bugün

Seçimlere 1 yıl kala evlenen erkek için sorun olmayan durum. Muhtemelen borçlar kısa süre içinde otomatik olarak silinecektir
öderim nolcak. evlenelim yeterki.
Üniversitede vardı böyle bir kız. Hatta kendi banka kartını sevgilisine veriyordu. O da iddiaya sigaraya alkole falan yatırıp kitap aldım kursa verdim diye yalanlar uydurdu. 3 sene birlikte oldular sonra ayrıldılar. sonra o kız başka biriyle evlendi. Evlendiği çocuğa da şart koymuş ben borçsuz yaşamak istiyorum borcumu üstlenirsen evlenirim diye. Bu işten en kârlı çıkan kızın eski sevgilisi.
Evlendim borcunu da ödedim. E zaten maaşı vardı. Çatır çatır kazanan borcunu da öder.
Yanlış tercihler yapmış kızla evlenmektir. Erkek konusunda yanlış tercihler evet.

Geri ödemem başladıktan 6 ay sonra çalışmaya başladım. ilk yaptığım 6 aylık borcu yatırmaktı. Sonrasında da hiç aksatmadım.

Evlenmek mi? Kazandığım parayı götüme sokarım yine de elin adamına harcamam.
Benim kyk borcum yok, şimdi ben de kyk borcu olan bir erkekle evlenmeyeyim mi kyk borcu yüzünden.
Ne alaka, ne kadar basit şeylere takılıyor bu insanlık anlayamıyorum bazen.

Şahsi fikrim, benim borcum olsa evlenmeden öder, karşımdaki insanı buna mecbur bırakmazdım. Fakat eğer karşımdaki kişi ödeyememiş ise beraber de öderiz, ödenir nedir yani.

Edit: şimdi aklıma geldi, kendi ayakları üzerinde durup, belirli bir işi olmadan evlenmeye kalkan insanları da anlamıyorum. işi gücü olan kyk borcunu öder zaten, neden evlenmeye bıraksın bunu. Enteresan.
işi gücü olmadan evlenen insanların da mantıksız ve bana göre saçma bir karar aldıklarını düşünüyorum. Enteresan.
sevgi, aşk varsa para sorun değil. verir kapatırız borcu sorun değil.
bir erkeğin hayatını karartacak olan hayata dair iç burkan bir detaydır. ayrılmayı düşünür fakat çok sevdiğiniz için vazgeçemezsiniz. alt tarafı 18 bin lira falandır. taksitle ödersiniz. hem saadetinizden de önemli değildir hani. düşlediğiniz golf'u da y.rrak alırsınız ama olsun.
o kız üniversite hayatı boyunca 550 tane erkeğe kuyruk sallayıp, o paraları çatır çatur yedikten sonra bir enayiye kitlemenin sevincini yaşayacaktır.
Biraz önce evlensem mi diye düşünen arkadaşıma çemkirdiğim konudur.

3, 5 kuruş dert değil mutlu bir evlilik için, fakat eşek yerine konmak derttir romalılar. insanların eskiden ilişkisi olması da dert değildir, normal bunlar.

Olay şudur; yıllar boyunca okul hayatında göbeğinden viskiler içirttiğin partilerde harcadığın parayı kocana ödetemezsin.

Tekrar söylüyorum, Seks gayet normal bir olaydır. Burada anadolu kezbanı gibi davranın demiyorum.
Devletten aldığın kyk parasını sevgilisi ile çıtırdatan kızın borcunu ödeme, evlen ama ödeme. Kız, kendinden iğrenmiyor olabilir, salak olma ki senden de biz iğrenmeyelim.

Aşırı saf erkeklerimiz ve köylü kurnazı salak kızlarımız var.

Hayat kısa yarasalar yeniyor.
Ulan biz mal mıyız ödesin öyle nikaha gelsin.
sıkıntı yok. param var. seviyorsam kapatırım borcunu.
Böyle bi niyeti olan varsa beni değerlendirsin bence çünkü o para nasıl ödenir allah bilir.
Valla bende en çok bu konuda tırsıyorum. Ya dört yıllık banko 28 bin girer.. aman ödersem ne yapacağım diye. Damat tarafı düğün masraflarından feragat etsin o vakit.*
Hele hele birde dört sene okumuşsa.

Başkaları arabalar alıp gezerken sen kredi öde.
kol gibi girer.
çok ayıp bir beyan olup, burada laga luga edip konuşanın kalitesini ortaya dokmektedir. efendim sorsaydiniz o zaman kızı istemeye gittiğinizde, borcu harcı var mı diye. sanki şirket devralmış. yazik çok yazık. o kızcağızı biraksan çalışır öder kyk borcunu. burada sorun ettiğini duysa.
Biraz enayilik gibi duran durum. O parayı kimlerle yedi Allah bilir. Evet.
Fırsatçı,asalak bir kızla evlenmek demektir.
Borcu ödedikten Birkaç ay sonra boşanıp bir de üzerine nafaka ôderseniz işte o zaman gerçekten tadından yenmez...
dershanedeki hocamın yaptığı kaşarlıktır. bide sınıfta söylüyordu kocam ödüyo diye. tam bir ..... di kendisi atıldı zaten yaptığı saygısızlıklardan dolayı.
Ben yaptım, kredi kartları vs de ödedim, yine de her konuda kafamı ütülüyor * Lan hayatım boyunca deli icralar yedim babam dalga geçti kuruş vermedi süründüm, bana biri bunu yapsa bir dediğini iki etmem.
Baştan neredeydiniz! Kendim ödedim çoktan. Ayıp be ya.
yarrağı yiyeceğiniz zamandır.
3 kuruş için kimsenin ağzına laf vermeyin kızlarcım.
Ödeyin, geçin.