bugün

efsane nesillerin atasıdır, köye gidip köy tuvaletine sıçmadan gelmez, ortadaki deliğe nişan alıp gönderirsin coşkuyu, sonra üstüne kül dökersin.. yapıştır.
kanalizasyonda yok bu b.klar nereye gidiyor diye sordurur adama
ben hala köy tuvaletine sıçıyorum.

ve bir de;

(bkz: dağa taşa işemek)
Kapılarını hiç sevmezdim. Böyle tahta olurlardı, aralıkları vardı kocaman kocaman. Sanki birileri beni gözetliyor gibi hissederdim, gece bile olsa o kapıları sevemedim arkadaş.
alt kat ahır üst kat tuvalet olur. ahırdan atılan kemrenin(yöresel ismi her yerde değişik) bulunduğu yer ile tuvalet deliği kesişir altta da tavuklar gezinir. bu klasik köy tuvaletleri yazlar sıcak ve nemli kışlar soğuk ve rüzgarlıdır. o nedenle köylü milleti tuvalette gazete okuma alışkanlığı edinmediklerinden boktan fikirlere kapılmazlar.
bu vesileyle büyükannemi rahmetle yad ediyorum. efsane miyim? boktan bir mevzudan dolayı öyle addedilmek istenmem doğrusu. ama efsaneyim, örneğin superstar soccer delux'ü en gerçekçi futbol oyunu hissederek oynamışlığım var.*
sabaha karşı bahçedeki tuvalete giderken tırsma hissiyle gayet süratli yapılan, babannenin perili cinli hikayelerinin sonucu olan hareketin ismidir.
sicarak efsane olmuş nesil, helal olsun harbiden. zaten insan evine sicar mı hiç?
bok böcekleriyle de tanışmış nesildir. ya götüme konarsa diye düşünür, girip girmemek arasında gideer gelir, en son dayanamaz çövdürüverir.
kendinden bir once sican kisinin bokuynan keni bokunu yaristirma serefine nail olan nesildir.. bazen hirs yaparsiniz hatta... "aha benimki daha buyuk".. "aha benimkinin rengi daha parlak s.ktim attim" falan diyerek luzumsuz self motivation olaylarina girersiniz.. fekat eglencelidir.
bende sıçtım, uzun boylu iseniz kafanıza örümcek ağlarının takılmasını umursamayacaksınız !
neresi efsane anlaşılamamış nesildir. çoğu ya bel fıtığı ya da kambur ya da bunların adayı.
iki tahta arasında ki boşluğu tutturma şerefine nail olmuş efsane nesildir.
bokun her yere düşüşünde aşağıda bekleyen tavukların o bokun başına üşüştüğünü gördüğü halde köy yumurtasının lezzetiyle kahvaltılarını aksatmamış nesildir.
yuksekten sican nesildir. 3 sn. sonra loops sesiyle eglenir. ben degil bir arkadasim.
her seferinde boklar arasından esrarengiz bir elin çıkıp totomdan tutacağı korkusuyla giderdim.
delikten aşağı doğru inen bok sarkıtlarını görünce, ben buraya sıçmam amk, dese de sike sike oraya sıçmış nesildir.
yaprakla ya da taşla da kıçını silmiş aynı efsane nesildir. *
köy tuvaleti her mevsim sıkıntılıdır, yaz aylarında sıcaktan oluşan ağır koku nedeniyle, ihtiyacınızı çok çabuk halledip çıkarsınız. kışın ise kıçınızı açtığınız anda, alttan gelen buz gibi soğuk hava nedeniyle içiniz titrer, ayrıca; aşırı soğuk olan dönemlerde biriken pislik yayılmadığı için üst üste donarak bir kule oluşturur, kule çok yükseldiğinde bokunuz kıçınıza donup kalacak gibi hissedersiniz. bende o şanssız nesildenim.
geceleri yanına bodyguard alıp tuvalete öyle gider. yoksa kimse, usain boltu sollayacak hızlarla işini halledebilir.
yeri geldiğinde dağa taşa sıçtım kıçımı taşla sildim ama 9. nesilim.
evet efendim ben de hacet giderdim. Ekstra bir sıkıntı ise bizim tuvaletin etrafındaki tahtalar biçimsizdi yani dışarıyı görmek çok rahat köy ortasında millet geçerken bir tedirginlik baş göstermiyor değil!
Yazın gittiğimde hep muhabbeti dönerdi köyün yaşlıları, şehirde evin içinde hela, ulen evin içine sıçılır mı?
Şimdilerde köyde alafranga var hepsinin evinde hatta bazıları sıcak su bağlatmış taharet musluğuna.swh.
halen de sicmaya devam etmekte.
görsel
Dahil olduğum nesildir.
Sırf bu eylemi yapmak için bile köyde kaldığım zamanlar oluyor. swh.
Dışarıda köpekler havlarken gaz lambası altında s*çmanın keyfi başkadır.

görsel
görsel