bugün

(bkz: kurtlar vadisi pisi)
5-10 dakikalık reklam aralarında, dizide neler döndüğünü bir türlü anlayamayacak kadar, ancak ucundan kıyısından göz atabildiğim,(bkz: kurtlar vadisi ile aşk-ı memnu nun aynı saatte yayınlanması)fakat soundtrack albümünü dinleye dinleye bitirelemeyesi bulduğum, hiç bitmeyecek de ilerde torunlarımıza bir türlü " bizim zamanımızda işte böyle diziler vardı" nostaljisi yapmaya hiç muvaffak olamayacağımızı düşündüğüm, uzunluğuyla absürditesi doğru orantılı ilerleyen yerli yapım türk dizisi.
artık iyiden iyiye istanbul u küçük bir köy olarak görmeye başlayan dizidir. çatışma da adam bir arıyor gel yardım et diye. 1 dakika sonra geliyor.*
(bkz: ömer baba)
Polat alemdar bebeğinin kaçıran kişinin riva istikametine gittiğini duyduğu sırada hemen tuncay kantarcıya oraya adam gönder demiştir ve bu sırada kendisi akıncılar bölgesindedir. ve telefonu kapatır. telefonu kapattığı sırada bi bakmıştır ki rivada istikamet eden bebek hırsızının arabası bi anda önünde ilerlemektedir.
en az kavak yelleri, yaprak dökümü kadar gereksiz olmuş dizi.
Boku çıkmış dizi. Yakında pembe diziye dönüşecektir, daha sonra biraz daha boku çıkıp sevgililer değişmeye başlayacaktır. Gaza getiren teknolojiyi de unutmamak gerekir.
kendiliğinden açılan televizyonların bulunduğu dizi.
--spoiler--
an itibariyle polat alemdar'ın iskender büyük'ü öldürüp ülkenin geleceğini temize alma ya da karısını kurtarma ikileminde kaldığı gözlemlenen tv dizisi. vur koçum sandalyeye bir tepük. işi garantiye almak için kafaya da 2 tane sıkıver ki küllüm kurtar bizi bu dertten.
--spoiler--
yeni kanalına geçtikten sonra akp şakşakçılığı yapmaya başlayan dizi.

arada laf sokmalar,erdoğan'ın sözlerinden alıntılar filan.

herkesin bir fiyatı vardır ne de olsa.

(bkz: kurtlar vadisi zapsu)
bugünkü bölümünün sonunda televizyonun aniden açılıp ebru'nun belirmesi, ister istemez testere'yi andırmıştır. ben jigsaw bekliyordum. şaşırmazdım şahsen.

(bkz: meyk yur çoys)
bu gece nirvanaya ulaşmış dizidir ve eski populeritesini tamamen yitirmiştir.şimdi sayalım bu dizinin değer dizilerden farkını
1- küçük kadınlardan farkı içinde çokça silah sesi duyulur
2-kavak yellerinden farkı müzikleri biraz daha etkileyicidir
3-melekler korusundan farkı arada ağır laflar olur....diye gider bana göre artık böyle dizilerle kıyaslanır hale gelmiştir.yazık.
Polat'da balık tutmaya başladığına göre bu dizi artık izlenmez...aşk temalı dizi olma yolunda ilerleyen bir dizi olmuştur artık...
ben bu diziye ebru karakterini - hem de hatice şendil isimli bakmaktan, duymaktan irite olunan bir kadını - sokananın taaa,teyyyy...
Bir bölümde ortalama 15-20 kişinin öldüğü dizidir. Artık sokaktan geçen adam rolü gibi saniyesinde ölen adamların rolünü görmekteyiz dizide.
' Yakışıklı keşke çiviyi saplasa idi Feller'in ensesine...
ara sıra denk gelince bakıyorum eskinin hatrına. geldiği nokta hakkında söylenebilecek iki söz var ; birincisi hükümetin kucağına iyiden iyiye oturduğu diğeri ise komedinin dibine vurduğudur.
geçen haftaki bölümünde şöyle bir diyaloğun dikkatimi çektiği dizi.
--spoiler--
pa: siz memati'nin evine gidin baba.
Ömer baba: biz evimizden çıkmayız.
Pa: yarım saat önce burda olsaydınız ölecektiniz baba.
Ömer baba:
ölecek olsaydık, yarım saat önce burda olurduk evladım...
--spoiler--
Bunun gibi bir şey idi.
Bir şey anlatmaya çalışmışlar sanki burada, bana öyle geldi ama çözemedim...*
dizinin 2010 sezon finali fragmanları yayınlanmış:

ilk fragman http://media.yazete.com/kvp93.html

ikinci fragman http://media.yazete.com/kvp93v2.html
--spoiler--
pana film de öyle fragmanlar hazırlamış ki, sanki birisi özet geç piç demiş. lan abdülhey iskender'i kurtarıyor. iskender feller'in adamları tarafından kaçırılıyor. ebru da ölüyor. böyle fragman mı olur mınakoyim.
--spoiler--
her sezon finalinde bi araba uçurma sahnesi yapılmasa rahat durmayacak dizidir.
özellikle son günlerde israil ile yaşanan krizin ardından nasıl tepki vereceğini merak ettiğim dizi. en azından kaba tabir ile israil'i itin götüne sokun çıkaracaklar. bun tahmin etmek zor değil.
sezon finali bugün. arkadaş allah' tan dünya kupası var bu sene onunla oyalanırız.
polat ın çocuğu ve hanımı an itibariyle ölmüştür.
gerekli bi edit :artık polat ın kızı hristiyandır.
--spoiler--
sabah namazına müteakip iskender büyük hakkın rahmeti hüdasına boynunda bir ip ile kavuşmuş görünüyor sonunda.
--spoiler--
(bkz: polat vurdu ve gooooool)