bugün

iki tipi olan türk'tür.

birinci tip yönetici kadrodadır. kendisinden hukukun sağlanması beklenir. ama o hukuku birilerine hakaret edilebilsin diye eğip bükmektedir.

ikinci tipse 'aman bu konulara girmiyim, karmam falan düşer' havasındadır. bu tipe burada değinmeyeceğiz.

üçüncü tipse içinde kürtlere karşı kin yokmuş gibi davranıp kürtlere hakaret eden kesimi destekler. sözlük için artı oy verir, başka yerde 'ya tabi kürtler de çok primitif yaaaağneeee' tadında yaklaşır olaya. 'benim de kürt arkadaşlarım var' favori bitiş cümlesidir.

dördüncü tip bundan rahatsız olup ses çıkarmayan tiptir. karma derdi falan yoktur. ama bunun insani hasletlerinden götürdüğünün farkında mıdır bilinmez.

bir de bütün genellemeler yanlıştır.
hakaret ; türk milletine yakışmayan bir hareketdir. doğru olanı yapan türk' tür.*
dogru yolda olduğunu sanan türk'tür.
en kalabalık oldukları şehirde pkk bezi veya apo posteri açıldığında tepki vermeyen kürtten şüphesiz çok daha haysiyete sahip olan türktür.

şehirlerinde dtp mitingi yapılan ancak ses etmeyen kürtlerden onur olarak daha üstün olan türktür.
normal bir durum, ben tepki vermem. ermenilere hakaret edilince tepki veriyor musun guzel kardesim, ya da yahudilere? ayni topraklarda yasayan insan degil mi onlar da? eh ayni hesap bana gore.
türklere hakaret eden kürtlere tepki vermeyen kürte tepki vermeyen türktür.
dtp'nin diyarbakır'da %65 gibi bir oranla galip gelmesinde payı olan kürtlere hakaret eden türke karışmayan türktür. haklıdır.

edit: aha bi tane dtp'ye oy veren gördüm. yakalayın, kaçıyo! *
amiyane tabirle emmeye de gömmeye de gelmeyen türk'tür. bölgede akp kazanınca 'aman laiklik elden gitti', dtp kazanınca 'aman bölündük' demekte ve kaypakça başkasının hakaretlerine sahip çıkmaktadır.
Kendi milleti ile ilgili en ufak bir sözde ise "Zaten bütün dünya bize karşı a.q"diye yaygara koparan,olgun olmayan ve belli bir olgunluğa erişmesi içinde kırk fırın ekmek yemesi gereken tip...
klasik türktür. hiçbir şeye tepki göstermeden yaşayan yaratıklar haline dönüştük, bu konu hafif kalır diğer ciddi konuların yanında...
iki tipi olduğu söylenip dört tip altında sınıflanan türktür.*
Dışlamalar sonucu beyninde yer eden ve hakaretleri kafasında doğal olarak karşılayan türk.
Cebinde Türkiye Cumhuriyeti Devleti kimliği taşıdığı halde eline pankart alıp " bağımsız kürdistan " diye bağıran insanlara karşı tepki vermeyerek destek olduğu bile düşünülebilecek Türktür.

ha bunu yapmıyorsa o kürt kökenli vatandaşım gerisi zaten etnik milliyetçilik, bunu yapan türklerde bir elin parmakları kadar zaten, belki daha fazla *
(bkz: türk)

her şeyi net bir biçimde açıklayan insandır. hakaret etmemesi efendiliğinden kaynaklanıyor olabilir. etmesi de doğaldır. tekrar bakınızlattırmakta fayda görüyorum,

(bkz: türk)
vatandaşını sahiplenemeyen, aciz insandır.
Kürt olan herkesin pkk'lı sanıldığı (aslında öyle empoze edildiği) günümüzde pkk tarafından Türklere yapılan milyonlarca hakaret karşısında geliştirilmiş olan otomatik tepkidir. Yanlış olsa da konunun derinlerine inmek ve kimin türkiye-pkk meselesini türk-kürt meselesine dönüştürdüğünü, sorunlardan bahsederken terör sözcüğü yerine kürt sözcüğünü kullandığını araştırmak gerekir.
hakaret edenler kadar hakaretlere tepki vermeyenler de suçlu. bir terör örgütü bir topluma nasıl yaftalanır?! el kaidenin müslümanlara yaftalanması ne kadar içimi acıttıysa aynı üzüntüyü şu an kürtler için de duyuyorum. kürtlere hakaret edenlere tepki verince pkklıları savunmuş olmazsınız, korkmayın. isteyenler de yanlış anlasın. okul arkadaşlarımıza, kapı komşularımıza, birlikte yaşadığımız insanlara hakaret edilirken midesiz bir şekilde susmayın! benim bildiğim türk, benim soyum kardeşlerini korur. elin teröristiyle (ki hepsi kürt değil o teröristlerin) aynı ataya sahip diye bir kenara atıp sövüp saymaz. türklüğünüzle boş boş övüneceğinize türk gibi davranın.
(bkz: ağlamıyorum gözüme toz kaçtı)

bugün 11 canım daha yanmış bazı totoşların tartıştığı şeye bak.

diyarbakır'da, siirt'de, Van'da halk sokaklara dökülüp pkk'yı bir protesto etsin bakalım, camına bir bayrak assın da görelim. yoksa burdan kim pkk kim değil pek belli olmuyor artık.
kendini korumak için de mi biri lazım ey kürt.
hani bir sorun olunca diyorsunuz ya "biz kürdüz" diye gözdağı vermek için. savunabilirsiniz kendinizi de.
kürtler insanları öldürdüklerinden kendi kendilerine "biz katiliz" demekte olduklarından, fazladan ekstra tepki göstermeye gerek olmadığını düşünen bir türk´tür. onlar zaten bir insanın düşebileceği en düşük yere ulaşmış ve kuran´da da tasdik edilen tevrat ayetinde söylendiği gibi "suçsuz yere bir insanı öldüren bütün insanlığı öldürmüş gibidir" durumundadırlar. bundan dolayı hakaretin en büyüğünü onlar kendilerine etmektedirler. insanlık düşmanlarını savunmak, insanlara düşmez.
sanırım o şahıs benim.
kürtlere hakaret edilmesi neden hoşuma gitsin ki.
kürt teröristlere hakaret edin, tepki vereyim o zaman bende.
göttür.