bugün

kürtlerden alış veriş yapmamak, türklerden amerikan malı almak, filistin'e yardım göndermek ama israil mallarını satın almak gibi bişey olsa gerek.
(bkz: e boş mu konusuyorum şimdi ben)
bütün kürtleri aynı kefeye koyan kişi söylemi.
dikkate almayınız.
şahsen benimde bir tepkimdir. kürt olduğunu bildiğim dükkanlardan ekmek bile almam.
türk solu adlı faşizan derginin bir dönemki sloganı.kitap fuarında ki standlarında her yere kürtlerden alışveriş yapmıyorum yazılı dövizlerini asmışlardı.dövizlerin altında da ilyas salman imza dağıtıyordu.yazıklar olsundan ötesini söylemedim o gün.
tas atmiyor, camini penceresini indirmiyor, zorla kepenk kapattirmiyor. isteyen istedigi yerden alir, ne sakincasi var, kime ne denmesi gereken durumdur.
kurunun yanında yaşında yanmasıyla oluşacak hadisedir.
pazarcı esnafının çoğunun kürt olmasından dolayı bulunduğum semtteki pazara soğuduğumdaki kurduğum cümle. pazardan geçen bayanlara cins cins bakışlar imalı laf atmalar. çürük malı doldurmalar. kendi aralarında kürtçe laf diyaloglar.
bsg demiyorum açık açık yazıyorum.

siktir git lan salak...
her konuda bir birini tutan, kendilerden biri için en iyi türk arkadaşını bile satan kürtler için azdır bile.*hayır o değil pazara gidiyorsun pazarcıların hepsi kürt, hepsinde bir kurnazlık, ters ters cevap vermeler.en çok kızdığım üstüne iyisini koyup altındaki çürükleri veriyorlar.türklerden yapan yok mu?tabiki var ama kürtlerdeki gibi fazla değil en azından bir türkten kazık yemiş oluyorsun paran monotofa gitmiyor.
(bkz: yedinci nesilin sevgi ve muhabbet insanı olması)
çok malca aptalca salakça bir düşünce alın teriyle çalışan adama ne karışıyosunki.allah akıl fikir versin.
kesinlikle yapılması gereken, doğru bir eylemdir.*
ancak bu eylem belli bir süre zarfında gerçekleşmelidir. en azından kürt olduğunu üstüne basa basa savunan, kürdistan hayaliyle yaşayan ya da bizi eziyorlar hakkımızı istiyoruz* * diyenler gerçek ezikliğin ne olduğunu anlayıp şuanki duruma şükredene kadar.*
milliyetçi bir bünyenin yapması gerekendir. milliyetçi-turancı fikirlerle tanıştığımdan beri yapmıyorum. hoş, turancı fikirlerden önce ne salakmışım. dışardayken susadıysam mesela giriyorum bakkala tipten anlaşılıyor zaten. '' kolay gelsin. '' deyip çıkıveriyorum. mümkünse sizlerde yapmayın. sonra o paraların nereye gittiğini hepimiz biliyoruz.
demokratik bir tercihtir. yan taraftaki nepalli garibandan alışveriş yaparım daha iyi.
şu günlerde verilmesi gereken bir tepkidir.
kurtlerin tamamini terorist zanneden birinin yapabilecegi eylem.

(bkz: bilmemek değil öğrenmemek ayıp)