bugün

görsel
sevimlilik abidesi bir yavru canlının kesilmesi vicdansızlıktır, yaşlı koyun eti de kötü olur. yenebilecek olan genç koyun etidir.
Yapmayın lütfen, zaten pesketaryenliğin arifesindeyim...

Ben trakya kıvırcık tercih ederim. Kokusuz ve dengeli yağlanmış. Bence sağlıklı ve iyi beslenmişi abartısız söylüyorum dünyanın en iyilerinden.

Neyse...
görsel
En sevdiğim et türüdür.
pidede müthiş. kokoreçte iğrençtir.
kuzu eti lezzetlidir, yaşlı koyunun eti güzel olmaz
ayrıca kuzu etinden köfte harika olur.
aşırı lezzetli bir ettir.
Adana kebabının ana malzemesidir.
en iyi döner olur. başkası kurtarmaz.
Domuz etini yemeyenlere pamuk gibi gelen ettir. Domuzu tattiktan sonra lastik gibi gelir adama. Kokar ayricada.
Yumuşacık ettir. Lastik gibidir ve sabaha kadar çiğneniyor et mi o yeaaa” diyenler genellikle saç kavurma ve kuşbaşı yemişlerdir. Yapısı ve pişirilme tekniği dolayısıyla genelde en yağlı kısımlar gelir. Bir kere denk getirin ya da kasabınızdan rica edin (Migros bile isterseniz ayırıyor) kuzu fileminyon (bonfile) alın yiyin. Her kuzudan sadece iki parça çıkar ve sırt kısımlarının iki yanından çıkan ettir. Ortalama 120-200 gram tutar. Yani koltuk altından bele kadar olan parça. Etin en güzel en yumuşak ve en lezzetli yeridir. Hiç bir şekilde baharat istemez. Sıcak bir tavada ama mümkünse döküm , 4 er dakika pişirmek yeterli olacaktır *
Kuş etinden sonra dünyada en lezzetli ettir. Yumuşak ve hafiftir. Kuzu çevirme denilen tabir vardır.
En lezzetli ettir. Evet.
lezzetlidir fakat kokmasindan dolayı yiyemiyorum.
yanında ayran olmadan hiç olan yemek.
Neden "Kuzu eti" dendigini hicbi zaman anlayamadim. Et degil ki o, yag. Bildigin komple yag. Cigne cigne bi turlu olmuyor, mide bulandiriyor.
koyun eti ile karıştırılan ettir. süt kuzusu asla kokmaz ve tadı çok güzeldir. özellikle arka but ve kaburga eti muhteşemdir.

edit yapma ihtiyacı: dönere o güzel tadı veren yağ kuyruk yağıdır.(kuzunun kuyruk yağı), ayrıca kuzu zaten ızgara olur. o yağ ayrı bir tad verir ete. yağsız et , et değildir.
koyun eti kadar kötü kokmaz. adana kebapta da kuzu eti var.

onu nasıl yiyorsunuz peki?
kokusu sebebiyle yenmeyen, pişirilen evde dahi durulamayan et.

edit: sanırım koyun etiyle karıştırdığım et. neyse ne, aynı cins. *
çevirme yaparsan tadından yenmez. odun ateşinde ağır ağır pişecek böyle. of ulan *
şu anda yemek için en iyi mevsimdir.
yumuşacıktır, ağızda pişmaniye gibi erir. çevirmesi geçerlidir.
(bkz: lokum)
Kuzunun kesilip parçalanmış eti.