Eğer köpek havlayarak size doğru koşuyorsa hiç istifinizi bozmadan üstüne yürüyün, sakın korktuğunuzu belli etmeyin. Korkunuzu anlarsa saldıracaktır, ama korkunuzu bloke eder ve gözlerine dik dik bakarsanız şaşırıp duracaktır. Bu sadece cesaretinize bağlıdır ve denenmiştir.
(bkz: kaçmak)
(bkz: usain bolt hızında hemi de)
(bkz: montla sıç)
ben dört ayaklı kopekleri bir şekil defederim başımdan...
herkes bir yöntem sıralayıvermiş yukarda zaten...
müthiş tekniklerde var aralarında.
boğazlamak!
ve tekme atmak gibi!
iki ayaklılarıyla karşılaşmak nasip olmasın kimseye diyorum...
onları tekmelerseniz yumrukla, boğazlarsanız bıçakla vs. karşılık verirler!
buyrun burdan yakın.
eğer karşıdan geliyorsa; tekmeyi savurmak için hazırlanın.
(bkz: force push)
saldırdıktan sonra yapcak bişi kalmaz. en az zararla kurtulmak için dua etmek.
cool takılın. "neyin var dostum? neden boyle havlıyorsun? istedigin neyse sana verecegim" havasına girerseniz, neticesinde köpek. kopek beyni dedigin ne ki, karışır hemen aklı. "Hassss.. abi bu boyle konuşuyorsa kesin bir şeylere güveniyor" der köpek. der mi? demez belki ama içgüdüsel bir soyleyiştir bu.

misal sarhoşsunuz, dandik ve engebeli bir yoldan eve donuyorsunuz,etrafta kaçabileceginiz hiçbir yer yok ve olsa da yurumekte bile zorlanıyorsunuz, itin teki havlaya hırlaya geldi. Ne yapacaksın? hiçbir s.kim yapamazsın afedersin. burada kopegi bekleyip "hah geldin mi" geç otur hele soluklan bi yigenim diyerek ilk koşma kısmını durdurabilirsiniz.

sonrasında ise baldırınızı uzatıp, "al, al ısır lan istedigin bu degil miydi şerefsiz, koştun ordan buralara yolumdan alakoydun, al ısır hadi" diye kopege uzatın. kopegin hırlaması kesilir ve size korkarak bakmaya baslar. "lan bu deli heralde ben gideyim" buralardan demek sureti ile kıçın kıçın geri gider kuyrugunu kısarak.

kopegin bu haline üzülüp kendinizi ısırıyorsanız, kopek kıçın kıçın kaçmakta haklı demektir. kendinizi ısırmayın.* * *
kaçmayın, durup size yaklaşmasını bekleyin, bu durumda o da ne olduğunu anlayamayacak ve koşmayı bırakıp, yanınızda duracaktır, hırlamaya devam edebilir, korkmayın, gözlerinin içine bakıp, siz de ona hırlayın,
askerlerine hücum emri veren bir komutan gibi, işret parmağınızla bir yön gösterin ve defolup gitmesini söyleyin, eğer hala gitmiyor ve hırlamaya devam ediyorsa, 'sen kal a.q ben gidiyorum işte hıh' deyin ve küsmüş gibi yaparak uzaklaşın, yine arkanızdan gelecek olursa; ana, avrat, bacı, gardaş kalayı basın, daha olmadı ağlayın, baktınız hala gitmiyor, o zaman sıyırın donu, 'al a.q, ısır da kurtulayım' şeklinde duygu sömürüsü yapın.
yaninizda yiyecek bir sey varsa verip olayi tatliya baglamak, anlasma zemini aramak.
köpeğin cinsi ve ebatlarına göre farklı hareketlerde bulunmak gerekir.köpek pit-buul, kangal gibi bişeyse en yakındaki ağaca çıkılarak köpeğin ordan sıkılarak gitmesi beklenilebilir,ufak tefek bişeyse karşı saldırıda bulunulabilir hoşt hoşt nidalarıyla hayvanı kovalayabilirsinis.
(bkz: kaçmak)
direkt kaba etini dönüp ordan ısırmasını temenni ederek olaydan en az hasarla kurtulmak.
yere çökmek en makul harekettir..denenmiştir..yaklaşamadıgı görülmüştür..tabi nezaman kalkacagın büyük 1 sorundur...3 4 saat oturanlar vardır..
kelime-i şehadet getirmek.
sokak köpeğiyse üstlerine doğru koşmanızla kaçmaları bir olur. yok pitbull falansa acilen ilk gördüğünüz arabanın falan üstüne çıkın.

sakın ha kaçmayın.
gözünüze kestirdiğiniz bi yükseklik varsa çıkınız eger öyle bi yer yoksa oldugunuz yerden asla kıpırdamadan durunuz ve yardım bekleyiniz kaçarsanız kurtulma oranınız çok düşüktür.
gözlerinin içine bakmayı denedim işe yaradı birkaç defa.ama o olmazsa , etrafa yardım isteyen bakışlar ile "daş yoh mi daş" diye haykırmak işe yarayabilir.

edit: yaramayabiliyormuş da.
öncelikle köpek sizi hiç kovalamasın, ısırmasın istiyorsanız o zaman sakın ha sakın köpeğin gözlerine bakmayın veya yanından bisiklet ile geçmeyin. diyelim ki oldu bir hata ve köpek üzerinize doğru koşmaya başladı. kaçmayın ! siz de en az köpeğinki kadar olmak koşulu ile bağırınarak köpeğin üstüne doğru koşun. çok zor durumda kaldığım bir anda yapmışlığım ve olumlu sonuç almış olduğum bir gerçek.
biber gazı işe yarıyor burunları hassas olduğundan komaya giriyorlar.
el elden üstündür diye düşünüp, zaten götü kaptırmak üzereyken, siz karşı hamle yapıp köpeğe saldırmalısınız. denemeye değer.
korkmayınız efendim ısırınız.
köpekler durup dururken saldırmayan hayvanlardır.
korudukları yer, sahipleri, yavruları, yiyeceklerine karşı bir tehdit, saldırmalarına sebep olabilir.
lakin itlik yapmak ta akıllarından geçmiş olabilir.
tarım-hayvancılık kökenli olup yıllarca ve halen büyük cins köpek sahibi* olan bir şahıs olarak başlığa şu şekilde katkıda bulunmak isterim.
korkan insanı tanırlar, korkmuyormuş gibi rol yapanı daha iyi tanırlar.
kaçmayın, ya hareketsiz ve sakin kalın ya da komik ama hırlayarak tekme tokat dalın.
çok eski yıllara dair çobanlık hatıralarımdan hareketle bu gün istanbul da bile bazan eğlenceli işler yaparım.
başka insanların göremeyeceği yani manyak sıfatına direkt layık görülmeyeceğim yerlerde sokak köpekleriyle yakın temas yaşayınca ters ters bakıp hırlarım.
deneyin bakim ne oluyor. kaldırım değiştirmiyor mu...
bunlar sizi bozuyorsa, bir derdim var butonu üzerinden çözüm arayabilirsiniz.
benden bu kadar.
çömelmek. evet efendim yıllardır babamın köpeklerden korunmak için bana önerdiği eylemdir çömelmek. henüz hiç bir işe yaradığı görülmemiştir, zaten test aşamasındadır.
köpeğe doğru koşmak. çoğu zaman işe yarıyor efenim. denendi, onandı.