Böyle muhteşem bir eseri okumadıkları için..

Ah Raif efendi ah, günümüzde senin kürk mantolu Madonnanı, ''o zamana kadarki hayatımın boşluğunu, gayesizliğini sırf böyle bir insandan mahrum oluşumda bulmaya başlamıştım'' diye tanımladığın Maria puderini, günümüzdeki Madonna sananlar var.

Raif efendi, hani sen, seni dinleyip anlayacak bir kişi olsun istiyordun ya; ben, seni dinleyip anladım. Ama asıl amacım seni dinliyormuş gibi yapıp x bir mekanda kahve yanında kitabın fotoğrafını çekip instagrama atmak değildi, gerçekten seni dinleyip anlamaktı. Hatta benim gibi binlerce belki de milyonlarca insan seni dinleyip anladı seni.
sağını solunu göstererek böyle salaklara program yaptırırsan böyle abuk subuk konuşurlar...
Hayatlarında kitap yüzü almamış elemanların sırf dedikodu kültürüyle televizyonlarda bas bas bağırmarıyla Program yapan cahil kesimin yaptığı bu eylem beklenen bir durumdur.
Kadını oraya yorumcu olarak oturtmuşlar insana daha önce demezler mi gelecek programımızın konusu''Kürk Mantolu Madonna'' diye .insan bi araştırmaz mı gelmeden önce bı sorup soruşturmaz mı !! Cahilliği de geçtim bu nasıl bir şeydir adlandıramıyorum. Son derecede kendinden emin Evet okudum diye başlıyor konuya Gülsem mi ağlasam mı bılemedim. Türk Milleti diyerek genellemek istemiyorum tabi ki ama edebiyata da edebiyatcıyada gereken önem ve hassasiyet verilmiyor malesef... Sanata ve sanatçıya olduğu gibi....
bilmemek değil, bilmeyen biriyle dalga geçmek daha ayıptır.

hayır bilmeyip de biliyormuş gibi kadınla dalga geçenler beni güldürüyor.

sanki hepimiz ''kürk mantolu Madonna'' ile büyüdük.

daha ''çeyreği 4 olan sayının yarısı kaçtır'' sorusuna doğru cevap veremeyen bir ülkeyiz.

ya bi yürüyün gidin işinize işsizler sizi!!!
görsel
madonna bu değil miydi?
Sunucu ve sanat camiasının güzide(!) Bir çok fertlerinin bu kadar para kazanmayı hak ettiklerini gösteren durum.
Sabahattin alinin kemiklerimi sizlatan durumdur.
Kürk Mantolu Madonna kitabının konusunu bilmemesinden değil, bir halt bilmeyip kendini kültürlü göstermeye çalıştığından utanması lazım, hatta yerin dibine girmesi lazım. Zaten bu tür programlarda kafası çalışan insanın işi ne?
sosyal medya lincinin her geçen gün ne denli önemli ve tehlikeli bir hale geldiğinin kanıtıdır. kitabı okuyan da yorum yapıyor, sabahattin ali'yi hiç duymamış adam da eleştiriyor kadını. sürü psikolojisi tam da bu işte. birileri bir şeyi eleştiriyor fakat olaydan bihaber diğerleri gelip o lince çanak tutuyor, maksat yeşillik olsun, oyun olsun.

burada kadını haklı bulmuyorum. bilmiyorum demek ya da daha sessiz kalmak tercih edilebilirdi. kadın sadece şurada haklı bu ülkenin daha önemli, güncel meseleleri varken benim gibi bir magazin programcısının gafından yangın çıkartacak kadar işsiz güçsüz ve boş beleş insanlarsınız demeye getiriyor.

kabul edin, boş iş bu. mesele mi yani ?
Beyler, az önce bir arkadaş beni aydınlattı.

Ülkeye gereksiz gündem gerekti birileri bunu yaptı, dün asıl konuşulması gereken konu ise türkiye nin musul a girmesi, onun yanında başkanlık vs. bizim de kafamızı gereksiz bir kadının, gereksiz bir repliğiyle bulandırdılar.

-madonna mı, hani şu ünlü olan???

