bugün

Bilinçli insanların yaşadığı bir ülkede skandal olması gereken gelişmedir.
Temel gıda maddesinin vergisi %8'ken Bir kurumun diyelim ki vestel'in net kazancı üzerinden vereceği vergi %5.
Bak bilale anlatır gibi anlatıyorum.
Fakirden alıp zengine daha da çok vermenin eşiğindeyiz.
Vatandaşın sırtına ötvnin kdvsi gibi verginin vergisinin yüklendigi bir ülkede sirket sahibinin ödediği vergi %20'den 5'e düşüyor.

Bu Kısaca fakirden kepçeyle alınan verginin bugüne kadar zenginden çorba kaşığıyla alınırken artık çay kasığıyla alınacağı anlamına geliyor.

Gerekce de hazır. Bütün ülkeler kurumlar vergisini düşürüyormuş. E be gülüm bak bakalım ne kadarmış ne kadar düşürülüyormuş:

Fransa yüzde 34.4 olan Kurumlar Vergisi'ni üç yıl içinde yüzde 28'e, Belçika da yüzde 34'ten 20'ye düşürmeyi planlıyor.

Bizdeyse zaten düşük olan vergiyi %5 gibi gülünç bir orana düşürmenin hazırlığı içindeler.

Muz cumhuriyeti burası. Vatandaşları da köle.

https://www.cnnturk.com/e...-5e-kadar-inebilir?page=1
(bkz: Kapitalizm)

Başka izahı yok bunun.
olması gereken şeydir. tabii vatandaştan alınan verginin de düşürülmesi gerekmektedir.

şirketlerden alınan vergiler düşürüldüğünde, şirketin devlete vergi olarak ödemesi gereken para şirket kasasında kalacaktır. şirketler ise bu parayı yatırımda ,istihdamda ve arge çalışmalarında kullanabilir. kullanmayadabilir.

kurumlar vergisinin yüksek olmasının, istihdamın önünde bir engel olduğu kanaatindeyim.
akp nin oy oranini artitacaktir.
Akpnin oy oranı ancak referandumdaki yöntemlerle artar.
Bu düzenleme ancak tüsiad gibi kodamanların bu yöntemleri görmezden gelmesini sağlayacaktır.
Bu iktidarda kalmak için para babalarına verilen rüşvetten başka bir şey değil.
dolaysız vergilerin azaltılıp dolaylı vergilerin arttırılacağının, vergi adaleti diye bir şey kalmayacağının işaretidir. dolaylı vergilerin azaltılıp dolaysız vergiler arttırılacağına bu yöntemin seçilmiş olması ekonominin uçuruma doğru gittiğinin işaretidir. ileriki günlerde uçurumdan aşağısı görünecek gibi.
böyle düzenin annesiyle cima edeyim!

yıllık 13000 lira üzerine, işçiye %20 vergi dilimi sokan devlet, trilyonlarla oynayan ipnelere kiyak yapiyorsa onunla da cima edeyim.
6-7 ay eksik maaş alıyorum ben amk, sikeyim kurumunu da vergisini de.
ccc reyiz ccc trump cccc başgan ccc

trump (k.s.) hazretlerinin programını kopya etmiş kelekler.

yabancı yatırımcıyı çekmek için iyi ama çok eksik bir iş

dünyanın en pahalı elektriği suyu ve gazı varken

vergi düştü diye kim gelir.

bazıları da sanki akabenin böyyük başları vergi veriyor sanıyor

vermek bir yana alıyorlar. vergi sana bana.
iktidar yandaşı patronlar para kazanacak oğlum boru mu?

miletin a... koyanlara rant lâzım.

siz millî irâdeye karşı mı geliyorsunuz?