bugün

Sabahattin Ali'nin kıymetli eseri "Kürk Mantolu Madonna'nın ay yapım tarafından sinemaya uyarlanması haberlerinden sonra gerçekleşen salaklıklardır.

Bir magazin programında özetle " Kitap uyarlamaları bizde ve Dünya genelinde başarısız oluyor,ama Ece Yörenç'in kalemi iyidir, Madonna gibi bir kadının hayatı önemlidir, aşkları ilişkileri falan filan gibi bir laf ediyor.

Hadi buraya kadar sıçtın kabul. Diğer eleman Sabahattin Ali 1943 yılında yazmış eski bir kitap diyor bizim çok bilmiş magazinci " Madonna o zaman hayatta mıydı ya, adam önceden mi yazmış " gibi bir laf ediyor.

Bakın bu zulümdür. Hakikaten edebiyata Sabahattin Ali'ye yapılan bir zulümdür.
Edebiyatın diziyle olan barışıksızlığına bir destektir. Bu diziler yüzünden şu dönemlerde can çekişen edebiyatımıza bir hançer daha saplamaktır bu yapılan. Yazıktır yapmayın.
izleyeni olduğu sürece daha nicesi olacak zulümdür.

edit : ulan tekrar geldi aklımada hadi bilmezsin anlarımda türkiye'de ne diye madonna nın dizisi çekilsin aynı zamanda mantık yoksunuymuş bunu yapan.
Yazık bu insanları televizyona çıkartıyorlar. Bir de bunları insanlar izleyip ciddiye alıyorlar.
Tanım: ülkemizde bir tv programında gerçekleşmiştir.
Ergenler tarafından aptal instagram fotoğraflarına alet edilmesidir. Çok kötü.
genelde cok popüler olan kitaplar saman alevi misali parlayip sonen ici boş laf ebelikleri ile doludur. kürk mantolu Madonna bunun tek istisnası sanırım. onu da popüler kültüre malzeme edecekler yazık gercekten.
program yapacaksan biraz araştır yahu. para kazanıyorsun bari hak et o parayı. sabahattin ali mezarında ters döndü şu an, hissediyorum.
Beynim alev aldı.
Bir TV programında kitabın film yapılacağı söylenmiştir. Bunun üzerine program sunucularından biri de "Madonna 1943'te var mıydı? " diyerek cehaletini ortaya koymuş oldu. Kitabın şarkıcı madonnayla alakası oladığını anlayamamış ve hiç zahmet edip okumadığı bir kitap hakkında konuşmaya çekinmemiştir. Ama şaşırdık mı, tabiki hayır. Ne de olsa bilmeden, öğrenmeden konuşmak normal bir şey oldu günümüzde.
Sabahattin Ali'nin bu güzel eserini bu saçma programlara malzeme yapmasalar keşke. Ayrıca film olacak olması bir bakımdan hoş bir şey, en azından bu program sunucusu gibi fikirsiz konuşan kişiler kitap hakkında az da olsa fikir edinmiş olacaklar.
Tv 8 dedir.
Ahhahaa... Harikasınız lan.

Kürt mantolu madonna şarkıcı madonna nin hayatını değil pkk lı olup dağa çıkan bir kadının hayat hikayesidir. Bi yüzden kürt mantolu madonna dır kitabın adı.

Kesin bilgi yarın tartışabilirsiniz.
Umarım bu kadının yapmak istediği şey trollüktür.
Sağır duymaz uydurur derler ya.işte o mesele.ulkenin özeti bu zaten.enteli de cahili de aynı.işin garip tarafı bizim vatandaşlar tv'de ki herşeye inanıyor sıkıntı yok yani.
Kemikleri sızlıyodur eminim ki merhumun.
kitap okuma konusundaki gerçekleri göz önüne koyan bir rezillik ve devamında gelen cahillik, cehalet ve sıvama durumudur. konuştukları zaten boş şeyler biliniyor ama edebi bir eser hakkında bu bilgisizlikleriyle kendileri daha net göstermiştir. ayrıca konuştukları konuyu da ne kadar araştırdıkları, ilgilendikleri belli. kitabın ise film olma konusunda pek de olumlu değilim. net olarak, iyi bir şekilde o konuyu anlamı taşıyamıcaklardır. sadece usta sanatçılar yada tiyatrocular canlandırırsa bir nebze olabilir. yoksa filmin de bir anlamı kalmaz.
Ohh yağmur, kahve ve Madonna'nın hayatını okuma keyfi.
görsel
Bir ara salaklık yapıp benim de içine düştüğüm durumdur. internette Kürk mantolu Madonna tablosu aramıştım. Hey gidi cahillik.
bakın net konuşuyorum hani şu sokakta rastgele kişilere güncel sorular soruyorlar ya, heh kürk mantolu madonna kitabının içeriğini sorsalar 10 kişiden 8'i bu şekilde cevaplar. çünkü hem kitap okumuyoruz, buna rağmen her konuda bilgi sahibi olmadan fikir sahibiyiz. o yüzden pekte yadırgamadım ablayı.
abartılmış balon bir kitabın, kitaptan bi haber olan kadın tarafından yanlış tanıtılmasıdır. neden bu kadar gündem oldu bu ?
ah be teyze bilmiyorsun hiç yoksa bir sorgula. beren saat maria puder olacak diyor altta at nalı kadar bir ona bak deki madonna maria puder bir terslik var bunda de konuşma amk.
bari madonna da telif hakkı istemese amk.
bilgisizliktir evet, ama burada medyayı eleştirmek lazım, bunlara nasıl program yaptırıyorlar diye.
izlemeyin, reytingler düşsün.
(bkz: don kişotu okudum don var)
(bkz: başkası adına utanmak)
Sabahattin Ali askerlik yıllarında çadırda MTV izlermiş orada görmüş Madonna'yı ondan sonra yazmış kitabı zaten.*