bugün

- Memleket neresi ?

+ Şırnak

- hıı olsun olsun, şırnak da güzel. ben zaten insan ayrımı yapmam, hepmizi kardeşiz, bıdı bıdı...

iç ses( lan pezevenk uşak desem aynı tepkiyi verecek misin ?)

----------

- kürt müsün ?

+ evet.

- aaa, konuşmadan hiç belli olmuyor, kürde de benzemiyorsun pek.

+ niye 3 gözü mü vardı bugüne kadar gördüğün kürtlerin ?

- yok canım öyle demek istemedim, bizim komşular vardı kürt, yeminlen sana aile gibiydik, bir ev gibiydik.

+ doğrudur. benim de türk arkadaşlarım var, ben de onları çok seviyorum. gerçi insan hayret ediyor, türkiye de nasıl türk arkadaşın olur ya da kürt arkadaşın olur ama, oluyormuş demek ki.

- dalga geçiyon de mi ?

+ la bi siktir git aklını belli etme.

-------------------

- abi sen nereliydin ?

+ hakkari.

- hmm. kürt müsün abi ?

+ yok, ermeni'yim.

- orada ermeni var mıydı be ?

+ kestiklerinizden kalanlar oraya kaçmış.

- !!!

-------------------------

- hocam sen kürt müydün ?

+ yok ananın amıydım !!!!

( bunu daha söylemedim ama edep sınırlarını aştıracaklar en sonunda.)

lan ben daha kimseye türk müsün diye sorduğumu hatırlamam mesele biri bana kütahyalıyım diyince ben, türk müsün sen ? diye sormam. sizin bu merakınız neyden geliyor anlamadım.
Götü boklu ırkçı türkçükler yüzünden kızan kürttür. Size ne oluyor lan.
Ermenileri türklerin kestiğini sanan kürttür.

ah kuzum.
ırkından utandırılan kürttür. utana mı utandırana mı sövmelidir acaba?
hem ırkını yok saydıkları için kızan, hem de ırkını yok sayan paradoksun dibidir o adam.
Bu durum çokça başıma gelmiştir. Sebebi bilinmez.
+ kürt müsün ?
- evet.
+ hiç benzimiyorsun ama
- siktir et orospu cocuklarını benzeyip napıcam.
- bu kürtler kadar pislik bir ırk yok mk.

2 gün sonra bir tartışma olur ve;
- ben kürdüm he aşiretiz olum biz öldürtürüm seni vallah biji apo.
Eh Kürtlerin yaklaşık 300 Yıldır bu milletin başına (Hatta Bütün Asya kıt'ası = Anadolu, Mezopotamya vs. denilen Güney Asya'de herkesin başına açtıkları belalar) açtıkları belalar, verdikleri maddi ve manevi zarar, katlettikleri 40 Binden fazla vatandaşı vs. bilip artık Güney Doğuluyum demeye dahi utanan insan evladıdır.

Diğer bir olasılık da Güney Doğuda yaşayanların alayı Türk düşmanları tarafından son 10-15 senede kürt diye damgalandı. Adamın kökleri Arap olsun kürt. Adam Türkmen olsun o da kürt, Süryani oldu Kürt.

Yakında oraya giden izmirli öğretmen, Giresunlu Subay, Edirneli Doktor, Antalyalı memur, Ordulu Kara yolları mühendisi vs. yedi ceddi Türk adamları dahi Güney Doğu'da bulunuyor diye kürt yapacaklar AMK.

Eh Güney Doğulu olup köklerini araştırınca yedi ceddinin Türk olduğunu öğrenmiş çok aşiret vardır. Bu vatandaş da bunlardan biri olabilir!!!
her ne kadar mazlum bir soru olsa da bunu çoğunlukla ırkçı bir soru olarak algıladıklarından dolayı olur.
Sadece erkeklerin bulunduğu gergedan ortamlarda kızmazken karı kızın da olduğı ortamlarda izmir li olduklarını iddia ettiklerinden kızarlar.
Boşuna sorulmuş an bir soru. zaten kendini belli eder.