bugün

çok merak ettiğim bir mevzudur. horozları, erkek güvercinleri incelediğim halde penise benzer bir çıkıntı görmedim. küçükken horoz kesmişti bizimkiler, tüyleri yolunduktan sonra inceledim hayvanı yine göremedim. öğrenebildiğim kadar horozlar tavukların cinsel şeysine spermleri bir gaz eşliğinde iletiyor. yani bir nevi osurarak çifteşiyorlar. evet osurarak.
Martılar ağız yoluyla çiftleşiyor.
Hatta ağız yoluyla çiftleşen tek kuş türü olduğu için gerçek aşkı, masumiyeti vs yansıtıyorlar ancak diğer kuş türleri hakkında bir bilgim yok.
sevişerek.

2016 kpss sorusu.
görsel

kus turlerinin bir cogunun penisi ya cok kucuktur ya korelmistir. kuslarin ciftlesmesi zor gibi gorunsede, kendi soylarinin devami icin bir yol bulurlar.
tavuklarin ciftlesme mantigi ile aynidir.
mart yanaştı sözlük azdı.işiniz kuşlaramı kaldı.siz kendi işinize bakın.kuşların işine karışmayın.ha dert.
Merak edilen durumdur. Evet.
(bkz: kloak)
google a "horoz siki" yazdım birşey çıkmadı. e şimdi bunların siki yoksa nasıl sevişiyorlar. kerkinme seks sayılır mı?
Bildiğim kadarıyla memeli canlılar gibi üremiyorlar ve penisleri yok. Bunun yerine Sperm ve yumurta kloak denen bir bölme taşınıyor ve işlem orada gerçekleşiyor.