaman bencil, kürt milliyetçisi ve ikiyüzlü oluşu.

-nerde iğrenç gelenek görenek varsa bunlarda oluşu. başlık parası, berdel falan filan.
sözde solcuyum diyip sağ göstermeleri solun adını çıkarmaları.
yüzyıllardır gelişmemelerini kendi toplumsal yaşantılarına değil, fakir fukara edebiyatına ve sorumluluğu devlete bağlamaları.

-güneydoğuda hiçbiririnin kullandıkları ihtiyaçları için elektrik su gibi, para ödememeleri. dolayısıyla bu açıkların hep aslında kıt kanaat çalışan, ssk'ya prim yatıran diğer bölgelerde şartlar ne olursa olsun hayat mücadelesi veren sade, namuslu vatandaşlar tarafından karşılanması. ezilen aslında bu kesim.

-nerde ağa nerde bey nerde şıh varsa bunlarda olması. ulan soruyorum bu kadar ezildiğinizi söylüyorsunuz 300 tane ağanız var güneydoğuda sizi sürüm sürüm süründüren. bilmem o kadar da şıh. bir tanesini öldürmüş mü bu bu sözde örgütünüz pkk veya "pkk'lı değilim haşa" diyen herhangi biriniz.? riyakarlık kollardan akar.

-sosyal yaşantılarında batıda bile olsalar bir türlü bu gelenekçi çizgiden ayrılamıyor olmaları. ne müzikde ne sanatta ne edebiyatta veya herhangi bir sanatın dalında çok küçük istisnalar dışında (ahmet kaya, bence sesi ve yorumu gerçekten özgün ve yaratıcıydı) ,avrupa da da olsalar 3 kuşak hiç ama hiç ileriye gidememeleri. yani kıroluğun çok yakıştığı ve üzerlerine sindiği topluluk olmaları.
ha bir de zılgıt çekip deli gibi bağırmaları... ne anlama geliyorsa.
"kürtleri" kelimesi ile komple bir irk´i toplulugu ayni kefeye koyma cahilligidir. Tabikide kardes degiliz ama ayni ülkede yasadigimiz (yasamak zorunda oldugumuz icin) birbirimize tahammül etmek zorundayiz. Aksi taktirde zaten bir halt yapamazsin(yapamayiz) sadece kendimize zarar veririz. herkes isine baksin. sanki sen kürtleri sevmeyince onlarda üzüntüden türk olmaya karar verecekler. (PS: kürt degilim).
çünkü ırkçıyım. insanları kökenleri için sevmiyorum.

türkleri neden seviyorum ?

çünkü dedeleri türk..

çok mantıklı.
Genel olarak kaba ve anlayışsız küçük görüşlü olması sanırım.
Sevmiyorum çünkü kendi yedikleri haltları saklayıp sürekli olanlardan bizi suçladıkları için.
Sevmiyorum çünkü bu milletin %40'ı terörist olduğu için.
Sevmiyorum çünkü sürekli olarak mağdurmuş gibi davrandıkları için.
Sevmiyorum çünkü askerlerimiz şehit olduğunda veya bir karakol basıldığında zil takıp oynamalarına rağmen bir operasyonda yaygara koparıp dağa çıktıkları için.
Sevmiyorum çünkü hazırladıkları bombalar veya mayın döşeyip patlatmalarına rağmen hala önce operasyonlar duralı dedikleri için.
gönül gözüyle görülebilen renkler arttıkça; gözler, giderek renk körü olmaya başlar. sarıyı, siyahı, kızılı, beyazı, ırkları, kavimleri ayırt edemez olur, bir süre sonra.

lakin,

- ilkin yüreğin, bir bebek saflığında, koşulsuz insan sevmeye hazır olması gerek.

unutulmamalı ki,

(bkz: bir insanı sevmekle başlar her şey)