bugün

mısırın köz üzerinde pişirilmesiyle kıvama gelmiş halidir. mısırın en güzel yenecek şekle gelmiş halidir. bir yiyen bir daha ister, yer.
lezzeti kusursuzdur lakin ağızda ve burnun ucunda kara lekeler bırakır.
kaç gündür sultanahmet'Te yemeye niyetlenip de yemediğim şey. tadı herkesten daha güzeldir.
mangal sefasından sonra tadı daha bir güzeldir.
üzerindeki köz parçalarının tadına ayrı bir lezzet kattığı tadından yenmez bir yiycecek.
görsel
olsada yesekgillerdendir.
taze mısır ile közlenmişi daha sevilesidir,tek kusuru ise dişlerin arasında kalan siyah birikintileridir.
mısır ın şüphesiz en lezzetli halidir. dişlerin arasına kaçması yiyene ayrı bir haz verir.
sigara gibi bağımlılık yapandır.
haşlanmış mısırın babası.
http://i.hizliresim.com/72qlzW.jpg

http://i.hizliresim.com/6Y9oA7.jpg
görsel
Az evvel yediğim mısır.
yazın tercih edilendir. evet.
Aklima sarimsakli plajini getiren yiyecek. Soyle aksam saatlerinde tezgahlardan bileklik vs satin alirken kemirilmesi makbuldur.
bizim de çok sikimizdeydi amk. bize ne yediysen.
her yediğimde bunda da babaannemin yaptığının tadı yok diye hüsrana uğradığım yiyecek. sırrı neydi bilmiyorum ama daha güzel yapanını bulamadım henüz.
Yaz demek yazlık demektir. Akşam yemeğinden sonra mangalda pişirmek demektir. Geçmişte kalmış bikaç mutlu andan anıdan biri demektir.
eğer hele bir de köy mısırıysa tadına kesinlikle doyum oymayacak olan mısırdır.

ateş dindikten, (tercihen) odun kömürleri köze döndükten sonra atacaksın aralarına, elin yana yana çevireceksin birkaç kez, mis gibi bir yemeğin olacak cepte. oyhş...
Allahım bu saatte canımın istediği şeye bak..

O kadar çok severim ki...

Dişlerimin arasında siyah siyah kalan kalıntıları bile seviyorum.
Kokusu bile ayrı güzel..
cok severim.
Güzel bir şeydir fakat dişlerimi silkmediği sürece. Bir akşam yiyorum canım çekti bi parçası taa diş etimin içine girdi gitti o saatte dişçi buldum açtırdım amk. O günden beridir biraz dikkatli yiyorum.
közde pişmiş mısırdır.

közde tüm sebzeler her daim iyidir.