bugün

ağzına bakla almalı ve nasreddin hoca bulmalıdır.
ilk önce neden bırakman gerektiğini düşüneceksin, eğer gerçekten bırakmak zorunda olduğunu düşünüyorsan zaten bırakırsın. eğer düşünürken dahi "amına koyim ben böyle hayatın" dersen, işte o zaman yarrağı yemişsin arkadaşım sen. onun çaresi yok.
küfürsüz ortamlarda takılmak ile başlanmalı.
reelde girilen her diyaloğu, sözlükte pm olarak düşünmekle başlanabilecek aktivitedir. pm de silik yememek için kasarken, reelde kasmamak anlamsız.
küfür etmeyerek baslanabilir.
içinden 5'e kadar say zaten etmezsin.ama edersen de iyi olur bence 2 günlük dünya mınskim.
Şimdi sakin ol ve o küfürü yavaşça dilinden bırak.
ÖNCE YAPTIĞIN iŞi BIRAK.
görsel
402 numaralı sınıfta kel çocuk çok küfür ediyor diye öğretmeni bileğine lastik takmıştı, her küfür ettiğinde o lastikke canını yakmasını istemişti. Çizgi film ama işe yarıyordu, denemekte fayda var.

Ben de 5-6 yaşlarımda çok agm diyordum annem benim tutup ağzıma biber turşusu sürmüştü o gün bugündür öyle küfürler etmem.
bu aralar yapmaya çalıştığım bir olaydır.arkadaşla iddiaya girdik her küfür edişimde yirmi beş kuruş bayılıcam. bir hafta gibi süre içerinde etmezsem iyi edersem ki ağzımdan kaçar birazcık o zaman arkadaşı zengin etme yolunda ilerlemiş olurum.
Alo 131 küfür birakma hattini ara.
Tek numara ile kolayca cozumlenebilecek soru. Alo 131 hemen ara.
Dayak yiyeceğin birine et haliyle o dayaktan sonra istesen de edemiyorsun. Tecrübeye sabit.
kelin ilacı olsa kendi başına sürermiş. Şimdiye kadar becerebildiğim bir şey değil.
erdener abi repliği ile cevap verilebilen yegane soru cümlesi.

bırakamazsın am.na koyim
+ abi ben artık küfürü bırakıyorum.
- bırakmayanın ?
+ ta aminakoyim.
süt ile tedavi yöntemi bu is icin kesin çözümdür. zira süt, alkolü bile biraktirir.
yıllar önce cemaat abilerine gidip gelmeye başlayan komşumuzun oğlu şöyle söylemişti:
"abi artık kühürü bıraktım." bi dene derim. *
Bagimlilik yapan bir madde gibidir kufur, bi baslarsan bi daha zor birakirsin.
Ağzını bir daha konuşamayacağın bir şeyle tıka.
adana'da yaşamaya başlanmalıdır. sıradan küfürler anında terkedilir.