1. 26.
    kuzu eti yiyince dana eti istemezsiniz. seviyorum vahşeti.
    ... has mahmut
  2. 25.
    Bol Defne yaprağı ve biberiye ile kokusu bastırılabilir.
    ... tsukky
  3. 24.
    Yiyemediğim ettir.

Yahu aklıma çayırlarda otlayan minnak minnak yavrular geliyor. Üzülüyorum.
    1 ... asilsen
  4. 23.
    Mangalda Çok pişirilince suyu kaçar kayış olur. Az pişirilmesi gereken et.
    ... gedikpasa
  5. 22.
    en iyi döner olur. başkası kurtarmaz.
    1 ... lan senin de nickinin de amk
  6. 21.
    Domuz etini yemeyenlere pamuk gibi gelen ettir. Domuzu tattiktan sonra lastik gibi gelir adama. Kokar ayricada.
    -2 ... dinsiz kitapsiz kafir
  7. 20.
    Küçükken beni üç yaşlarımda kurban kesmeye götürmüş babam. Ben de üzerinize afiyet hassas bir çocuktum. sabah önümde kesilen kuzunun sofraya gelişini izledikten sonra eti gösterip "bu mee'nin eti. Mee'nin etini yemem." deyip uzun yıllar etten uzak yaşadım.

Şimdi yavaş yavaş yiyorum. Ama yine de sevmiyorum ya.
    2 -1 ... nammu
  8. 19.
    Dana etine bin basar.
    2 ... ruhsal enfeksiyon
  9. 18.
    Yumuşacık ettir. Lastik gibidir ve sabaha kadar çiğneniyor et mi o yeaaa” diyenler genellikle saç kavurma ve kuşbaşı yemişlerdir. Yapısı ve pişirilme tekniği dolayısıyla genelde en yağlı kısımlar gelir. Bir kere denk getirin ya da kasabınızdan rica edin (Migros bile isterseniz ayırıyor) kuzu fileminyon (bonfile) alın yiyin. Her kuzudan sadece iki parça çıkar ve sırt kısımlarının iki yanından çıkan ettir. Ortalama 120-200 gram tutar. Yani koltuk altından bele kadar olan parça. Etin en güzel en yumuşak ve en lezzetli yeridir. Hiç bir şekilde baharat istemez. Sıcak bir tavada ama mümkünse döküm , 4 er dakika pişirmek yeterli olacaktır *
    2 -1 ... halkini siklemeyen fuhrer
  10. 17.
    Kuş etinden sonra dünyada en lezzetli ettir. Yumuşak ve hafiftir. Kuzu çevirme denilen tabir vardır.
    1 ... aydinoglu ventage