bugün

(bkz: kurt alfabesi/#3225400)
bunu yapacak kişinin ilk önce var olduğuna inanması gerekir... yani her şekilde varlığını kabul etmesi zira olmayan bir şeyi yok sayması saçma olur...
kainatın en önemsiz sorunlarından sadece bir tanesi.
edit: rekor 9 salise ile bende.
(bkz: o nedir afedersin)
(bkz: türkçe olimpiyatları)
cahilliktir.
http://tr.wikipedia.org/wiki/K%C3%BCrt%C3%A7e
(bkz: maden türksün yok say ürksün)
bir köy, yan köyün konuştuğu dili anlayamıyorsa bunu dilden saymamak, yok saymak herkesin en doğal hakkıdır. bir yerden alfabe getir, başka yerden telaffuz ithal et, kelime türetmeye çalış oldu sana dil. dil denilen şey bu kadar ucuz olmasa gerek.
kendilerinin bile aralarında ne dediklerini anlamadıkları göz önünde tutulunca gayet doğal olan durumdur.
(bkz: hani nerde)
batman, diyarbakır, siirt, şırnak, hakkari'de bulunan kürtler bir birlerini anladığı sürece bu dilin yok sayılması anlamsızdır.

pardon saydıklarım yan köy değil komşu illerdir değil mi?

kuzey ırak, iran, azerbaycan, suriye ve rusya'da bulunan kürtler de birbirlerini anlıyorsa yine anlamsız bir durumdur.

tabii şimdi de dozu arttırıp ülkelerden bahsettim kahretsin!

ama gel görki şu köylüler çok cahiller. ulan oturun komşularınızı anlamaya çalışın, geliştirin biraz kendinizi, öğrenin dilinizin fonetiğini. bak sizin yüzünüzden yok sayılıyor diliniz.
kimse yok dememeli zaten, kürtçe dil değildir sadece.
kürtlerin aralarında konuştuğu ve anlaşabildiği dili yok saymaktır. *
dünyada binlerce dil vardır bunlardan biri olarak kürtçeyide görebiliriz. her dilin dil olabilmesi için bir devlete ihtiyacı yoktur afrika kabileleri arasında bile dil dedikleri yüzlerce farklı konuşma şekli vardır. bu nedenle kürtçeyi yok saymak tartışılır ama kürdistanı yok saymak tartışılmaz bir gerçekliktir. öyle bir yer yoktur. *
bunu yapanlar;

- özgürlüklerden korkanlardır,
- kurulu sistemin gücünden şüphe duyanlardır,
- bu topraklarda yıllardır birlikte ve kardeşçe yaşayan insanların, yasalar ve onların koyduğu yasaklar sayesinde birlikte olabildiklerini sananlardır,
- gördükleri anlamsız ve korku dolu düşlerden etkilenip bedbaht olanlardır,
- düşünmek, kavramak ve uygulamak yerine iteatkar olanlardır,
- yazık! edenler ve yazık! olanlardır.
(bkz: kurtcenin dil olmamasi/#3448258)
kurtceyi yok sayanları yok sayarak üstesinden gelinebilecek sorun. en azından sözlükte bir denemek lazım bunu. hadi bakalım.
kürtçe bir dil değildir.zorlamayın fazla. kürtçe; türkçe, arapça ve özellikle farsça dan mütevellit bir karma dildir. yani tek başına özgün bir dil değildir.
kürtçe bikaç dilin karmasından oluşmuştur. ama bu kürtçeyi yok saymamıza gerekçe gösterilemez. zira kürtçe dil olarak konuşulmaktadır.
-banba kürtçenin olmadığını ispatlayın
+hangi kürtçe?
(bkz: hay ben lan neyse bişey demiyorum)
(bkz: kurt dili ve edebiyati)
(bkz: 5000 yillik kurt tarihi)
(bkz: halkların kalleşliği)

(bkz: osmanlıca bir dil midir) * *
varlığı ile yokluğu arasında tek fark, varlığında her an kusacak gibi konuşan insan tiplerinin olmasıdır. * *
türkiye cumhuriyeti anayasalrında da belirtildiği gibi dilimizin türkçe olduğu açıkça beyan edilmişse bu ne perhiz bu ne lahana turşusu dedirten olay.bi kabile biliyor, konuşuyor diye hemen dil olarak mı saymak gerek? o zaman afrikada yaşayan kabilelerin de dillerini tek tek araştırmak gerekir.yok sayıyorum, saymayada devam edicem.
olmayan şeyi yok saymak saçmalığıdır. ne kürtce vardır, nede kürdistan denilen birşey.

edit: ne kürtce ne de kürdistan diye birşey yoktur. burası ne ırak ne amerika burası uludağ sözlük burası türkiye. eksi oy verenlere hatırlatılır.
doğuya gidip yıllarca kürtçeyle büyümüş çocukların okula ilk başladıkları günkü sıkıntısını görünce
yok saymanın nasıl sorunlar doğurduğu anlaşılır heralde.
- abi, bende bir dil var, nah böyle!
+ ben ne diyorum, sen ne diyorsun? değil işte, zorlama!