bugün

köpek sevgisinden 1000 tl'ymiş 10000 tl'ymiş farketmeyen insanlardır. fakat bunu göze almışlardır.
o miktarı göze aldığı için köpek sahibi olmuş insanlardır.
(bkz: american)
gidip hayvanlara şu kadar para harcanıyor deyip, niye insanlara o para harcanmıyor diyenlere bakınca genel olarak çoğu sokaktaki hayvanlara tekme atan, o insanlara yardım edin dediği kişilerin yüzüne bakmayan tiplerdir.

zaten yılda 1 milyar ne ki. köpeği olsun o hayvanların.
o hayvanlarda can taşımıyor mı, o hayvanları da insanları yaradan allah yaratmadı mı. ?

açıkçası param olsa ayda bir veya * hayvan barınaklarına gidip bağış/yardım yapmak isterdim.
zaten arada sırada mahalledeki kedilere artan yiyecekleri itina ile veriyoruz ailecek.
o kadar boşa harcanan para varken köpeklerin bakımı için harcanan para gözüne batmayan insanlardır. (bkz: hayvan sevmeyen insan sevemez) ** *
şurada bu duyguyu anlayamayacak insanlarla kıyasladığında hepsinden daha çok insan olan yaratıklardır. burada buraya eleştirenlere sorarım ailen sana ne kadar masraf yapmaktadır? o masrafı sana yapacaklarına fakir fukaraya baksalardı ya.

(ne o ağırına mı gitti? )
günde 5-10 lira verip, sigara alıp kendini zehirlemektense, kendine bir hayvan dost edinmeyi tercih etmiş ve günde sadece 2,73 lira verecek olan insandır.
yahu insanlar bir günde nelere para veriyor, ne kadar saçma şeyler satın alıyor, köpeğe harcanan birkaç kuruşmu battı gözünüze...
köpek diye nitelediği hedenin tıpkı kendi gibi canlı olduğununn farkına varabilmiş, yaşamsal faaliyetlerini sürdürebilmesi için ihtiyaçlarını karşılayıp '' bir canlı''nın bakımını üstlenmiş insandır. aferin onadır.
hayvanseverleri eleştirerek, yok efendim aç insanlar var bilmem ne diye zırvalayan insanlar çevresindeki insanlar adına birşey yapmış mıdır? hayır. hayvanlar adına bir paylaşımda bulunmuş mudur ? hayır. bir canlının sorumluluğunu almayı bilmez o yüzden.
hayvansever ve sorumluluğunu bilen insanlardır. tamamen kişisel bir seçimdir bu. kimi alkole parasını verir, kimi alışverişe kimi de başka birşeye. bu paraya çok diyenler, hayatlarında kazandıkları parayı sadece kendilerine harcamalıdırlar. hatta hiç masraf etmesinler çalışıp, para kazanıp biriktirsinler. *
Sanırım o insanlardan biriyim. ancak 1000 tl harcayan insan bir şeyleri eksik yapıyor demektir. Çünkü benim 40 kg civarında bir alman kurdu arkadaşım var. onun aile bütçesinde, hepimizin olduğu gibi bir yıllık masraf hakkı var ve bu hak 4000 tl'yi buluyor. *

bir düz mantık vardır; "hayvan besleyeceğine aç insanları doyur ulan godaman" şeklinde. 6 yaşındaki lizamettin isimli alman kurdu hanımımız kadar sadık, temiz duygularla sana bağlanan, şefkat isteyip karşılığını veren, kendi canı pahasına seni ve evi koruyan başka bir canlı olsa ona da elimden geldiğince, sahiplik taslamadan hayatını müdavim ettirmesi için yardımcı olurum.

mesela şu an yanımda oturuyor lizamettin sultan, ona bakıyorum, o da bana bakıyor. bu bile içime ciddi bir serinlik katıyor. ancak bunu herkesten anlamasını beklemek saçma olur. çünkü hayvan dostlarımızı, sadece düşünemedikleri için hor gören bir bünye, bu bağlamda onların duyguları olmadığına inanırlar. ancak onlarla yavruluktan itibaren 1-2 yıl geçirdiklerinde, mutlaka her gün bir şeye hayretler içinde bakakalacaklarına da kalıbımı basarım.
(#7157845)
sahibini bir elime geçirirsem...
(bkz: o paraya öküz alırız)
köpeklerine ortalama; günde 2,73tl, ayda 83,3tl harcayan insanlardır.
bunu eleştiren kişiler, Dünya'da ki 32 trilyon canlıdan yalnız 5 milyar 500 milyonunun insan olduğunu * bilmemektedir.