Ayrıca yazınımızın üstatlarından sabahattin ali yi sevgi ve saygıyla anıyorum!
şimdi yukarıda bir arkadaş atıp tutmuş, sabahattin ali'yi tanıyor muydunuz diye. Tanıyorum canım arkadaşım. Eserlerini sormuşsun. Sabahattin Ali'nin tek bir eseri yoktur

içimizdeki Şeytanlar, Kuyucaklı Yusuf, Kürk Mantolu Madonna
Ayrıca tek şiir kitabı : Dağlar ve Rüzgarlardır.
Herşeye yorum yapmaya çalışan insanlara üstten bakan entelektüel birikime sahip olduğunu düşünen sevimsiz insan tipi.
(bkz: az bilgiyi yüksek özgüvenle itelemek)
bilmiyorum demek bu kadar mı zor?

her konu hakkında yorum yapmak zorunda değilsiniz. Çıkan her kitabı okumak, her filmi izlemek yani her konu hakkında bilgi sahibi olmak zorunda değilsiniz.

tek yapmanız gereken bilmiyorum demek. okumadığınız bir kitabın sadece isminden yola çıkıp, bir şeyler biliyormuş edasıyla konuşursanız tam anlamıyla bok gibi kalırsınız böyle.
ülkede sanılan o kadar çok şey var ki... misal inşaat yaparak ekonominin iyi olacağını sanmak, okulları imam hatip yaparak dindar nesil olacak sanmak, bilimde ve teknikte ileri gidebilmek için her mahalleye 3 cami yapmak, yanında 3 çocuk yapmak. sanılar çok, haa üstüne kandırıldım dendiğinde her şeyin toplumsal anlamda düzeldiğini sanmak. köpek sevmenin abdest bozduğunu sananlar var, kızını dövünce kızın namuslu olacağını sanarak yaşanlar var, var var var...

tepki var mı ? cıks, o yok...
ancak acunun bir tane medya maymununa muz atarak sevindirik olan bir halk var !

durmak yok yola devam sayın seyirciler...
Bak sahiden, bilmez anlarim ama bir de ben okudum altı çizilecek cümle yoktu vs. Dedi. Bunu anlamıyorum abi. Bilmemek ayıp değil ? Ama o ukalalik insanı çigrindan çıkarıyor.
Ne çok büyüttünüz şu olayı. Kitabı okumamış ama camiasına rezil olmamak için "yav he okudum star Madonna o" diyen bi kadın.

Sanki bana orhan pamuk bu gafı yaptı, sanki bana tüm Türkiye bu kitaptan önce Sabahattin Ali'yi tanıyodu da herkeste bi edebiyatçı tripleri. Ali'nin başka Bi kitabı var mı, diye sorsan angut angut havaya bakar gelmiş burda popüler linçe ayak uydurmak için atıp tutar.

Tamam kadın ergen gibi özentilik yapmıştır ama kalkıp bana herkes edebiyatçı havası atmasın. Twitır'da en çok konuşulan olay olmasın.

Bu arada googla bakmadan cevaplayın;
Sabahattin ali'nin başka Bi kitabı var mı, varsa adı ne? Yoksa bu kitap, yazdığı tek eser olduğu için mi bu kadar değerli?
Gta şifresini darbe planı sanan zihniyetle aynı zihniyete sahip cahilin yaptığı eylem.
(bkz: bütün büyüyü bozmak)
Belki klişe olacak ama harbiden utandım bu olayı görünce. Başkası adına utanmak sözünü iliklerimde hissettim. Ben okudum o kitabı diyip şarkıcı Madonna zannetmesi Vs. 1943 yılında Madonna var mıydı falan demek. psikolojim bozuldu.
gereksiz islerle ugrasan insanlarin basina gelmesi normal durumdur. dini icerigi olmayan kitaplarin yasaklanmasi umuduyla.
daha sonra da " kitabı okudum altı çizilcek bir şey yok. " gibi çevir kazı yanmasın misali çevirmeye çalışıp daha da sıvıyor. bari okudum deme. Sen o tercümanın kızının o trenle gittiğini ve hayatının kadınının izlerinin artık sadece mektuplarında kaldığını bilmeden böyle konuşamazsın.demet akalını falan konuşun siz.
Ben utandım lan. Yerin dibine falan girdim.
Hürriyet.com.tr kendisine ulaşmış ve cahilliğinin ülkenin merhametini ortaya koyduğunu söylemiş. Sayın sunucu varsayalım ki bu bir soru olsun ve sınavda çıksın ve öğrenci de yapamasın; o öğrencinin hayatı kararıyor. Bu ülkede bir sorunun ne demek olduğunu bilen milyonlarca öğrenci var ve kanırta kanırta o bir sorunun nelere mal olacağını biliyorken daha önceden konuları, formatı belli olan bir programda o öğrencilerin yaşamından daha iyi bir hayatın olmasına rağmen bilmiyorsan kusura bakma. Bu ülkede merhameti hak eden milyonlarca insan yaşam mücadelesi veriyor. ilgili haber http://mobil.hurriyet.com...m-bir-ise-yaradi-40251283