bugün

cemal anadol isimli bir yazarın kitabında okuduğum, beni çokta şaşırtmayan satır.
gerçek olmayan iddia. şu ana kadar yapılan tüm araştırmalar göstermektedir ki: kürtlerle türklerin bazı kültürel ve dil konusundaki benzerlikleri saymazsak bir alakası yoktur. bilimsel açıdan bakınca bu böyle. bir aralar da "kürtler dağda kart kurt diye yürüyen türklerdi, ondan kürt denildi onlara" diye bir iddia vardı ki bunu çocuğa söylesen inanmaz.

kısacası kürtler de tıpkı çerkezler, lazlar ve diğer etnik unsurlar gibi türkiye cumhuriyeti'ne vatandaşlık bağıyla bağlı ve anayasaya göre türktürler. eğer olayı ırk bazında ele alırsanız yanılırsınız.
(bkz: bsg)
(bkz: yok artik lebron james)
kurtler'e kimlik arayislarinin hala devam ettigini gormemize vesali olmus onerme. kendimi bildim bileli kurtler'in atalarinin kim oldugu tartisilir, ama henuz birilerine yamanamadilar.

ilkokuldaydim kurtlerin atalari medler'dir diyorlardi. hatta med tv'nin adinin ordan geldigi rivayet edilirdi.

ortaokuldayken asurlular denildi. yok olmadi.

lisedeyken urartular'da karar kilindi. sonra onlarin da kurtlerin atasi olamayacagi anlasildi.simdi de oguz turkleri oyle mi ?

kurt diye bir irk kalmamistir.

once farslar ve ahemenlerle, sonra arap istilasi ile araplarla ve daha sonra da ermenilerle karisarak kurtluk ozelliklerini tamamen yitirmis bir topluluktur bugunku kurtler.

bunlarin bir turk kavmi olduklari ulkucu ummetcilerin uydurmasidir. bunlarin turk kavmi olmalarinin turkluge ne gibi bir getirisi varsa ?

kurtler turk ise ben de hotanto kabilesinin sefiyim diyorum ve olay mahallini terk ediyorum.
"eğer öyleyse ben oğuz türklerinden değilim, farklı bi boyun türk'ü olmayı tercih ederim kardeşim" dememe sebep olabilecek iddia.
zaten dünyadaki herkez türk! diye insanların ne kadar salak ve basit olduğunun ispatı olan iddia'dır.
kürtleri türkiye siyasi sisteminin içinde "totaliterce" tutma amaçlı tarih yazımı geleneğinden bir örnek. azalarak bitsin.

çünkü kürtler slovaktır*