bugün

uzun saçlı erkeğe kız mısın lan sen diyen insan ın oğludur. en az kendi kadar delikanlı arkadaşlarıyla küpeliyi kenara çeki ''delikanlılığa sığar mı ulan'' diyerek acımadan döverler. evet anlıyoruz sizi.
toplum kültürünün koruyucusu magandalardır. **
(bkz: yalan söylüyorsun yalan)
(bkz: yok öyle bir şey)
o kadar delikanlıdır ki, dövemezse küpesini çekiştirir.
delikanlılık on kişi ile küpe takan birine dalmak değil, tek başına on tane bar fedaisine dalmaktır.

(bkz: robert bosch)
muhtemelen bağdat caddesinde modifiyeli bir şahinle dolaşan gençlerden oluşan kitledir.
önden bir uyarı gelir önce genellikle, yok o küpeyi çıkarmamakta ya da saçlarını kestirmemekte ısrarlıysa kişimiz o dayağı afiyetle yer. öyle güzel yer ki etraftaki kimseler yardıma bile koşmaz.
(bkz: delikanlılık bu mu ulan)
ülkücüdür o ülkücü.

edit: ne eksiliyorsun arkadaşım ülkücülere laf mı attık. ayrıca bende bir ülkücü olarak yakın çevremde bu tarz ülkücü gençleri gözlemledim. araştırmalarımın sonucunda vardım bu kanıya...

emolita izmir'den bildirdi. söz sende birand.
delidir. kanını skim. *
Kendi yapamadıklarını başkasında görünce onu çekemiyen delikanlıdır. Dayak yemedim ama bu tarz şeyler geldi başıma.
Tofaş arabasında gece vakti hatta sıçarken bile taktığı çakma rayban güneş gözlüğü ile kız meslek önünde bekçilik yapan delikanlıdır.
Sokakta gördüğü kızlara rahatsızlık verir, içip şarap şisesiyle kendini keser, son ses müzik açıp insanların başını ağrıtır.
Her ortamda kavga çıkarabilir, ekmek bıçağı ile kendisine sigara vermeyen kişileri kesebilir.
Reisdir. (anlayan anladı)
10 tane küpelinin bir delikanlıyı dövmesi kadar imkansız değildir.
Hangisi delikanlı tartışılması gerekir.

-küpemle çok mutluyuzlan.
kesin ülkücüdür. hatta arkadaşları kendisine reis diye hitap ediyor olabilir. kanuni sultan süleyman ve hz. muhammed'in zamanında küpe taktıklarını bilmesini beklemek ise imkansızdır.