bugün

(bkz: kadınlarda adet dönemi)
Üç araştırmacı yazarın (richard leigh, henry lincoln, michael baigent) Hz. isa'nın soyunun devam edip etmediği ile ilgili yaptıkları araştırmaları topladıkları kitabın adıdır. Aynı yazarların Tapınak Şovalyeleri isminde bir kitapları daha bulunmaktadır.
(bkz: da vinci nin şifresi)
çok zor bitirdiğim nadir kitaplardan biri.kitapta gereksiz yere birçok ailenin soy ağaçları vardı, ve belli bir süre sonra hepsi birbirine karışıyordu; kim kimin oğluydu,kimin babasıydı falan.Da vinci şifresi bu boşluğu doldurabilecek bir romandır sanırım. kutsal kase'nin yazarları Dan Brown'un Da vinci şifresi'ni kendi kitaplarından esinlenerek yazdıklarını iddia etmişler, ve mahkemeye vermişlerdi;Ancak Dan Brown bu suçlamalardan beraat etmişti. Benim kanaatim de bu yöndedir.zira iki kitap arasında fazla bir benzerlik yok.tek benzerlikleri Hz. isa'nın tanrının oğlu olmadığı gerçeğini savunuyor olmasıdır.Kilise zamanında bu Da vinci şifresi'deki iddiaları yalanmak için vatikan'da bir ekip oluşturmuştu. Da vinci şifresi'nin gösterimde olduğu günlerde kitaptaki iddiaları yalanlamak için hazırladıkları bir kitabı, memleketimizde de ücretsiz dağıtıyorlardı. bu kitabı bana da kargoyla göndermişlerdi.