bugün

2015 öncesi kuzey ırak ta kurulacak. maalesef, türkiye bu kırmızı çizgiyi çoktan kaybetti.
kurmak için niye bu kadar didindiklerini anlayamadığım mekan. böyle bir ülke kurulduğunda dünyanın en iyi şartlara sahip ülkesi mi olacaksınız? nedir yani? bizden bir şey gizlediğiniz belli diyeceğim asker diye nitelendirdiğiniz kişiler bile dağda itten beter yaşıyor. açlıktan kırılacaksınız bu ülkeyi kurarsanız, şu an yemek yediğiniz tabağa sıçıyorsunuz ama o zaman yemek yiyecek bir tabak bile bulamayacaksınız. bunu bir idrak etseniz...
yine türkiyeye dönüp umduğunu bulamayacak olanların gideceği mekanmıdır nedir adını sen koy.

-biz geldiiiik
-niye gittinizde geldiniz ki
-biz gelmek için gitmiştik ehihii pişkinizde biraz
-anladık geeç.
saçma olduğunu yıllardır anlatmaya çalıştık ama öyle bir iktidar geldi ki türk yerine türkiye dedi. her neyse. ortada bilmezlik var. ama iktidar o; kürdistan hoşgeldin.
1-) ilk önce kürtler, elalemin gazına gelip "kütçe dil kursları" açılsın istediler.
kurslar açıldı 1-2 ay gittiler.
"bunun bir esprisi yokmuş" diyip gitmekten vazgeçtiler. 2 ay sonra kapatıldı kurslar.

2-)yine kürtler birilerinin gazına geldi. "kürtçe televizyon istiyoruz" dediler. trt kürt kanalı açıldı. 1-2 ay sonra
"bunun da bir esprisi yokmuş" dediler kanalı şimdi kimse izlemiyor.

3-)dış devletlerin gazına gelip "devlet isteriz" diye tutturuyorlar. eğer kürdistanı kurarlarsa
"aa bu muydu? kurduk devleti ee şimdi nolacak?" diyecekler. 1-2 ay sonra yine hevesleri geçecek. devlet dış güçlerin elinde kukla olacak.
zerdüşt din adamlarının kürtlere vaad ettiği topraklardır.
ütopya sınırları içerisinde bulunan ülkedir.
devlet değil, bölgenin ismidir.

sarı kırmızı yeşil bayrak değil, halkın simgesidir, newrozu simgeleyen renklerdir.
kürtlerin ihtilam nedeni olandır. abdestsiz kalmamalıdır.
asla istemediğim bir yerleşim yapılanmasına verilen addır. bizim verilecek bir karış toprağımız yoktur. hayaldir. böle bir bölünme gerçekleşmemelidir.
Hiç olmayacak bir ütopyanın fantastik roman tarzında dillendirilip dillendirilp önümüze sunulması.
gidecek olanlar için bilgi vermek gerekirse, benim önerim ilk olarak "molotof kalesi"ni gezmeniz olacaktır. sonrasında ise turistlerin uğrak yeri olan "devlet bize bahmiyir müzesi" günü tamamlamanız için ideal bir yerdir. akabinde kaçak elektrik kullanımının yaygınlaştırılması amacıyla yapılmış dünyanın en büyük anıtı olan devasa "pikachu anıtı"nı mutlaka görmelisiniz. bunun yanında yerel halkla kaynaşmak için ise dünyanın sayılı meydanlarından olan hatta birçok uzmana göre "times square", "red square", "trafalgar square", "Pariser Platz" gibi dünyaca ünlü meydanları geride bırakan "oc meydanı"na mutlaka bakmalısınız. yer olarak yüksek bir dağın tepesine konuşlanan bu meydan ismini orda yaşayan insanlardan almıştır. ayrıca bu meydana giderken çevre de çokça hayvan ölüsü görmeniz mümkündür sakın garipsemeyin onlar o bölgenin doğal özelliklerindendir. aslında daha yazacak öylesine güzel yerler var ki ama sürpriz olsun diye devamını getirmiyorum. iyi tatiller.

ayrıca şimdi kürdistan diye hayal kuran bazı insanlara birkaç şey demek istiyorum. kürdistan diye bir coğrafi isim var mıdır bilmem tarihçi de değilim. ama var diyelim. sen bunu alıp hangi akla hizmet ülkeye dönüştürebilirsin ki. iyi o zaman osmanlı 3 kıtaya hakimdi şimdi biz de gidip oralar üzerinden mi propaganda yapalım. kaldı ki pollyanna gelse şunun imkansızlığını görüp depresyona girerdi heralde. bakın molotof kokteyli yapmayın demiyorum hobi olarak yine yapın hatta sürekli yapın mesele değil alıştık ama şunu içmeyin sonra sapıtıyorsunuz.
hayvan barınağı. köpek bağlasan o bile durmuyor ama.
(bkz: hayal)
(bkz: olmayacak duaya amin demek)
(bkz: böyle bir şey bulunamadı)
özlemdir.hasretinden yanıp tutuşulandır.devrimdir.dağlarında isyanın hakim olduğu sosyalizmin hüküm sürdüğü kürt diyarıdır.
kurulsa bile hiçbir kürdün büyükşehirleri bırakıp 'aha ülkemiz oldu' diyip gitmeyeceği yerdir.
kurulması göt isteyen yerdir ayrıca. bekliyorlar biri çıkıp kursa da elimize verse. alıştınız hazıra.
kurulduğunda hristiyan mı yoksa müslüman mı ya da yahudi mi olacağı belli olmayan olası ülkedir.
(bkz: (vid #27439)) aha size kürdistan
ırakta kurulduğu sürece sorun olmayan ülke. hatta isterse ebesininkinde kurulsun bana ne. tebrik bile ederiz kazandığı maçları.

lakin türkiye içerisinden herhangi bir toprak parçasını işin içine katmaya çalışırlarsa cevap belli.

(bkz: bunu al sen)
görsel
kurulamayacağını idrak edenlerin, ırak özerk kürdistan takımı üzerinden sevinmelerine yarayan ne sikim olduğunu bir türlü çözemediğimiz ütopya.

anca böyle bağlayabildim. ya olm lütfen bak alın özerk takımınızı da siktirin gidin ırak'a kafamız rahat etsin lan. kafa sikiyorsunuz başka bir bok yok.

(bkz: oğlum bak git)
bu basliktan sonra sözluktekilerin kurdistanla kafayi bozduklarini kanaat getirdim.
pkklı orospu evlatlarının kimin girip çıktığının belli olmadığı ana rahimlerinin adıdır.
Olmayan, olmayacak olan ülke. Hayal ürünü.
(bkz: rüyanız hayrolsun)
işin en komik yanı; amerika birleşik devletleri ve bölgeye hakim konumda israil varken, süperzeka kürtler kendilerini o bölgede bi ülke kurup mutlu mesut yaşayabileceklerine inandırmış olmalarıdır. yedirirler mi lan size orayı? kafanızın buna basmasını beklemiyorum zaten.